• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

90 larda yaşamak...

alihaydar

Süper Üye
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA800 CE usb
90 ları harun kolçak'ın gir kanıma adlı şarkısıyla hatırlarım.. ilk okul 2 bitti bitecek bu kaseti sınıf öğretmenime hediye etmiştim.. öyleki trt de klip yayınlanınca ekrana adapte olurdum. çocuk aklı işte..

sonrasında ferdi baba rüzgarlarını hatırlarım.. hatta 92 yılında köye ziyarete gittiğimde annemler gülhane parkına ferdi tayfur konserine gitmişler.. köyden geldiğimde anlatmışlardı.. ferdi babayı tam olarak o zamanlarda seçemesemde aklım gülhane parkındaki kardeşlerimin anlattığı kaydırak ve sallancaklarda kalmıştı.. bizimkiler vapuru kaçırıp içine su giren tekne ile tüp tencere karşıya geçerken panik atak annemin yaşadıklarına halen gülerim...

alem buysa kral benem..

ortaokul 2. sınıftaydım.. mahsun kırmızıgülün sarı gömlekli kahverengi pantolunla ortalığı kasıp kavurduğu dönemler...

kenan doğulunun sımsıkı sar beni klibini ve şarkıyı tarih filmi izler gibi izlerdim..

3 kafadar saçımızı sıfır numara kestirdiğimiz o dönemlerde müdür yardımcısı satılmış hocanın sınıfta üçümüzüde azarlayıp birkaç gün okuldan uzaklaştırması o dönemlerin en karanlık günleriydi..

işin ilginç yanı o kış zamanında saçım uzasın diye günde birkaç defa saçımı yıkadığımıda asla unutmam..

ismini hatırlamadığım yan sınıftan çok güzel bir kız vardı.. ben ona bakar o bana nedense hiç bakmazdı.. ve bir türlüde açılamamıştım.. o dönemki becereksizliğim hala devam ediyor desem yalan olmaz..

orta okul diploması 2,90 gelmişti. liseye en son zamanlarda kayıt oldum..

öyle dönemlerki.. ankaralı turgut rüzgarı esiyor, yıldız tilbe gürlüyor...

ortaokuldaki beceriksiliğim bu dönemdede devam eder evde inek misali ders çalışan insan tiplemesine uyan bir dönemden geçiyordum..

tarih dersinde hocanın gözüne girmiş, ticaret matematiğini bir türlü öğrenememiş biri olarak hayatımda ilk teşekkürüde almış bulunmaktaydım..

köşe başlarında fosur fosur sigara içen arkadaşlara pek yakınlaşmamam gerektiğini bilir hayatı dar pencereden izleyip dar hayaller kurardım..

youtube, facebook, twitter hayale gelmez.. pc, laptop ve cep telefonu orta düzey ailelerde dahi yoktu..

sonrasında aldığım bugünün gençleri sanırım bilmez pentium 266 işlemcili bilgisayarımda kurulu olan windows 98 te arka plan resmini değiştirmek için sağ tuşa basılacağını dahi bilemediğim o günler tarih oldu..

milenyum çağının başlamasına yakın mezun olduğum liseden muhasebeci olarak çıktım bir sevdaya... 2 ay kafede eleman sonrasında dehşet maaşlı bir işle başlayan iş hayatım şehirlerarası mola yerleri gibi molalı molalı devam etti gitti.

geriye dönüp baktığımda 90 lar gerçekten saydam ve doğal yıllardı...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: 90 larda yaşamak...

Ne güzel ve keyifli günlerdi gerçekten de, bugün her aradığımızı nette bulup indirme dinleme izleme imkanına sahip olduğumuz için galiba eskisi gibi üzerimizde etki ve hatıra bırakacak, anı bırakacak şarkılar klipler yok.O yokluk zamanlarında ki klipleri bende bazen nette bulup izliyor ve hala keyif alıyorum...

90 lı yıllarda 3 custom hafizalı psr 70 kullanıp bu 3 hafızaya rıtm yazdırmak için dünya para verdiğimi birkaç yıl sonra ise yamaha psr6300 ü görüp uykularımın kaçtıgını düğünlerde 2/4 luk olarak yogurt koydum dolaba şarkısını çaldıgımı yabancı sarkı olarak ismini hatırlayamadıgım öksürük şarkısını(o dönemlerde herkes bu şarkıya o ismi takmıştı)dinlediğimi hatırlıyorum

öksürük şarkısı disko bent miydi neydi adı ne günlerdi yıl 1988 metin kayanın nerde trak orda bırak kaseti harikaydı yamaha psr 70 almaya çalışıyordum onu alamadan direk psr 6300 e terfi etmiştim

öksürük şarkısı disko bent miydi neydi adı ne günlerdi yıl 1988 metin kayanın nerde trak orda bırak kaseti harikaydı yamaha psr 70 almaya çalışıyordum onu alamadan direk psr 6300 e terfi etmiştim
aynen metin kaya nın şarkısı meshurdu.atilla kayanın adını yollara yazdım kaseti yok satıyordu.radyolarda esmeray ın gel teskere şarkısı daha birçok sey...bu konuya yazarken dalıp gitmişim 20 yaş gençleştim sanki

yıl 1989 dayımlar a gıderdık sıyah beyaz televızyonda redkıt ızlerdık tabı ben televızyonun ortasından gecen sıyah cızgıyı takıb ederdım cocuk aklı işte saat 12 oldumum ortada bı yuvarlak yayın bıtmıstır yazısı ne gunlerdı ılk cep telofonunu 1990da motorola acılır kapak recep ivedıgın telefonundan aldım sım kartı kredı kartı gıbı telefona takıyosun aldım o zaman tabı 650 tl gıbı bı para cep telefon sayılı kısılerde vardı sonra ericsoon t628 cıktı 2cm ekran yesıl bataryası telefondan buyuk belıne taktınmı kamyon takozu gıbı 199o da star tv kuruldu babam sanyo renklı tv almıstı ağaç kasa bombelı ekran 8 tane kanl vardı ustunde turkıyede toplam 3 kanal cekıyodu trt rtl star baska kanal yok sonra show tv kuruldu gece 12 oldumu kırmızı noktayla emanuella dızı baslardı hafta sonlarıda tuttı fruttı vardı : ) herkes mutlaka izlemiştir : ) ilkokulu bitirenler mezun olanlar memur oluyordu o zamanlar hakan peker fırtınası kopuyor koylu guzel hertaraf ta sonra yonca evcımık aboneyım abone ler zafer peker dıyemedım hic unutmuyorum ortaokula gıdıyom bucadan cankayaya arkadasla yayn gıttıgımızı paramız yok o zamanda korg i3 cıkmıs sırf orgu görmek için 3 saatte yayan gıttık cankayaya ne gunlerdı beee : )

Moderatör tarafında düzenlendi:

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 16 69.6%
  • Kararsızım

Oy: 7 30.4%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri