• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

64 mb üzeri set yükleme ve ram ..

• Konbuyu başlatan H76
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 3
  • Görülen : 2K

H76

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
mrb. şimdi setlerin çoğuna baktığımızda 64 mb tın üzeri. bu da ram yakma sorunu oluşturur. deniliyor. Bu konuda ayrıntılı bir bilgi verecek konu hakkında bilgi sahibi arkadaşlardan cevap bekliyorum.ayrıca boş syfalara ritm yüklemek ram kapasitesini artırırmı. iyi çalışmlr.

Cevap: 64 mb üzeri set yükleme ve ram ..

boş sayfalara ritim yüklemek ram olayını etkilemez..istedigin kadar ritim yükleyebilirsin..
64 mb üzeri setlere gelince..
korg genel servisi DTL tarafından yapılan 128-256mb upgrade (128-256 mb yükseltme) işlemi ile 64 mb standart ram olan orgunuz pa800ü 128-256 mb kullanıcı hafızası (ram) çıkartmanız mümkündür..böylelikle 64mb üstü setleri orgunuz okuyacaktır..
fakat 64 mb olan orgunuza 64 mb üzeri olan setleri yüklemeyiniz..olumsuz sonuclar (ram yanma ) meydana çıkacaktır...
iyi forumlar...

Kadr arkadaşımın söylediklerinin çoğuna katılıyorum.Ritm olayının ram ile ilgisi yok,ritmler aletin 20 Mb.lık bir bölümü var oraya kaydediliyor.Sizin pa800 kaçıncı versiyon 1.versiyonmu yoksa 2.versiyonmu,Ayrıca rami yakan olay toplam setin boyutunun 64 Mb.ı geçmesi değil,o setin içindeki PCM klasözürün boyutunun 64 Mb.ı geçip geçmemesi.Benim orgum 2.versiyon,2.versiyondaki en önemli değişikliklerden birisinin ram yanma olayının kaldırılması olduğunu bir kaç yerde okumuştum.Bizzat bende PCM dosyası 64,5 mb.olan seti yükledim,ram yanmadığı gibi set gayet güzel çalıştı.Daha sonra o seti silip başka set yükledim,herhangi bir sorun olmadı.AMA SİZ SAKIN DENEMEYİN.Benim orgun ram ini yakmayacağı,sizin orgunuzunda ram ini yakmayacağı anlamına gelmez,yinede dikkatli olun.

zaten çoğu set 64 mb yi geçik .67 mb, 67,5 mb gibi pcm klasörü ne bakacaz dediğiniz gibi ...