• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

2015 - Korg pa600qt mi Korg pa800 mü

ömer faruk

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yok
Arkadaşlar yıl oldu 2015 kiyaslama konularina baktim hep daha cikmamis olan korg pa600 qt icin yorum yapmislar simdi korg pa600 un cikali 2 ,3 sene oldu. Piyasaya oturmustur asil konu korg pa800 mu korg pa600 mu arasinda kaldim simdiden tesekur ederim.

Cevap: 2015 - Korg pa600qt mi Korg pa800 mü

Şahsen 800 kullanıyorum. 256 Ram ile arkana bile bakmazsın soundlar (cihaza göretabiki) 10 numara geliyor. Fakat kendi ritimlerini tonlarsan ayarlarını yaparsan. Ben üşenmeden her ritim için oturup düğün salonunda cihazı açıp ayar çekiyorum. Uğraşmak meselesi. 800ün şu devirde ideal bi klavye olduguna inanıyorum kendi görüşüm bu.

Temiz hiç arıza yaşamamış değişeni olmamış pa800 bulursan güzel cihaz. Pcm ram konusunda bu cihazlara 256 ram takınca yavaşlıyo bir kaç pa800 de bunu yaşadım en iyisi orjinali 64 mb kullanmasını bilene yetiyor. Pa600ise sıfırı olan kapalı kutu garantili bi cihaz ram 96 mb (dahili yükseltilemiyor), mp3 board ve DSP (sinyal işlemcisi) daha gelişmiş. İkiside ses bakımından güzel cihazlar ama pa600 bi çıt önde gibi ses konusunda buda kulaktan kulağa değişir. Çok temizini bulsam pa800 alırdım sebebi ise görünüş itibari ile hoşuma gidiyor. Ama temizini bulmak zor sonuçta kimsede bazı istisnalar dışında memnun olduğu cihazını satmaz tabi bu benim görüşüm yanlış anlaşılmasın buna göre belki bişeyler şekillenebilir düşüncende sağlıcakla kalın.

Arkadaslar gorunusunu gecelim bu tarz org programi yok :) performansi olsun ritim kalitesi ses kalitesi bakiminda hangisi

pa800 bence herzaman pa600den üstündür .kimileri pa600 yeni çıktı daha iyidir diye düşünüyor ama birşeyin yeni çıkmış olması daha iyi olması anlamına gelmiyor. her yeni olan daha iyi olsaydı ozaman pa300de pa600den sonra çıktığına göre pa600den iyi olması gerekiyor. bende pa600 almayı düşündüm zamanında ama canlı kullananlardan ve dinleyenlerden aldığım yoruma göre ses çıkışının ve malzeme kalitesinin pa800 kadar güçlü tonlu ve kaliteli olmadığını söylediler hep. bütçem yetmemesine rağmen borç harç bulup pa800 aldım.

bende pa600 almayı düşündüm zamanında ama canlı kullananlardan ve dinleyenlerden aldığım yoruma göre ses çıkışının ve malzeme kalitesinin pa800 kadar güçlü tonlu ve kaliteli olmadığını söylediler hep. bütçem yetmemesine rağmen borç harç bulup pa800 aldım.

Size tavsiyede bulunan arkadaşlara aşağda eklediğim her iki orgun ses datası hakkında ne düşündüklerini sorarmısın. Niçin pa600 ün ses hacmi 437 Mb pa800 ün 114 Mb..

bir muzik magzasina gitme sansin var ise canli bakmani tavsiye ederim
aradki farklari o zaman daha iyi anlarsin.

Yeni çıkması üstünlüğü ifade etmez zaten bu satış politikasıdır her sektör böyle 700 liralık bilgisayarda var 10000 liralıkta var bütçeye göre her kesime hitap etmesi açısından. Ses, ritim konusunda bana göre pa600 biraz önde ses işlemcisi daha iyi tabi bu setlede alakalı sonuçta pa600 alıp pa800 seti yüklersen verim alamazsın. En iyisi paranı koy cebine git ikisinide dinle ona göre kararını ver sonuçta herkes kendi zevkine uyanı över. Eğer istanbuldaysan beyoğlu tünelde craft müzik var orda Enis bey gerekli desteği sunacağından eminim pa600 içinde çok güzel bi set yapmış pa600 alana yanında hediye ediyor normalde ücretli satıyor. Dinle gör altyapıyı, perküsyonları, saundları ben dinledikten sonra 600 e bakış açım olumlu yönde değişti. :)

Size tavsiyede bulunan arkadaşlara aşağda eklediğim her iki orgun ses datası hakkında ne düşündüklerini sorarmısın. Niçin pa600 ün ses hacmi 437 Mb pa800 ün 114 Mb..

ses hacmine bakarsak dante trnin 1gb ses hacmi var. ozaman dante tr pa600dende pa800dende iyi demektir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

ses hacmine bakarsak dante trnin 1gb ses hacmi var. ozaman dante tr pa600dende pa800dende iyi demektir.

Dante Trde dediğiniz sekizde biri ses ancak vardır. Ayrıca ses datası fazla diye daha iyidir demedim. Ancak hazır ses bankası olarak(batı sesleri) kıyas yapılmaz.

Moderatör tarafında düzenlendi: