• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Acil !!!DR. Salim ÜstadıM ve Yamahacılar...!...

chevalier_y

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yok
Yamaha A 2000 REG sorunu

bugün USB üzerinde; Ayrı bir directory'de oluşturmuş olduğum 5-6 adet 8 banklı REG'lerimin bazılarında tuhaflıklar oluştu...şöyle ki;

örneğin; halay_1 ismini verdiğim REG'in 8 bankına ritim Cepki halay ritmi aynı, sesler farklı olmak üzere sekiz ayrı kayıt yapmıştım...yani her bankta ritim aynı, ama sesler farklı...
ilk banka dokunup; freeze ile dondurduğumda aynen şu sorunla karşılaştım...diğer banklara ayrı ses seçmek üzere dokunduğumda ilk banktaki sesin aynısı hepsi...oysa; doğru ve düzgün biçimde her banka ayrı ses kaydı yapmıştım...(1 yıl or700 kullandığım için hemen her numarasını biliyorum orgun)...daha sonra NewBank adı ile sıfırdan aynı REG'i sıfırdan oluşturup aynı directory üzerine attım...başlangıçta işler yolunda gibi göründü ama; REG'in ismini değiştirdiğimde yine benzer bir durumla karşılaştım...oysa Freeze ayarlarında gerekli düzenlemeleri yapmıştım...(örn; freeze ayarlarında; diğer banklara yalnızca song, style, multipad, transpoze, scale taşınsın şeklinde...)...Ciddi anlamda psikolojim bozuldu, yarın programım var...ve belli alışkanlıklarım var tabiii...!!!...

Üstadlar bu işe bir el atmazsanız; ben yamaha a2000'ne bi tekme atacam şart olsun...:mad:

Cevap: Acil !!!DR. Salim ÜstadıM ve Yamahacılar...!...

merhaba hocam.

oncelikle şu işlemi yapıp herşeyin normal olduğuna emin olalım sonra duruma göre yönlendirelim abicim.

Merhaba salim üstadı'M...lızır gibi yetiştiniz yine...tam ben de aynı yazınızı inceliyordum; BİR YERDE yanlışım var mı diye; tabii ki ağırlıklı olarak reg kısmını inceledim yazınızın...öncelikle belirteyim ki; sadece ve sadece emo usb ritim ve seslerini kullanıyorum reg'lerimde...ve üstad; fabrikasyon ayarlarına geri döndüm...tüm regleri sildim ve sıfırdan yeniden reg açtım...freeze ayarlarını aynen yazınızda belirttiğiniz şekilde ayarladım...ve şimdi örnek bir reg oluşturup tekrar usb'ye kaydedip bilgi vereceğim yine burada...

:(((( hay allam yaaa...freeeze ayarlaı tamam...herşey tamam görünüyor...newbank adı ile düzenlediğim iki ayrı sesi kaydettiğim halde hala ilk bankta hangi ses varsa diğerine geçtiğimde hala yine aynı ses var...oysa freeze ayarlarında voice kutucuğu işaretli değil...cihaz daha iki aylık...ayrıca zaten diğer 2 no.lu tuşa bastığımda ışığı yanıyor...kayıt esnasında yanıp söndüğü için kaydı yaptığı da çok açık...ismi bile türkçe harfli mi değil mi diye şüphelenip değiştiriyorum ...yok yok yok....:((((

biraz önce si tuşuna basılı tutup açtın ya

şimdi de onun yanındaki DO tuşuna basılı tutarak aleti açar mısın abi.

do tuşuna basıp açıyorum şimdi...bu fabrika ayarlarına döndürüyor; si tuşu da reg temizliyor galiba...her ikisini de yapıyorum şimdi...((

tamamdır üstad...aynen uyguladım...

bakalım şimdi neler olacak

hemen deniyorum üstadı'M...

Herşey normale döndü üstad; ama niçin; mesela şu anda freeeze ekranında audio ve song kutucuğu hariç hepsi seçili durumda, ama banklar düzeldi ))))) ne alaka şimdi anlamadım ki ))))