• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Afrika'da her gün her evden bir kişi ölüyor, insanlık sınavını kazanmaya varmısın

suleymanerol

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
roland gw8-gitar
Siz değerli kardeşlerimin bu dramatik çağrıya kayıtsız kalmayacağına eminim.Ramazan ayınız Hayırlı,Uğurlu,Bereketli olsun..:p

Ekli dosyalar

• AFRİKA YA YARDIM.rar
    2.9 KB · Görülen: 76
Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz...

Doğu Afrika ülkeleri, son 60 yılın gördüğü en büyük kuraklıkla boğuşuyor.
Diyanet İşleri Başkanlığı da Afrika’da yaşanan drama kayıtsız kalmadı ve Ramazan ayında " Her evden bir fitre bir iftar Afrika’ya" adlı kampanya başlattı.
Konuyla ilgili bilgi veren Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez şunları söyledi:
"Kampanyamızın başlığı "Her evden en az bir fitre bir iftar Afrika’ya". Afrika bildiğiniz gibi dünyanın en fakir kıtası. Afrika’da 40 milyonun üzerinde insanın kronik açlık tehlikesi ile karşı karşıya. Her üç Afrikalıdan birinin yetersiz beslendiği kıtada, bu yıl özellikle Doğu Afrika ülkeleri son 60 yılın en büyük kuraklığını yaşıyor. Bu kuraklık başta çocuklar olmak üzere binlerce insanın yaşamını tehdit etmektedir. Başkanlığımızın Diyanet Vakfı ile başlatmış olduğu her evden en az bir fitre bir iftar Afrika ya adlı bu kampanya ile ramazanın bereketini bu kardeşlerimizle paylaşmış fitrelerimizin en azından bir tanesini göndermek suretiyle Afrikalı kardeşlerimize bir yudum su bir lokma ekmek paylaşmış olacağız. 1 Ağustos’tan itibaren başlayacak bu uygulama ile bütün operatörlerden Afrika yazıp 5601’ e gönderilecek olan sms ler 5 tl karşılığında olacak. 3 sms gönderince bir fitre bir iftar parası ödenmiş olacaktır."

İçeriği kopyalayalım.Güzel ve önemli bir proje, insanlığın can çekiştiği şu günlerde kendimizi aç insanların yerine koyarak bir kez daha düşünmeli ve yardım elimizi uzatarak muhtaç insanları bir nebze olsun sevindirmeliyiz...

Cevap: Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz...

Doğu Afrika ülkeleri, son 60 yılın gördüğü en büyük kuraklıkla boğuşuyor.
Diyanet İşleri Başkanlığı da Afrika’da yaşanan drama kayıtsız kalmadı ve Ramazan ayında " Her evden bir fitre bir iftar Afrika’ya" adlı kampanya başlattı.
Konuyla ilgili bilgi veren Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez şunları söyledi:
"Kampanyamızın başlığı "Her evden en az bir fitre bir iftar Afrika’ya". Afrika bildiğiniz gibi dünyanın en fakir kıtası. Afrika’da 40 milyonun üzerinde insanın kronik açlık tehlikesi ile karşı karşıya. Her üç Afrikalıdan birinin yetersiz beslendiği kıtada, bu yıl özellikle Doğu Afrika ülkeleri son 60 yılın en büyük kuraklığını yaşıyor. Bu kuraklık başta çocuklar olmak üzere binlerce insanın yaşamını tehdit etmektedir. Başkanlığımızın Diyanet Vakfı ile başlatmış olduğu her evden en az bir fitre bir iftar Afrika ya adlı bu kampanya ile ramazanın bereketini bu kardeşlerimizle paylaşmış fitrelerimizin en azından bir tanesini göndermek suretiyle Afrikalı kardeşlerimize bir yudum su bir lokma ekmek paylaşmış olacağız. 1 Ağustos’tan itibaren başlayacak bu uygulama ile bütün operatörlerden Afrika yazıp 5601’ e gönderilecek olan sms ler 5 tl karşılığında olacak. 3 sms gönderince bir fitre bir iftar parası ödenmiş olacaktır."

İçeriği kopyalayalım.Güzel ve önemli bir proje, insanlığın can çekiştiği şu günlerde kendimizi aç insanların yerine koyarak bir kez daha düşünmeli ve yardım elimizi uzatarak muhtaç insanları bir nebze olsun sevindirmeliyiz...
Çetin Dostum çok teşekkür ederim...konu başlığına da Afrika ya yardım diye değiştirebilirsen çok sevinirim...Sagılarımla...:)

Cevap: Afrika'da her gün her evden bir kişi ölüyor, insanlık sınavını kazanmaya varmı

Ok değiştirdim ...

Cevap: Afrika'da her gün her evden bir kişi ölüyor, insanlık sınavını kazanmaya varmı

ülkemizde parasızlıktan dershaneye gidemeyen dahi gençlerimizi, çocuğunun dershane parasını ödeyemeyen annelerin dramlarını, büyük şehirlerde omuzlarında yüzlerce kiloluk çöpçü arabasıyla bin perişan vatandaşlarımızı, eşi ölmüş bir iş işte çalışamayan bacılarımızı, evlatlarını kaybedip hayatta beş parasız kalan ihtiyarlarımızı, yatalak hastalarımızı da UNUTMAYALIM...

istanbul, ankara, izmir ve birkaç ışıltılı şehir etkisinde kalıp herkesi eli yağda balda sanmamak lazım..

bunun yanı sıra 1 buçuk milyon insanını abd terörüne kurban veren bugün fakirlikle cebelleşen ıraklı müslümanlarıda unutmamak gerek..

Moderatör tarafında düzenlendi:

yediğimiz içtiğimiz her şeyi iyi kullanmalıyız,israf etmemeliyiz.şükretmeliyiz yaradana.

Bu konuda herkesi duyarlı olmaya davet edelim. Tarihte örnekleri olduğu gibi, yine insanlığın yardımına koşmalıyız.

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 16 66.7%
  • Kararsızım

Oy: 7 29.2%
  • Hayır

Oy: 1 4.2%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri