• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Yeni merak sarmış biri olarak org tavsiyenize ihtiyacım var. Almanyada yaşıyorum.

Aykaan3012

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Farfisa G7
Selamünaleyküm arkadaşlar, abiler, üstadlar.

Öncelikle hepinize bu Corona virüsünün yaygın olduğu bu günlerde sağlıklı müzikli huzurlu günler diliyorum.
Salgın yüzünden evde kaldığım için, çocuklara eğlence amaçlı aldığım Farfisa G7 org ile zaman geçireyim derken, başından kalkamaz oldum. Herseyde bir hayır vardır işte.
Fakat sesler ve ritimler hep batı müziği.
Kaç gündür araştırıyorum fakat bu cihaza Türk enstrümanları ve ritimler eklemenin yolunu bulamadım.
O yüzden size sormak istiyorum. Almanyada alabileceğim Türkçe enstrümanları olan, (elektro) bağlama, keman, kanun, ney, zurna vs bir org bulabilirmiyim? Yoksa bunları sonradan mı yüklemem gerekiyor.
Bütçem 500 Euro civarında. Evde kendi kendime çalıp öğrenmek istiyorum.
Epeydir okuyup araştırıyorum Korg Pa 800, Yamaha oa700, Roland ea7, Dante tr vs. fakat henüz net bir fikrim veya cihaz tercihim oluşmadı.
İcabında yazın Türkiyeden de alma imkanım olur. Lüleburgaz veya İstanbul da tavsiye edebileceğiniz dükkan veya yardımcı olabilecek abiler üstadlar varsa çok sevinirim.

Yardimlarınız ve tavsiyeleriniz için şimdiden çok teşekkür ederim.

Hayırlı geceler
Kaan

Korg pa800 içlerinden en iyisi. bende pa800 v2 mp3 board 64mb var satılık 4000 tl .. ama pa800 sıfır yok..
saygılar

Merhabalar, belirttiğiniz fiyatta roland dışındaki cihazlar olabilir. ea7 nin ikinci el fiyatı 4000 den başlıyor, yine bütçenize yakın. Ancak cihaz ne olursa olsun cihazı deneyerek almanız, zevkinize göre karar vermeniz en iyisidir. Aletlerin tuş yapısı bile çok farklı. Korg cihazlarda türk set çeşitliliği var ancak düzgün set bulmak zaman alabilir. Kolay gelsin , müziğiniz bol olsun..

İlginiz ve yardımınız için çok teşekkür ederim.
Benim örnek olarak verdigim cihazlar sadece bu forumda okuyup bilgi edindiğim cihazlar.
Farklı önerileriniz varsa onlarıda araştırmak isterim.
Genel olarak şunu da öğrenmek istiyorum. Bazı cihazların oriental veya tr versiyonlari var. Almanyada bunların sayısı hem çok az hem çok pahallı. Normal versiyonlarını alıp sonradan ritimlerini ve programları ekleyebilme, yani oriental versiyonla aynı özellikleri eklemek mümkün mü?
Korg PA 800 cihazlarının almanyada ikici el fiyatları ortalama 800 ve 1000 Euro arası. Türkiyede daha uygun galiba.

Rica ederim, bildiğim kadarıyla yazıyorum.. PA 800 çok açık bir cihazdır, her türlü türk müzik yapılabilir, ancak temizini bulmak zor ve Almanya da gerçekten pahalıymış... Burda 4-5 bin TL arasında fiyatı. Roland gw8 ve onun hoparlörlü modeli prelude hem Türk hem batı enstrümanları benim dikkatimi çekmişti, hem fiyat uygundur. Eoropean collection v2 diye adlandırılmıştı, içinde yüklü türk sesleri bence iyiydi, zaten batı sesleri çok iyidir. Birçok türk ritmi vardı. Yine roland bk5 oriantel modeli daha iyidir, ancak onun düz modeli de var, karıştırmayın. Yamaha A2000 oralarda varsa iyidir ama türk çipli v2 olması çok iyi olur (Türkiyede bu orga özel çip takıldı, türk enstrümanlar için). or700 de aynı (çipli v2 iyidir, v1 de olabilir). KOlay gelsin.