• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

a2000 ne aşık oluyorum...

Cevap: a2000 ne aşık oluyorum...

Piyanistlik mesleeğini yapan birçok kişi marka modele bakmıyor işini gören bi alet alıp yıllarca aynı cihazı kullanıp ekmeğine bakıyolar

murat kardeşim şu ram olayını hangi linkte gördün bir incelemek isterim.

murat kardeşim şu ram olayını hangi linkte gördün bir incelemek isterim.

Hocam Facede Yamaha A2000 turkiye diye bir grup var. İlkönce gruba üye olman lazım. Yani onların seni kabul etmesi lazım. Beni 1-2 günde kabul ettiler. Sonra gönderileri okuyabilirsin. Grubun duvarında konuları incele aşağıya doğru in, konuyu görürsün. Şu an 8 kişiyiz diyor, 30 kişi olunca uyugulama yapılacakmış. Tel no falanda var. Ben pek ihtimal vermedim ama bellide olmaz....

hocam korg italy, yamaha japan. Neyse bunu düzelttikten sonra, pratiklik mevuzuunda herkese alıştığı org pratik gelir. Yamahada atarsın usb içine ses, ritim, pad midi. Canlı performans sırasında direk usbden okutursun. Korg ta set mantığı vardır. Muhakkakki komple seti yükleyeceksin. Buda biz yamahacılara ters ve pratik gelmiyor.

Bu arada a2000 in ramini 512 mb çıkaracağız diye bir ilan gördüm. Fiyatta 150 euro idi. Face de yer alan a2000 sayfasında bu hala var. Gerekli çoğunluk sağlanırsa, bunu yapacaklarmış. Bilmiyorum gerçek, bilmiyorum yalan. Ama olursada süper olur. şu an a2000 lerimiz, kullanıcıya açık durumda, s650 için bende dahil birçok kişi yep paket yaptı ve paylaştı. Ve aletin değeri yükseldi. Inanmayan ilanlara bakabilir. A2000 de ise genelde herkez emo usb ile kullandığı için uğraşan yok ve yeni yep paketleri yok. Bu yepler çoğaldıkça, kimse dönüpte pa600 yada pa 800 almıyacak, göreceksiniz. çünki pa 800de kullanılan tüm piyasa sesleri a2000 de de olacak. Ve aletin hızlı açılması, pratik oluşu. Set yüklemenin çok kısa sürmesi, sahnede arıza yaşatmaması gibi etkenler a2000 e dönüşü hızlandıracak. Geçen sene 2500e a2000 v2+ emo usb li cihazı satamıyordum, şimdi 2800-3000 den aşşağı cihaz yok. Zaman sıkıntım olmasa, süper bir seti yamahaya kazandıracağım ama, o kadar yoğunum ki. Tüm çalışmalarım yarım kaldı. Kendim sample yaptığım birçok enstrüman var ve piyasada kullanılan, birçok sample elimin altında. Günü geldiğinde bunlar piyasadaki yerini alacak. Unutmayın a2000 açık alet ve herşey yapılabilir. Saygı ve sevgilerimle....

korg italy değildir yanlış bilgi italy dediğin korgun avrupa gurubu korg japon dur kurucusu da japondur ilk sahibide japondur. işte kanıtım orada firma bilgisi japan tokyo yazıyor... yamaha da japon
ilave olarak yamahanın sounduna diceğim yok rami mantığı korg gibi olsa artırılabilir olsa tadından yenmez

Moderatör tarafında düzenlendi:

Hocam KORG italy, Yamaha japan. Neyse bunu düzelttikten sonra, pratiklik mevuzuunda herkese alıştığı org pratik gelir. Yamahada atarsın usb içine ses, ritim, pad midi. Canlı performans sırasında direk usbden okutursun. Korg ta set mantığı vardır. Muhakkakki komple seti yükleyeceksin. Buda biz yamahacılara ters ve pratik gelmiyor.

Bu arada A2000 in Ramini 512 mb çıkaracağız diye bir ilan gördüm. Fiyatta 150 euro idi. Face de yer alan A2000 sayfasında bu hala var. Gerekli çoğunluk sağlanırsa, bunu yapacaklarmış. Bilmiyorum gerçek, bilmiyorum yalan. Ama olursada süper olur. Şu an A2000 lerimiz, kullanıcıya açık durumda, S650 için bende dahil birçok kişi yep paket yaptı ve paylaştı. Ve aletin değeri yükseldi. İnanmayan ilanlara bakabilir. A2000 de ise genelde herkez Emo usb ile kullandığı için uğraşan yok ve yeni yep paketleri yok. Bu yepler çoğaldıkça, kimse dönüpte pa600 yada pa 800 almıyacak, göreceksiniz. Çünki pa 800de kullanılan tüm piyasa sesleri A2000 de de olacak. Ve aletin hızlı açılması, pratik oluşu. Set yüklemenin çok kısa sürmesi, sahnede arıza yaşatmaması gibi etkenler a2000 e dönüşü hızlandıracak. Geçen sene 2500e A2000 v2+ emo usb li cihazı satamıyordum, Şimdi 2800-3000 den aşşağı cihaz yok. Zaman sıkıntım olmasa, süper bir seti Yamahaya kazandıracağım ama, o kadar yoğunum ki. tüm çalışmalarım yarım kaldı. Kendim sample yaptığım birçok enstrüman var ve piyasada kullanılan, birçok sample elimin altında. Günü geldiğinde bunlar piyasadaki yerini alacak. Unutmayın A2000 açık alet ve herşey yapılabilir. Saygı ve Sevgilerimle....

Neyi düzeltiyosun dostum Korg made in japon dur .Roland ve yamahada öyle sen Korg un Avrupa dağıtıcısı olan ve fabrikası olan italyayı öyle sanıyosun sana biraz bilgi veriyim

Korg Corporation (株式会社コルグ Kabushiki-gaisha Korugu?) is a Japanese multinational corporation that manufactures electronic musical instruments, audio processors and guitar pedals, recording equipment, and electronic tuners. Under the Vox brand name, they also manufacture guitar amplifiers and electric guitars.

Korg Şirketi japon firmasıdır. Tabiki çok uluslu bir şirket olan bu firmanın kurucusu Korugu.ismi yukarıda... Okey mi? anlaşıldı mı şimdi benim LCD tv im sharp made in china yazıyor diye çin şirketi olmuyor japon şirketidir...Aynı şey korg içinde geçerli pa 800 made in italy iken korg pa 900 made in china dır fakat şirket japondur olya bu ...

Yamaha orgları gerçekten kullanımı çok zevkli sorun çıkarmayan yüzü sıcak orglar, ben psr62-6300-a1000-0r700 ve son olarak a2000 benim 5. yamaha orgum herbirinin verdiği mutluluk çok ayrıydı bunun yanında korgi30-ketron sx3000 gibi çok sevdiğim diğer markalarda kullandım ama sıfır alıpta hiç hoşlanmadığım tek org korg pa55tr idi.Ne zaman başına otursam sanki bana küfrediyor gibiydi ne rezil alettin be sen pa55, ne çektim senin elinden be...

bende çok yamaha kullandım psr70 le başladım sonra 6300 vardı.sanırım 13-14 yaşlarındaydım bi düğüne roland E30 la psr6300 ü götürmüştüm.roland e30 da kart yoktu.slowları onunla çaldım.oyun havalarına geçince 6300 ün startına bi bastım aman allahım sesler inanın teneke gibi geldi onu görünce hemen babama yalvar yakar bi e30 aldırdım tabi org almak o yıllarda baya bi zordu.yamaha zaten 6300 le birlikte bitti.roland piyasayı oyıllarda e20 ve e30 la aldı.sonra e70 ve e35 çıktı zaten 70 le roland türkiyede tek tercih oldu.taki korg pa80 e kadar.ve o gün bugündürde piyasa korg diyor isteyen istediğini desin yada yazsın daha iyisi çıkıncaya kadar yada roland daha iyisini çıkarıncaya kadar piyasa aleti korg dur.bendede a2000 vardı ama kulak korg alışınca yamaha yavan geliyor.zaten a2000 görünüş itibariylede basit bi alet.emoda olsa olmayınca olmuyor.neyse genede aşkınız daim olur inş.benimki malesef olmadı 4000 tl ye mal olan alteti 2000 tl ye almak isteyenler oluyor.üzerine bide yamahanın yanlış satış uygulaması girince yamaha almamaya yemin ettim.sırf bu yeminimden dolayı yamaha fzr 600 motor almaktan korkuyorum.zaten tehlikeli bile yalan yemin allah korusun.yani yamahadan bu kadar nefret ettim.tabi sırf ben değil benim gibi bir çok kişiyi küstürdüler.neyse lafı uzatmayayım herkese göre kendi orgu güzeldir.kalın saglıcakla...

Neyi düzeltiyosun dostum Korg made in japon dur .Roland ve yamahada öyle sen Korg un Avrupa dağıtıcısı olan ve fabrikası olan italyayı öyle sanıyosun sana biraz bilgi veriyim

Korg Corporation (株式会社コルグ Kabushiki-gaisha Korugu?) is a Japanese multinational corporation that manufactures electronic musical instruments, audio processors and guitar pedals, recording equipment, and electronic tuners. Under the Vox brand name, they also manufacture guitar amplifiers and electric guitars.

Korg Şirketi japon firmasıdır. Tabiki çok uluslu bir şirket olan bu firmanın kurucusu Korugu.ismi yukarıda... Okey mi? anlaşıldı mı şimdi benim LCD tv im sharp made in china yazıyor diye çin şirketi olmuyor japon şirketidir...Aynı şey korg içinde geçerli pa 800 made in italy iken korg pa 900 made in china dır fakat şirket japondur olya bu ...

Dostum sakin ol... Doğrusu buysa budur.... Benim bildiğim italy di, demekki yanlılş biliyormuşum. Japon diyorsan ve kanıtı varsa da japondur. Hatta elimde ix300 var, ondada japon yazıyor. Ama yeni serilerde hiç made in japan görmemiştim. Ve açıkçası buna anlam verememiştim. Benim gibi birçok kişide italy olarak biliyordu. Düzeltme için teşekkürler..

Dostum sakin ol... Doğrusu buysa budur.... Benim bildiğim italy di, demekki yanlılş biliyormuşum. Japon diyorsan ve kanıtı varsa da japondur. Hatta elimde ix300 var, ondada japon yazıyor. Ama yeni serilerde hiç made in japan görmemiştim. Ve açıkçası buna anlam verememiştim. Benim gibi birçok kişide italy olarak biliyordu. Düzeltme için teşekkürler..

Aman arkadaşım ben kırıcı bir şey yazmadım gayet sakin yazdım:))) Sadece sen düzeltiyorum yazınca düzeltilcek bir şey yok anlamında neyi düzeltiyorsun dedim yanlış anlama. Yoksa 2 japon 2 İtalyan yüzünden birbirimizimi kıracağız:)))

Aman arkadaşım ben kırıcı bir şey yazmadım gayet sakin yazdım:))) Sadece sen düzeltiyorum yazınca düzeltilcek bir şey yok anlamında neyi düzeltiyorsun dedim yanlış anlama. Yoksa 2 japon 2 İtalyan yüzünden birbirimizimi kıracağız:)))

Bu iyiydi, gerçekten güldürdün beni, 2 japon 2 italyan kısmı çok iyiydi. Bu arada dediğim gibi elimde ix300 var ve madein japan yazıyor. Gerçekten korg japonyada üretilirken, malzeme kalitesi süpermiş. Şimdi birşey olacak diye korkuyorum. pA 600 ü sırf bu sebepten sattım....

Bu arada Hollandanın neresindenisin, Çok akrabam var hollandada....