• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

A 2000 audio kayıt"drive busy"problemi

• Konbuyu başlatan srkn76
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 5
  • Görülen : 1K

srkn76

**Müzik**
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yamaha Psr A3000
Merhabalar,
A 2000 üzerinde audio kayıt yaparken,mesela midi olarak yazdığım bir parçayı kayıt ederken,recorda bastıktan 10-15 sn sonra "drive busy"mesajı alıyorum.bunu defalarca denedim aleti açıp kapadım fakat ya 1-2 sn sonra yada 10-15 sn sonra stop edip aynı mesajı veriyor.bu durumu nasıl düzeltebilirim?Bu arada aletin üzerinde emo usb takılı.başka usb de denedim ama sorun çözülmedi:(

Cevap: A 2000 audio kayıt"drive busy"problemi

Kaydı EMO USB'ye yapmazsanız sıkıntı olmuyor kolay kolay. Emo kullanıyorsanız alet açılırken Emo'nun takılı olması gerekiyor. O USB'deki MIDI'yi song hafızasına aldıktan sonra USB'yi değiştirip normal bir USB'ye sorunsuz kayıt alabilirsiniz. Aynı şey ritim içinde geçerli. O an hafızada kullanmak istediğiniz ritim seçiliyse sorun olmuyor flash değiştirmek.

Ben a2000.org'a eklediğim MIDI'lerin demo kayıtları için bu şekilde kayıt aldım. Sanırım EMO USB'nin boot sektöründe yer alan kilit şifre sistemi nedeniyle WAV kayıt yapılmasında bu tarz bir pürüz çıkıyor. Ha unutmadan, flash'ınızı formatlarken dosya sistemini de FAT32 yapın. NTFS sıkıntılı.

teşekkür ederim sanırım artık kayıtlarda başka bir usb bellek kullanacağız.

hallettinmi serkan sorunu

abi eve gidince deneyeceğim arkadaşın söylediğini.yabancı forumlarda farklı şeyler söylüyorlar kafam karışmıştı.sağolsun sesısıkmuzik nikli arkadaş yol gösterdi.inşaallah olacak.

hayirlisi insallah olur killaki bir sistem var yani