• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

A2000 Kullanıcılarına Çözümünü Aradığım Sorular

• Konbuyu başlatan kuvayi
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 37
  • Görülen : 6K
K

kuvayi

Misafir
Merhaba,

Bendeniz de nihayetinde düşündüğüm klavyeyi alabildim çok şükür.
Enstrümanın bir kaç özelliğini çözemedim.İngilizce kullanım klavuzunda da bulamadım bunların çözümünü. Kullanan ve bilen üyelerimizden ricamdır.

1-Multitrack kayıt fonksiyonunu anlayamadım bir türlü. Kanal kayıt özelliği var diye biliyorum cihazın. Özellikle rerecord kayıt lazım benim için. Birden fazla enstrüman kayıt nasıl yapılıyor ana kayıt üzerine ?

2-Usb'ye direkt kayıt yaparken veya rec tuışundan cihazın hafızasına yaptığım kaydı Usb'ye aktarırken, hiç belli olmayan zaman sürelerinde Usb'nin meşgul olduğu yönünde uyarı pencerisi geliyor ekrana ve kayıt eksik tamamlanıyor bu nedenle. Tamamını kaydedemiyorum çalışmanın. Neden olabilir acaba ?

3-Cihaz hafızasına kaydettiğim çalışmamı sürekli olarak hafızada kalmasını sağlayamadım :) Denedim bir kaç fonksiyonu ama cihazı kapattıktan sonra kayıt uçup gidiyor :) Nasıl kalıcı kayıt yapabiliriz cihaz hafızasına ?

Biraz uzun oldu, yanıtlayanlara şimdiden teşekkürü borç bilirim. Umarım sadece benim için değil; A2000 kullanan ve kullanmayı düşünenler için de yararlı olur bu sorularım ve sorunlarım :)

Saygı ve sevgilerimle,

Cevap: A2000 Kullanıcılarına Çözümünü Aradığım Sorular

1) [ame="http://www.youtube.com/watch?v=rMGd1ZMbwAk"]A2000 - Basit Midi Kaydı - YouTube[/ame]

2) USB sitckini değiştir. Çin malı sticklerde genelde bunu yapıyor. sorunsuz kullandığım 2 marka sandisk 8gb, toshiba 8b.

3) kayıt etmek istediğin çalışmanın sayfasına girdiğinde ekranın altında SAVE botununa bas ve kaydet abicim.

şarkı için ana ekranda (A) tuşuna isabet gelen (song) bölmüne girdiğinde SAVE yazısın görürsün ekranın altında...

Şarkı (midi/song) için (A)
Ritim için (D)
Koma için (E)
VCE (teksesler) için (F-G-H)
Multipad için (I)
Registraiton için (j)

ekran tuşları ilgili sayfaya yönlendirir abicim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Yardımın için teşekkürler Salim.

İlk sorunun cevabını sabırsızlıkla bekliyorum video boyutunda o zaman :)
2. Sorunun cevabı için şunu belirteyim. Bende de 8 GB Toshiba Usb Flasdisk var. Ama neden yapıyor anlamadım. Üstelik henüz yeni aldım ve formatladım defalarca.
3. Sorunun cevabı sanırım yeterli. Uygulamaya çalışacağım.

Tekrar teşekkürler, zaman ayırıp ilgi gösterdiğin için.

kaydı yaptım abicim upload ediyorum.

bende 3 tane usb var abi sadece bi tanesinde ypaıyor bu sorunu... o da dandik birşey zaten...

Umarım A2000 kullanıcıları ve adayları için faydalı olmuştur topic...

Eline sağlık Salim, bekliyoruz merakla...

upload biraz uzun sürecek gibi görünüyor :)

8dklık video çektim 620mb tutmuş :D

Yuh :) Formatı ne Salim ? :) HDMI mı :)

aslında HD 'de diil ama neden böle oldu anlamadım ...

sony cybershot 7.2 mp lik eski bi makineyle çektim... sırf tripoda oturuyor die :D

Hem kalite hem az yer kaplasın dersen en mantıklısı WMV formatıdır.