• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

500 lira civarında klavye arıyorum.

UnLuCKy

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg İs 50
Öncelikle selamlarımı sunarım.Evde hobby amaçlı 500 tl civarı bir klavye arıyorum.Profosyonel olarak sahne vs bıraktığım için sadece evde kullanmak amacıyla alıyorum.Biraz araştırdım sanırım Exr 40 or bana biraz daha uygun.Ama yinede tekliflerinizi ve önerilerinizi bekliyorum.Şimdiden teşekkür ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: 500 lira civarında klavye arıyorum.

g 600 al derim

sol önerin için sağol ancak g 600 kolonsuz oldugundan pek olumlu bakmıyorum.Bişry sormak istiyorum acaba bu roland exr 40 or acaba ritimleri kitleri felen yamaha a300 gibimidir yoksa dahamı kalitelidir?

dostum o paraya alınabilicek en kaliteli org g600 bence, kolon olmaması önemli değil evde illaki müzik seti vardır al bi aux kablosu bağla on numarada kaliteli ses çıkar mis gibi...

transpose53 önerin için sağolasnı ancak g600 düşünmüyorum.Roland Exr,Em,E serisi,korg i serisi var sanırım bunlar arasından birisini üç aşağı beş yukarı seçmek istiyorum.En azından istediğim şarkıyı rahatça çalıyım.

Moderatör tarafında düzenlendi:

rolanda ses yüklenmez yani bu e ve em modellerine,en fazla sesler düzenlenip Türk müziğine uyarlanabilir. exr-40 alabilirsen 500 liraya al derim,bence o fiyata exr-40 bulamazsın o yüzden g-600 derim.

kadirbey1985 yardımın için teşekkür ederim.500 olmazda 600 olur ben zaten en başındada söylediğim gibi 500 tl civarı dedim:)Ancak şunu sormak istiyorum.Sonuçta alıcağım klavye sahne almıycak genel olarak arkadaşlar eğlenirken vs gibi ortamda kullanırım yani evde.Yani bu modeller içinde korg is modelleri roland E,Em serisi,Exr serisi olsun bana uygun olanı hangisidir çok kararsızım .Yamaha a1000 ,korg pa 80,yamaha a300 kullandım.Şundan teredüt ediyorum mesela yamaha a300 bana evde bile çok az gelmişti.Bu benim şu anda düşündüğüm klavyeler onunun gibimidir yada dahamı kitler ve sesler bakımından iyidir.Çünki ben bu orglar dışında korg is4 tü sanırım ve çok az bir süre korg is 40 kullandım.Şunuda belirtiyim.Ağırlık olarak pop ve slow çalıyorum kısacası batı ama yinede arada fantazi ve bir kaç oyun havası çalınıyor.Fazla uzun yazdım ama açıklayabildiğim kadar açıkladım sanırım .İlginiz için yeniden teşekkür ederim.İlginizin devamını bekliyorum .

batı ve slow zaten rolandda iyi olur,sonuçta exr40 da olsa içine slow,pop,batı ritimleri atınca çalar.

Kısacası bu aralarında kaldıgım modeller arasında bana uygun olanı Roland Exr 40 sanırım :)

Medeli mc 780 - sıfır - 2 hafta kullanıldı, 450 tl - 23 ay garantili - selamlar