• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

a2000 de insanlar yanlış yönlendiriliyor

necatiavcı

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
korg pa600 Qt
arkadaşlar sitemimi yanlış anlamayın ama a2000 düz aldım yazılanlar zoruma gidiyor sürekli birileri çıkıp a2000 düz almayın v2 plus alın bunu ısrarla tekrar ediyor yani şunu sormak istiyorum düz a2000 yamahanın cihazı deyilmi a2000 ni usby le kullandıgım zaman farklı şeylermi oluyor noluyor şimdi ben cihazmı satmak istesem düz diye kimse almayacakmı ya arkadaşlar plus çipi istenirse sonradan takıla bilir şimdi ben plus taktırmak şart olsa a2000 ne ne gerek var alır or700 kullanırım saundlar aynı hem sanki insanlar mecburmuş gibi 150 euro plusa para verecek neden yani plus olmazsa bu alet kullanılmazmı a2000 düz olanlarda da türk ritimleri var a1000 ritimlerinide okuyor tyros ritimlerininde bazılarını okuyor ya ben mecburmuyum sıfır cihazın içini açtırmaya led ler kayacak kablolar arada kalacak soketler le oynanacak hafıza daralmaz diyorlar atın user bölüme on tane ritim üçtane pad üç tane reg bakın daralıyormu daralmıyormu bir düz a2000 ne atın birde plus olana atın hangisin hafızası daha çok alacak yani insanları yönlendirirken
şunu yapmamız daha dogru olur arkadaşlar düz a2000 ne eyer isterseniz plus çipi taktıra bilirsiniz düz almayın diye bir sözü ben doğru bulmuyorum sonuçta düzde olanda a2000 plusta a2000 aslında iki model olarak çıkmasıda dogru deyil plus insanların tercihine bırakılmalı usb hoşuma gitmezse usb yi satar plus çipi taktırırım ama çipi çıkartıp satma şansım yok benim verecek 150 euromda yok ben fakir bir müzisyenim arkadaşlar kimse kusura bakmasın usb yide boynuma astım kolye gibi hiç unutmuyorum çünki onunla ben ekmeyimi kazanıyorum lütfen beni kimse yanlış anlamasın ben a2000 ni zor şartlarda aldım şimdi almayın dendiyi zaman zoruma gidiyor eminim benim gibi düz a2000 ni olan arkadaşlarında gururu inciyodur sonuçta yamaha kullanıyoruz kırılan arkadaşlar olursa onlardan şahsım adına özür dilerim ama içimden geçeni yazmak istedim bu kadarıda benim hakkım hayırlı günler arkadaşlar

Cevap: a2000 de insanlar yanlış yönlendiriliyor

bu sitem sanırım benim bir yazıma nazaran yazılmış.

1) abicim sen zaten düz almışsın düz olarak kullan. Bir başkasına plus öneriyoruz die neden canını sıkasın ki? Zaten bu illa al kesinlikle almalısın demiyoruz... Tavsiye ediyoruz.

neden mi? 400 'e yakın ritim yazılmış o alete... Hepsinde ayrı bir emek... Yeni bir model çıktı diye bu emek heba mı olsun? her tarz, her paça....

2) plus taktırmak şart olsa a2000'e ne gerek var demişsin... O sizin tamamen iki alet arasındaki teknik farkları bilmemekten kaynaklanıyor.

3) sıfır cihazın içini açtırmaya led ler kayacak kablolar arada kalacak soketler le oynanacak hafıza daralmaz diyorlar bunu diyenler kaç kez çip modifikasyonu yapmış. Bu işlem tamamen profesyonelce ve garantili olarak yapılıyor.

4) USER hafıza hiç bir şekilde değişmiyor bunu her şekilde kanıtlarım. Kanıtladığım halde bu teknik eleman bozuntularının birer a2000 inini birer de or700 ünü alrım.

5) Kurduğum cümlede düz a2000 tavsiye etmiyorum A2000TRV2+ tavsiye ederim. cümlesi bu bir tavsiyedir. Kim bilir belki ben bir usb yapacağım plustan kalma bir alışkanlığım var ve onun desteğiyle taze işler yapacağım belki geriye yönelik bu çalışmaları or700v2plus ta okuyacak??

belki bu bir satış stratejisi? belki kendime müşteri hazırlıyorum? Belki müşterinin hali vakti yerinde ve tavsiyeme uyacak ve alacak. Sizin maddi imkansızlığınız kimseyi bağlamaz ki? Herkes ayağını yorganına göre uzatır. Cebine bakar, işine glieyosa alır yapar gelmiyosa almaz... İster emo alır ister çip taktırır isterse ikisini de yapar isterse bunun üstüne bi de salim set patlatır...

bu durumda darılacak gücenecek birşey yok ki hocam...

aleternatifler üretiliyo kullanıcıya... Bir modelden 3 model seç beğen al. Kimse kimseyi zorlamıyor.

pa800 almış olsan 3 tane orjinal usb arasında sıkışp kalmayacak mısın? (korsan yazılımlar olmasa) Bu 3 alternatif te korgun modelinde çalışmıyor mu?

cebinde 150€ vardır. ararsın araştırırsın baktın emo mantıklı geldi o parayı emoya yatırırsın

ben de batuh ta emoya da ritim yazıyor.

Plus mu aldın? biz plusa da emek sarfediyoruz...

en önemlisi Yamaha 'mı aldın ? burada soruyu sor ister emo kullan ister v2plus sonuna kadar destek veririz... Ayrımcılık mı yapıyoruz? hayır!

o yüzden gücenecek darılacak birşey yok hocam...

düz modeli almışsın güle güle kullan ...

ama başka insanlara verilen tavsiyeler canınızı sıkmasın...

plus bizim ilk göz ağırımız paralı olana alabilecek olana ilk tavsiyemiz odur...

Bir de bildiğim doreden aletler zaten çipli çıkıyor. Demekki iki düz bi ters satış yapıyolar...

necati hocam haklı ve haksız olduğunuz konular var,

kimse size zorla aletinize çip taktırın demiyor, tamamen sizin tercihinize sunuluyor bu olay..

Size tavsiyede bulunanlar sizin iyiliğinizi düşündüğü için çipli alın diyor,

neden çip peki? ben hemen anlatayım
1-v2 plus çipi için yapılmış olan yüzlerce ritim, editlenmiş ses, reg ,midi vs. vs mevcut bu .

2-emo usb kullanırken bozuldu diyelim usb programın ortasında, hangi ritimleri yada sesleri kullanacaksınız düz a2000 de ??? (çip bu orgun can simidi)

benim yamahada 6.senem bu sene , a300tr den başladım ve 4 kere a300tr alıp sattım a1000tr kullandım şu an a2000tr v2 plusum var ve hiç bir zaman ne kablosu sıkışmış , ne ledleri kaymış bi orgum olmadı,, kullandığım bütün cihazlar can başar üstadın yapmış olduğu çipli aletlerdi...

bildiğim kadarıyla yamahada bu işi tek yapan can başar hocamız dünyada, saygısızlık etmeyelim emeğe..

kimse sizi zorlamıyor, sadece tavsiyede bulunmuşlar ve siz burdan yola çıkarak emek verilip yılların birikimi ile yapılan bi çalışmayı karalamışsınız ve hakeret etme derecesine gelmişsiniz, geçmişte bende böyle hatalar yaptım can başar üstada karşı ama işin içine girince neyin ne olduğunu anladım.. eskiden cahil olduğumu farkettim,

sizde ileride belki anlarsınız bazı şeyleri,

iyi forumlar

olayın farklı bir boyutundan bakarsak: ben yamaha kullanmadım ama beğendiğim bir alet. fakat her defasında bu düz, çipli, usbli, mevzuları dikkati çekiyor bu alette. tabiki buna emek veren ve bu yazılımlarla binlerce müzisyene çalışmalarında kolaylıklar sağlayan ustalar var. ama konu hakkında fazla bilgi sahibi olmayan meslekdaşlarımızıda yanlış değerlendirmemek lazım. ve sanırım bir alet yeni piyasaya girdiğinde hemen atlamamak lazım (alet hakkında bilgi sahibi değilseniz) bekleyip usbsi çipi seti falan çıksın görüp dinleyip dr salim arkadaşımında dediği gibi paramızın yettiğince birini alıp sonraki yorumlarada aldırmamak en güzeli. bu konuda arkadaşımın demek istediği konu bence şudur: ya ben düz a2000 aldım memnunum ama çipliyi ön plana çıkardılar düzlerin piyasası ölecekmi ben bir dünya para verdim neolacak?? hiç bişey olmaz dostum a2000 gelecek vaat eden bir alet senelerce ekmek yersin moralini bozma Allah herkeze hayırlı işler versin sezon bitti artık çipliside yatarda düzüde :) önemli olan iş varmı iş??

Can beye 4 adet yamaha org için çeşitli zamanlarda çip taktırdım. hiçbirinde de en ufak sorun yaşamadım. hatta ufak tefek arızalarınıda sağolsun halletti Can bey. Or 700 ümde pitcbend kayması vardı, direk değiştirdi sadece bana sordu garantin doldumu diye ben dolmadı desem para bile almayacaktı. Sağolsun Yaptığı bütün çipli cihazlarımın hiçbirinde sorun yaşamadım. Şuan maddi imkanlar yüzünden A2000 v2 PLUS orgumu sattım. Tekrar A2000 alırsam ikinci el ve çipsiz alacağım. çipsiz a2000 a1000 ritimlerini okuyor. Biraz nostalji yapmak istiyorum. Eski a1000 imden kalma sevdiğim ritimleri kullanacağım, hemde kendim bazı şeyler editleyeceğim. A1000 den kalma binlerce ritim var bunlarda bir hazine. Daha sonra çip takıtırmak istersem taktırırım (eğer çip devam ederse) yada emo usb de yeterli olur..

çipli a2000 harika...yanlız emo usb çıktı çıkalı v2plus kurudu....hiç paylaşım yok:(

2 sene önce yamaha a1000 cihazımı DTL elektroniğe Can Beyin Servisine çip taktırmaya götürdüm, son derece profesyönel şekilde hem çip takıldı - hem de cihaza bakım ayar yapıldı- hizmetten çok memnun kaldım- ÇİP takma işi de tamamen tercihe bakar.
Şu an psr s 650 kullanıyorum- hesapta 100000 lerce eski ritm var , ama a1000 çipteki 40 -50 ritm hepsine bedeldi benim için ( a1000 için konuşuyorum) şimdi psrs 650 ye şöyle adam gibi 50-60 ritm yazılsın ( çalışma yapılıyormuş halihazırda) 100000 lerce ritmi kaldır at kenara - Çalmasını Bilen için konuşuyorum

Herkese saygılar.....

neden bu kadar çip ve usb ritimleri sıkıntı yapdı anlamadım ben 2 aydır düz a2000 le düğün yapıyorum sıkıntı yok ama hangisini beyenirsem ki or700 de plus kullandım süperdi onu alır cihazımda kullanırım yamaha aletlerine emek verenler adına çok üzücü bu tür şeyler diyer aletleride biliyoruz kullanılar ritimleride içerikleride veya satılan usb leride a2000 bence uzun bi yol daha başındayız hala a1000 lke program yapanlar var onları düşünmek lazım...