• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Sıfırdan farksız Roland VS 840 ex

• Konbuyu başlatan Tolga
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 2
  • Görülen : 2K

Tolga

üye
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
klavyesiz kaldım,akordeon günleri..
Tolga ERAY
Zonguldak-0 537 737 0 888
Fiyatı: 900 TL.Klavye takası olur,(i30 hd veya g 800 tarzı,referans monitörü yada harici ses kartıyla)
Durumu:2.el temiz..

Açıklamalar:ROLAND VS 840 EX(GX yüklü üzerinde,2010 update)

ARKADAŞLAR ÜZERİNDE 1 ÇİZİK DAHİ BULAMAZSINIZ,KENDİ MALZEMEMDİR,ÖZENLE KORUDUM.Sistemimde değişiklik yapacağımdan SATIYORUM.Alacak olan kişiye tek bir sorun bile çıkarmaz.256 mb Zip Discetiyle beraber veriyorum.teşekkürler

NOT:Foto sitesinden alınmıştır,dileyen arkadaşlara daha sonra çeker mail ile yollarım..

VS-840EX: Digital Studio Workstation

With the new VS-840EX Digital Studio Workstation, Roland’s most affordable VS-Series digital recording workstation gets some major new features. These enhancements include powerful new effects, easier operation, a new guitar tuner and 2.5 times the recording capacity per Zip disk, courtesy of a new internal Zip250 drive!

Self-contained 8-track digital recording workstation with built-in digital mixing, stereo effects processing and 250MB Zip drive
New Zip250 drive offers 2.5 times the digital recording capability of previous model per each removable 250MB Zip disk
Onboard effects include new Mic Simulation, Acoustic and Bass Guitar Simulation, and Bass Multi-Effects, plus studio reverb, delay, chorus, COSM™ guitar amp simulation and more
Dedicated Guitar input with new chromatic guitar/bass tuner built-in
Enhanced EZ Routing function simplifies recording and mixing process with simple "yes/no" questions and new Quick Record mode
Highly efficient digital recording/editing environment with enhanced Song Optimize functions and expanded SCSI options
Note that this product is no longer in production. Similar capabilities can be found in the BOSS BR-1180/1180CD Digital Recording Studio.

Ekli dosyalar

• Roland_VS-840EX.jpg
    Roland_VS-840EX.jpg
    50.3 KB · Görülen: 254
Moderatör tarafında düzenlendi:
Hayırlı satışlar. Umarım işini halledersin.

teşekkürler saolasın hocam..