• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

31/12/2014 - Yılbaşı Ritim Paketi Yayında!!!

Cevap: 31/12/2014 - Yılbaşı Ritim Paketi Yayında!!!

Keşke yapılan hata düzeltilseydi ama , " nafile "...
Roland Türkiye'nin sayfasında farklı bir isimle farklı bir ritim paylaşılıyor.Evet ,buraya kadar buna "hata" denilebilir.Ancak hala ve hala yapılan yanlış düzeltilmemiş , an itibarıyla...Bu hata , hata olmaktan çıkar o zaman bana göre...
Ayrıca teşekkürlerinizi kabul etmiyorum ! İcraat istiyorum.

Mersin'den Saygılarımla ,
Ramazan Mustafa GÜRDAĞLI

nasıl bir ritm istiyorsunuz ki siz piyasadaki ritmler belli temelde toplasan 25-30 tane ritm var dönen yani 2 ölçülük bir ritm alttarafı 4 varyasyonda 8 ölçü olur... müzik aleminde yeni bir ritm ölçümü çıktı ki hep aynı ritmler olmak zorunda... şarkılar belli ölçüler belli vuruşlar belli... önemli olan az polifoni ile çok işler yapmak... korgtada bu sıkıntı var hep aynı ritmler değiştirilip duruyor kullanıcılar tarafından... çoğuda loplarla oluşturulmuş şarkılar... sıfırdan bir ritm yada intro yazmak hiç kolay değil hele orgun kendi üzerinde...

Ritim düzenlemek bile çok zor iken ritim yazmak işkence gibi geliyordur üstadlara.İşte bu yapılan işte o işkencenin huzura erdiren tarafıdır bence...

Hep Ömer üstadı hemde Roland TR yi yürekten tebrik ederim.Biz her türlü memnunuz yapılan işlerden.Ellerinize ve yüreğinize sağlık...

usta parayla yapılıp satılsa ne güzel olurdu değilmi? sen emek ver uğraş birşeyler paylaş ama bedava olunca hemen beğenmemek karalamak ıvır zıvır bir dünya bahane laf söz peki siz bu yapılanı beğenmiyorsunuzda acaba kendinize sorun bakalım ben ne yapabiliyorum diye burda kimseye hesapda sormuyor sorgulamıyorum beğenen yada beğenmeyenlere birazda sizler yapın paylaşın bakalım insanlar ne diyecekler size sizlerinde emeklerini görsünler ben roland kullanıcısıda değilim bu çalışmayı yapanların savunucusu yada arkadaşıda değilim lakin görmüş olduğum haksızlığa vicadni rahatsızlığındandır yazılarım yoksa banane roland a ritim yazmışlar yok ritimin adını değişmişler ne yaparsa yapsınlar damla kadarda olsa emek vermişler sizde bir damla damlatın bakalım her ne kadar rolandım olmasada yapılan emeklerden dolayı teşekkürlerimi sunarım sizlere saygılar üstadım

bir ritim siteye yanlış yüklendi diye yapılan terbiyesizliğe bir bakın.. dışarıda 1 ritm yazdırmak 100 lira iken, adam "3-4 ritim veriyonuz onu da beceremiyonuz" diyor. roland bugüne kadar bedava dağıttığı ritimlerin parasını almaya kalksa herkes en az 10.000 lira borçlu çıkacak, adam ücretsiz, destek adına verilen ritimleri eleştiriyor.

nankörlük, başka hiçbir şey değil..

bir ritim siteye yanlış yüklendi diye yapılan terbiyesizliğe bir bakın.. dışarıda 1 ritm yazdırmak 100 lira iken, adam "3-4 ritim veriyonuz onu da beceremiyonuz" diyor. roland bugüne kadar bedava dağıttığı ritimlerin parasını almaya kalksa herkes en az 10.000 lira borçlu çıkacak, adam ücretsiz, destek adına verilen ritimleri eleştiriyor.

nankörlük, başka hiçbir şey değil..

Bu nankörlük değil bence.Bakın şu saat olmuş , [ X R ] L I V E 2 T E L diye paylaşılan ritim hala [ X R ] L I V E 2 - 4...Benim sorunum ritim beğenmemek değil arkadaşlar.Ortada bir yanlışlık var ve günlerce de düzeltilmiyor.
[ X R ] L I V E 2 T E L ritmi şu anda Ömer hoca dışında hiçbirinizde yok , yalan mı ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bu nankörlük değil bence.Bakın şu saat olmuş , [ X R ] L I V E 2 T E L diye paylaşılan ritim hala [ X R ] L I V E 2 - 4...Benim sorunum ritim beğenmemek değil arkadaşlar.Ortada bir yanlışlık var ve günlerce de düzeltilmiyor.
[ X R ] L I V E 2 T E L ritmi şu anda Ömer hoca dışında hiçbirinizde yok , yalan mı ?

rmg33 Siz Roland BK5TR mi kullanıyorsunuz?

Paylaşım icin Teşekkürler Roland Türkiye ... devamini bekleriz ...

evet Mürhen hocam , BK5 ...

yılbaşı tatili olduğundan ritim değiştirilmemiştir.Ara ara siteyi tekrar kontrol edin bence.daha öncede buna benzer bir aksaklık olmuştu.ancak düzeltilir.Roland Türkiye ofisi çok yoğun çalışıyor.dalgınlıktan siteye yanlış yüklenmiş olabilir.Benim yazdığım yeni 3 ritimde haftaya yayınlanacak.Destek devam ediyor yani.iyi çalışmalar.kolay gelsin.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Beyler hazırcı olmayın elinizdeki alette ritimde yazmak,ses de editlemek zor değil.bazen şaşıyorum,ritm yazamayan bir insanın ritm kulağı zayıftır anlamına geliyor,peki bu durumda olan insanlar ne derece piyanist lık yapabilir,orasıda tartışılır....ben bir yıllık bateri çalışmasından sonra klavyeye başladım.ilk başlarda aksak ritimleri çözmede zorlanıyordu,neyse elinizde bulunan ritimler an itibarıyla düğünede,canlı müziğede yeter.farklı bişey isteyen ya kendi yapsın,yada bk5 ini satsın,bu kadar yüklenmeyin roland tr te.biraz ritm yazmayı öğrenin,zor değil.belki o zaman piyanist olursunuz.....kızmayın,gerçek bu.....saygılar