• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

41 megapiksel kameralı cep telefonu

TUFAN54

Moderator
Moderator
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Roland E-A7

41 megapiksellik Nokia satışa çıkıyor
Nokia’nın 41 MP kameralı akıllı telefonu 808 Pureview’ın hangi ülkelerde satışa sunulacağı açıklandı.
Güncelleme:05 Mayıs 2012 10:10
Şubat ayındaki Mobil Dünya Kongresi’nin yıldızı olan Nokia 808 Pureview, MWC 2012 En İyi Mobil Cihaz ödülü ile TIPA’nın En İyi Görüntüleme Inovasyonu ödüllerinin de sahibi oldu. 41 MP Carl Zeiss lensli kamerası ile kameralı cep telefonları için çıtayı oldukça yükselten Symbian işletim sistemli akıllı telefon, bu aydan itibaren satılmaya başlanacak.

Nokia‘nın ilk olarak Rusya ve Hindistan‘da satışa sunacağını açıkladığı 808 Pureview telefonların İtalya‘da ise ön-siparişleri alınmaya başlandı. Diğer ülkelere ne zaman geleceği henüz belli olmayan Nokia 808 Pureview‘ın Avrupa ülkelerinde de Mayıs ayı içinde satılmaya başlanması bekleniyor.

ABD’de satışa sunulmayacak olan Nokia 808 Pureview’in, Windows Phone işletim sistemi ile çalışan versiyonunun da yolda olduğu gelen haberler arasında.

İtalya’daki ön-siparişlerde 800 dolar civarında fiyatlandırılan Nokia 808 Pureview‘in resmi satış fiyatları önümüzdeki günlerde açıklanacak.

Not: Videoları 1080p olarak izleyin.

Çekim örnekleri

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=8zbsda_vprY]Nokia 808 41 Megapixel Camera Video Quality - YouTube[/ame]

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=ol__GosImB0]Nokia 808 PureView 1080p Video Demo (Outdoors) - YouTube[/ame]

Alıntı:

Cevap: 41 megapiksel kameralı cep telefonu

Bİlgilendirme icin cok teşekkürler tufan.
Ama 41 mp icin tam bir rezalet olmuş makine. Sony telefonları tavsiye ederim arkadaşlar. 8 mp bile bundan iyi.

41 megapixel ne isinize yarayacakki?
KAcimiz Poster yada dahada buyuk ebatta kagida Basiyoruz cektigimiz resimleri?
Arkadaslar Ben Canon 40D DSLR Kamera Kullaniyorum 10.1 megapixel :) gelin koyalim yanyana 41 megapixelle cekilmis resimleri yanyana ve farka bakin aradaki...
Onemli olan LEns ve Sensor Buyuklugu Gerisi Hikaye aman Kanmayin bu numaralara 41 -51-61 :D

Valla bende nokia e6 var 8mp 720p hd çekim var bununla arasında bariz bi fark yok aynen hikaye bu 41 mp :)

Bende de 63-00 var 2 mp kamerası var... Güzel yani. :)

bu telefonda 41 pixel kamera degil flashın megapixeli flashlardada pixel oluyor biryerde okumuştum. şuanda digital fotograf makinalarında bu kadar pixel yok :D

41 megapixel ne isinize yarayacakki?
KAcimiz Poster yada dahada buyuk ebatta kagida Basiyoruz cektigimiz resimleri?
Arkadaslar Ben Canon 40D DSLR Kamera Kullaniyorum 10.1 megapixel :) gelin koyalim yanyana 41 megapixelle cekilmis resimleri yanyana ve farka bakin aradaki...
Onemli olan LEns ve Sensor Buyuklugu Gerisi Hikaye aman Kanmayin bu numaralara 41 -51-61 :D

Kesinlikle söylenmesi gereken en önemli şeyleri söylemişsiniz. Ne yazık ki son kullanıcıyı kandırmak için bu yola başvuruyorlar. En ideali 8-10 megapiksellik bir fotoğraf makinesi işinizi görür. Cihaz küçüldüğü zaman sensör büyüklüğü de azalacak ve bunun sonucunda görüntü kalitesi düşecektir.
12 MP kompakt bir fotoğraf makinesi, 8 MP DSLR bir fotoğraf makinesi ve 20 MP kameralı bir bir cep telefonu ile çekilen fotoğrafların görüntü kalitesini kıyalarsanız
8 MP DSLR > 12 MP kompakt makine > 20 MP cep telefonu kamerası olur.

şimdi özenti ve havalı gençler peşine düşer telefonun :D parayı çöpe atmaktan başka birşey degil fotograf hastalıgı ve anlayan bir insan telefon kamerasını zaten tercih etmez digital fotograf makinası kullanır onun haricinde 41 mp kamerası var telefonumun demesi için alır :D