• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Acil!samsun-kavak'a yakin org çalabilecek arkadaşlar araniyor.

Cevap: Acil!samsun-kavak'a yakin org çalabilecek arkadaşlar araniyor.

gofret kardeşim sana hemen iş bulurum yaz için görüşelim

ilan güncel arkadaşlar

walla çok iyi olur bu sene çalışmam gerekiyo öğrenciyim babamın işleride bozuldu yetiştiremiyo adam bu yaz okul harçlığımı çıkarmam lazım yardımcı olursanız sevinirim.

İlan eskimiş galiba öyle olmasa bile ramazan dolaysıyla düğün işleri askıya alınmış olmalı tabii diğer işler de öyle olmalı. Sadece ülkenin belirli yerlerinde canlı müzik yapan yerler var. Neyse bir kardeş hafta sonu 100 100 mü yada her gece 50 mi diye sormuş.

Bence 50 lira ya çalışan arkadaşlar alsınlar sazlarını turşu kursunlar. 50 liraya her gece çalışılırmı ? bu kadar mı ucuz yaptığınız iş. Emek veriyorsunuz 50 lira . Bayan a çalıyorsunuz oryantal e de çalıyorsunuz yada cd den yada pc den onu çal bunu çal belkide önünüzdeki sanatcıya çaldığınız efordan daha çok efor sarfediyorsunuz ama bir oryantal gecede 200/250 ile iniyor (en aşşağı rakam) atı yövmiye sana gelip demiyor ki al kardeşim emek verdin bize bol kazançlar nasb ettin şu 20 yi al bir paket sigara alırsın diyen bir otyantal daha görmedim ben .Hepsi hep bana rabbena oh ne güzel istanbul..

İşte böyle olunca her gece 50 almaktansa hafta sonu 3 iş 300 yada çarpı 2 600 daha iyi diye düşünmekdeyim..

Arkadaşlar gayrı meşru alem artık can çekişiyor ülke genelinde

Neden ?

Kara para önceden bu sektörden ayıklanıyordu tüm babaların hepsi bir şekilde bu paraları yemek için bar gazino pavyon restaurant v.s gibi yerlerde gayrı meşrunun parasını yiyorlardı. Adam daha salondan içeri girmeden arabadan iner inmez kahya otopark v.s kendini kapıda karşılayan a (geçmiş zaman ın en büyük parası 50 milyon yani lira olarak veriyordu) 4 kişilik bir hesabda asla hesaba bakmayıp hesabı sorum verdiği paranın üstünü garsona tip olarak bırakıyordu. Sahneye wc ye sanatcı oryantel derken bıraktığı para bir gecede en düşük olarak 500 lira

Şimdi böyle müsteri var mı?

Yok.. En azından ben 3/4 senedir böyle müşteri ile karşılaşmadım oldu ise ayda hatta yılda bir kez.. Şimdi hal böyle iken adam alın teri ile kazandığı parayı gelipde burada yiyecek kapasiteye sahip değil. Bunu ancak bir gün yapabilir ayın 29 günü ondan bundan borç alarak yaşar böyle yaparsa..

Hadi diyelim alın terini geldi de hesaplı bir biçimde harcıyor Kurnaz müşteri tabiri caiz.. E tamam kurnaz sana bana ona buna para savurmuyor anladık ama bu verdiği para ahlı para kardeşler evde hanımı pazar parası istiyor yok çocuk ayakkabı alacak para yok bunlar temsili şeyler misal yani hal böyle olunca evdeki hanım ah ediyor çocuk vah ediyor böyle oluncada alınan senin alın terin ahlı para olarak tarihe geçiyor.

Arkadaşlar bana kızanınız olacak kadar bu işlerin içinde olup doğru diyenlerde olacakdır illaki.

Ben bu işlerden illAllah ettim aha ramazan geldi herkes (genel olarak açıkda) kenarcağızında varsa yiycen yoksa (ahlı para nekadar biriktirirsin orası malum) bayramın gelmesi için her gün dua edeceksin cep cazın para görsün. Hani diyorum her gün 8/30 ila 5/30 saatleri arasında bir iş bulsam sıradan normal bir iş çalışacağım yani masa başı işi o işide biz bulamayız bulsakda kazancı bize yetmez. Böyle gelmiş böyle gidecek bu işler.

Kavaklı da müzisyen arayan kardeşim sana selam lar Terme liyim geçen sene Samsundaydım Ziyaret sebebi ile bir çok teklif aldım ama orasıda yurdun geneli gibi bitik ölmüş umarım aradığın müzisyeni bulmuşsundur. Selamun aleyküm.

Abi kışın herkes konuşuyo yazın kimseden ses çıkmıyo :)) ne yazıkki piyaas böylee