• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland Türkiye'ye bir öneri...

twona77

Genel Moderator
Moderator
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yamaha S970 + Yamaha A2000+Emo
Roland BK-5 için yapılan çalışmalar taktire şahan gerçekten. Fakat birkaç eksiği de burada belirtmekte fayda görüyorum. Yapılan çalışmalara ve ritimlere baktığımda bu klavyeyi sadece düğün çalan arkadaşlar kullanıyor ve tüm çalışmalar da bu yöndeymiş gibi görünüyor. Klavye bir orkestra nın beynidir ve nasıl işler, nasıl kullanırsanız da o şekilde şekillenir. Ben ve benim gibi Otellerde, Barlarda çalan arkadaşlar için güncel Pop ritimleri malesef ki yok. Örneğin Murta Boz-İltimas, Merve Özbey-Helal Etim gibi güncel ve günümz Soundunu taşıyan kaliteli ritimler yazılırsa bu açık bir nebze kapanabilir. Ayrıca ritimlerin içinde bir tane Fettah Can, Gökhan Tepe parçalarını çalabileceğimiz "Gipsy" tarzı 2-4 Akustik bir ritim ne yazıkki yok!

Eğer daha büyük bir kitleye ulaşmak ve satış yapmak istiyorsanız bu yorumu dikkate alın lütfen.

Bir örnek vereyim; Ben daha önceki Yamaha A2000 ve şu an kullanmış olduğum PA900 ümde Emo USB kullanıyorum. Nedenmi? Çünkü diğer USB setlerin hemen hemen hepsi düğün çalan arkadaşlar için yapılmış, ama Emo Pop Soundlarını çok iyi yakalamış. Özellikle Arp Pro, Synth ve Lead sesleriyle güncel Soundları yakalamış ve bu yüzden en çok satan Usb set.

Neyse, EMO nun konumuzla ilgisi yok ama söylediğim ritimlerin ne kadar önemli ve kullanılabilir olduğunu desteklemek adına bunları yazdım. Ki bu ritimleri yazacak YETENEKLİ arkadaşlar (Mürhen gibi) ve bu kapasiteye sahip bir BK-5 varken neden BK-5 de olmasın?

Umarım bu önerilerimi dikkate alırsınız. İyi çalışmalar...
Tuna DEMİR - Bolu
0532 603 92 38

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Roland Türkiye'ye bir öneri...

Ben Pek Bu Saatten Sonra Birşey Olacağını Sanmıyorum. Ayda 2,3 Ritim İle Geçiştiriyorlar. Ama Allahtan Ümit Kesilmez. İnşallah Güzel Çalışmalar Yapılır Bizler Mutlu Oluruz.