• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

4 tellimi yoksa 3 telli bağlamamı??

yusuftuyluoglu

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
elektro bağlama
arkadaşlar ben 3 telli elektro bağlamayla yıllardır çalışıyorum biraz değişiklik olsun dedim 4 telli bağlama aldım üzerinde çalışmaya başladım ama netten bakıyorumda 4 telli bağlama pek tutmadı herhalde ne dersiniz yorumlarınız çok önemli ..
şimdiden teşekkürler..

Cevap: 4 tellimi yoksa 3 telli bağlamamı??

Bence üç tel! Dört tel kötü mü? Kesinlikle değil. Belki de gençliğimde bolca dinlediğim ve müzik zevkimi şekillendiren Gencebay eserlerinin etkisi, bilemiyorum...
Dört telli bazı parçalara çok yakışıyor ama üç telli, tsm dahil her tarzda ayrı bir lezzet veriyor.

herbirinin yeri ve lezzeti farklı ismet topçu çalıyorsa 4 telliyi afrika müziği bile çalınır :)

Zevk meselesi 4 tel daha kolay pratik kullanımı var tercih meselesi

yorumlar bana yol göstermeye başladı lakin biraz daha ilgiye ihtiycım var ..
yokmu ustalardan başka yorum:)

Hareketli parcalarda 4 tel daha hos geliyor kulaga ornek biz babadan boyle gorduk. Sen gelmezsen arguvana gidemem gibi parcalarda kullanılan dort tel gayet hoş geliyor kulaga bence dort telli de üç tel calinabilir ama uc tellide dort tel zor olur olsada o tadi vermez bence dort tel kullanmak mantikli

bende dört tele merak saldım 5 adet bağlama var evde uzunu,kısası,elektrosu felan birde dört tel denemek isterim
ileride uygun bişey bulursam bakacam.

bende aynı eğer başlarsam 4 tele bu 4 bağlamam olacak balkalım hayırlısı üç teli aramaktan kormuyor değilim:)

4 tellinin alttan başlayarak akort düzenini bilen varmı acaba

neyse ben öğrendim bari yazayım.
alttan boştel yukarı doğru. .
re la mi la ..

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 16 66.7%
  • Kararsızım

Oy: 7 29.2%
  • Hayır

Oy: 1 4.2%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

Geri