• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Yamaha ve korg m3 ü birbirine bağlama

piyanisteren

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yok
Değerli dostlar benim bi sorum olacak. Şimdi bende yamaha a2000 ve korg m3 var. Bilindiği üzere yamahanın tuşesi korg gibi kemiksi değil. Ben bu iki cihazi birbirine baglayarak ( midi kablosu ile) yamahanin ritimlerini kullanarak korg m3 den de akorlari takip edebilirmiyim. Ayni zamanda m3 ün sesleri ile sarki calabilirmiyim. Şimdiden tesekkurler

Tam ne demek istediniz anlayamadım ama, sanırım m3 ün güzel klavyesini kullanarak yamaha yı çalmak istiyorsunuz. M3 ün midi out çıkışını uygun mıdı kablosuyla yamaha nın midi in girişine bağlarsanız, midi ayarlarını uygun yaparsanız m3 klavyesinden yamahayı çalarsınız. Ayrıca ses sistemine bağlı olan korg dan da kendi seslerini alırsınız. korg un sesini volüm düğmesi veya pedalla ses almak istediğinizde açarsınız. korg dan ses değiştirniğinizde yamahanın sesi değişmemesi için yamaha da midi rx ses değiştirmesi off olmalı. Kolay gelsin.

Allah razı olsun abi. Cansın, çok tesekkur ederim sorumun ve sorunumun cevabı bu.cok saol