• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

acill korg pa 800 mavi ekran sorunu

dorak28

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yok
pa 800 orgum normal çalışır vaziyette kapattım açtıgımda ekran yazı felan hiç bir şey yok . ritimler sesler felan herşey çalısıyor ama ekranda yazılar yok hatta görünmüyor ama ekran dokunmatiği bile çalışıyor ezbere basıyorsun sesler değişiyor bunun sebebi ne olabilir başına gelne varsa yardımcı olabilirmi ?
soketleri felan söktüm taktım ama değişen bişey olmadı...

kimse bilmiyor mu yani ?

forumda yaptınız mı arama ? Bende de pa800 var.. hiç başıma gelmemişti.. pa800 os yükle olmuyorsa pa800 ekran değişe bilir..

ekran açılışda pa 800 felan yazıyormu yoksa yazmıyormu yamıyorsa ekran arızalanmış .. dokunmatik basabilir.. onun ekranla bir alakası yoktur.. ekran sadece görüntü kısmını size aktarır seçenekleri dokunmatik sunar..

ekrandan ekran inverterine gelen ince plastik gibi bi kablo var. o yerinden çıkmış,kırılmış veya zedelenmiş olabilir. ekrana görüntüyü o iletiyor.

ekran açılışda pa 800 felan yazıyormu yoksa yazmıyormu yamıyorsa ekran arızalanmış .. dokunmatik basabilir.. onun ekranla bir alakası yoktur.. ekran sadece görüntü kısmını size aktarır seçenekleri dokunmatik sunar..
Yazmiyor maleseff

ekrandan ekran inverterine gelen ince plastik gibi bi kablo var. o yerinden çıkmış,kırılmış veya zedelenmiş olabilir. ekrana görüntüyü o iletiyor.
Tesekkurler onuda bir kontrol ederim ama herseyi denedim olmadii

Ekran arizalamis yapilacak tek yol ekran almak

Bence tamirciye göstermeden para verip boşyere ekran alma. belkide ekran inverteri bozulmuştur hiç belli olmaz. denemeden görmeden kimse net olarak sorununu bilemez