• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Acill yardıma ihtiyacım var ketron xd9

ahmetoglu

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Yok
Değerli hocalarım KETRON XD9 klavyenin SAĞ hoparlörünü söktüm hoparlörün arkasında sadece 4 ohm olduğu yazıyor elektronikçilere ve ses sistemleriyle ilgili satış yerlerine gittim yaklaşık 10 tane dükkana gösterdim hoparlörü biri diyo 30 wat biri diyo 130 wat yani hoparlörün kaç watt olduğunu bilen yok diyolarki orjinal hoparlör diye watt ını bulamıyoruz sizden ricam kaç watt almam gerekiyor bu hoparlörü bilen varsa sevinirim veya bir kaliteli hoparlör öneriniz var mıdır varsa link atarsanız sevinirim teşekkürler.Kaç gündür programlara gidemiyorum sizden yardım bekliyorum :mad:

Cevap: Acill yardıma ihtiyacım var ketron xd9

belki baska seylerde gerekir buyur

KEYBOARD
KETRON XD9 - Specifications

61 keys velocity sensitive. 6 Velocity curves.
POLIPHONY
64 notes. 32 Multitimbral.
SOUND GENERATION
24Mbyte PCM ROM. 290 Presets Sounds. 292 GM Voices. More than 1000 Percussive sounds.
FLASH SOUNDS

(optional board) 8 Mbyte Preset Voices – Disk rewritable.

USER VOICES
110 User Voices. Editing : A,D,S,R, Cut Off, Resonance, Effects.
1 TOUCH
60 programmable 1 Touch Sounds. To Style assignment.
DRAWBARS
10 Digital Drawbar effects.
PROGRAMS
120 Programs, 4 Voices, 4 splits. Sustain, Portamento, Velocity switch, Duet, Trio, Morphing,
Steel, Harmony and 2nd voice assign. Single Program & Global loading.
2ND VOICE
292 Second Voices preset & programmable. 2nd Voice Edit .
DRUM 1
24 Drum sets . 24 User Drum Sets. 10 Drum sections. Drum Mixer. Manual Drums.
DRUM 2
50 Live Drum sets.
ARRANGER
172 Internal Styles. Rewritable parameters. 4 Arrangers, 3 Intro/Endings, 4 Fill Ins.(1 break).
Interactive Accompaniment & Brass. Manual Bass. Jump. Tap Tempo. Accelerando-Ritardando.
Tempo control. Pedalboard
functions. Rootless & Standard Chord recognition. Automatic MS Style Conversion.
PATTERN
up to 50 internal Pattern locations. Edit functions : Record, Clear, Copy , Remap. Expansion
memory (optional).
SONG RECORD
real time Song Recording to Disk.
OCTAVE
1 octave Up/Down.
HARMONY
Full, Jazz, Double, Bluegrass, Trill, Repeat, Folk 1, Folk 2.
TRANSPOSER
+/- 24 half tones.
WHEELS
Pitch & Modulation
ARABIC SCALE
13 arabic setups - footswitch assignable. Tune + / - 99 cents per note.
ACCORDION MODE
International, Belgique. Velocity control to Left&Right. Bass&Lower octave. Left Drum to
Bass&Chord.
EFFECTS
Multieffect DSP. 60 different effects. Reverberation, Chorus, Flanger, Delay, Wha Wha, Distortion,
Overdrive, Rotor, Bass Boost. Portamento. Mono – Legato function.
MICRO
Input with Gain control. Echo, Reverb., Pan/Pot, Pitch Shift, Dry.
VOCALIZER
(optional unit) Harmonizer, Vocoder, Melody types, Midi Vocalizer track, Vocalizer to Arranger,
Vocal effects. Left & Right Harmonies.
MIDIFILE PLAYER
SMF Song playback with karaoke and Txt files. Convert files .kar & Midi type 0 to 1. Juke box.
Intelligent Transposer. Song Chain. Drum & Bass. Lead On/Off. Save Song setup.
DRUM REMIX
Real time interactive Midifile and Style playing. Song and Style select.
MIDI
In 1, In2 , Out, Thru. 32 Midi Channels. GM standard.
FLOPPY DISK
3.5 2DD/HD.
HARD DISK
(optional unit) Type ATA IDE 2.5. 6Gbyte (max).
DISPLAY
240 x 128 pixel backlit graphic TCF.
OUTPUT
Left/Mono, Right. Sustain and Volume Pedal. Footswitch (6 - 13 switches). Micro out.
INPUT
Stereo headphone. Micro jack.
COMPUTER
PC/Mac Interface socket .
VIDEO INTERFACE
(optional unit) Systems - PAL, NTSC, Super VHS. Monitor, Mirror, Zoom, Karaoke 1/2 page and full
screen, Mark, Underlined. Size and position controls.
AMPLIFICATION
2 x 22 W RMS Stereo (with enhanced bass).
OPTIONALS
Video Interface, Vocalizer, Hard Disk, Pattern expansion (2 Mbytes), Flash Memory (8 Mbytes)
blank or preloaded.
DIMENSIONS
L x W x H = (117 x 40,5 x 15,5 cms.) (46,8 x 16,2 x 6,2 inches).
WEIGHT
16 Kg. (35,2 lbs)

Hocam öyle bir hoparlör bulamadım valla daha bugünde gezdim bir kaç yeri internettende bakıyorum bulamadım ne yapacağımı şaşırdım 2 yollu hoparlörler var 3 yollu var birde şimdi bu hoparlörün arkasındaki soketlerden 4 tane var diğer hoparlörlere bakıyorum 2 tane bunu nasıl halledecem çünkü 4 tane bağlantı soketinin 2 sini klavyedeki tweeter a baglıyorsun ikisinide hoparlörün kendi sesi için nasıl yapacam nasıl edecem bilmiyorum trabzonda sistemnk diye bir satıcı var ondada 2.el hoparlör var ama ben sıfır almak istiyorum lütfen özellikle ketron xd9 kullanıcılarından yardım istiyorum teşekkürler şimdiden yardımlarınızı bekliyorum..

slm kardeşim hoparlörün illa 22 wat olması gerekmiyor 25 olsun 30 vat olsun farketmez sen hoporlörden programlarda dinlemeyeceksin sesi

kardeşim watt rms peak.pmpo terimlerini uzunca açıklamak yerine doğrudan tavsiyede bulunayım.müzik marketleri dolaş elinde eski hoparlörün olsun köşelerdeki vida yerleri ve çapı aynı olan 4 ohm luk hoparlör al tak zaten o çapta hoparlörün watt değeri 150-200-250 watt olsa bile 22 watt rms değerini ancak karşılar.22 rms ortalama 200 wat yazan bir hoparlörü bile besler.dikkat etmen ölçülerinin aynı olması(vida yerleri)ve 4 ohm olması..

Kardeşim orjinal çıkma höparlorunu buluabilirsen taktır derim eğer orjinalliğni bozarsan sıkıntı olur

kardeş ben antalyadayım ..geçenlerde gezerken bi aprtmanın dükkan girişinde bozuk halde ketron xd 9 gördüm muhtemelen başka sorunları var atıl durumda ama hoparlörleri ekranı flan duruyordu sadece arka kapağı yok bakayım hoparlörü varsa irtibata geçelim ok