• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

0r700'de favori ritimler ve sesler nasıl kaydediliyor

Cevap: 0r700'de favori ritimler ve sesler nasıl kaydediliyor

Şimdi benim bahsettiğim register hafızası. Ekranın altında 8 adet tuş olduğu için doğal olarak her register bankasına 8 adet kayıt yapabilirsin, ama istediğin kadar banka yapabilirsin. Yani senin verdiğin örnek üzerinden gidersek 60 kayıda ulaşana kadar 8 er li şekilde kayıtlarını yaparsın. Fakat ritimlerini usb de 1 klasör (yada kaç kategori istiyorsan) içinde toplamaktan bahsediyorsan o farklı birşey. Onun içinde dediğim gibi en kolayı usb yi bilgisayara takarsın ve usb içinde yeni bir klasör açıp isimlendirirsin, istediğin ritimleri içine atarsın ve cihaza takıp, ritim seçme kısmından direkt usb den ritmi çaldırabilirsin. Ama cihaz üzerinde yani bilgisayar kullanmadan yeni bir klasör açıp, seçtiğin ritimleri o klasöre toplamaktan bahsediyorsan onun içinde ana ekranda ritmin ismi yazan kutucuğun yanına denk gelen siyah düğmeye basarak ritim bölümüne girersin (yamahada ekranda yazan komutlar yada bölümler için yanına yada ekranın altında ise altına denk gelen siyah düğmeler kullanılır), sonra kasada ekranın sağ üst tarfındaki tab sağ sol yuşlarıyla usb ye gelirsin, açılan ekranda usb nin içeriği görünür, ekranın elt kısmından folder komutu ile (alttan denk gelen tuşa basarak) yeni klasör açarsın, sonra istediğin ritimler neredeyse artık (user veya usb) aynı bölümden o ritimleri bulursun, önceki yazıda bankalar için anlattığım copy işleminin aynısını ritimler için yaparsın. Copy ye 1 defa tıkladıktan sonra (tıklamadan kasıt alttan denk gelen tuşa basmak) istediğin kadar ritmi yanına denk gelen tuşlara basarak seçersin. Yani her ritmi tek tek kopyala yapıştır yapmana gerek yok, çoklu olarak kopyalayıp 1 defada açtığın klasöre gidip paste yapabilirsin. Bu iş için en pratiği bir bilgisayar kullanmak.

teşekkür ederim or 700'ün kendi hafızasına kayıt ettim kayıt oluyor şimdi flash bellek alıcam ona bi denicem kaydetmeyi olursa tamamdır eğer olurda bir sorun çıkarsa buraya yazarım ben bide klavyemde ritim yazma işini bulamadım ritim yazma konusunuda daha sonra başka başlık altında açıcağım herşey için tekrardan teşekkürler rab sizleri bereketlesin

Cevap: 0r700'de favori ritimler ve sesler nasıl kaydediliyor

Rica ederim, önemli değil.