• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Anfiler üzerindeki düğmeleri anlatan pratik bilgiler?

Cevap: Anfiler üzerindeki düğmeleri anlatan pratik bilgiler?

Teşekkür ederim dreamsongs

Sağolun arkadaşlar.

Elimde Samson MDR 8 marka mikserim var. Ancak, doğru kullanamadığımdan olacak derinlik. eko falan duyamıyorum. tavsiye edeceğiniz bir mikser ve anfi+mikser var mıdır? teşekkürler...

Mixer bir kere alınmalı diye düşünüyorum.Dynacord Türkiye şartlarına göre çok ideal bir cihaz.Fiyatı biraz pahalı olmasına karşılık uzun yıllar verim alınmasından dolayı kesinlikle tercih edilebilir.Bunun yanında piyasada yerli üretim olarakta bazı cihazlar var kapsamlı kullanmadığım için bir şey diyemiyorum.

Samson MDR 8 mixeri şöyle bir inceledim internetten, üzerinde efektlendirme var kulaklık volumun üstündeki düğmeyi "on" konumuna getirip,"select" dümesiyle efekti seçerek aux2 dsp düğmesiylede şiddetini ayarlayabilirsiniz.

Sağolun arkadaşlar.

Mixer bir kere alınmalı diye düşünüyorum.Dynacord Türkiye şartlarına göre çok ideal bir cihaz.Fiyatı biraz pahalı olmasına karşılık uzun yıllar verim alınmasından dolayı kesinlikle tercih edilebilir.Bunun yanında piyasada yerli üretim olarakta bazı cihazlar var kapsamlı kullanmadığım için bir şey diyemiyorum.

Samson MDR 8 mixeri şöyle bir inceledim internetten, üzerinde efektlendirme var kulaklık volumun üstündeki düğmeyi "on" konumuna getirip,"select" dümesiyle efekti seçerek aux2 dsp düğmesiylede şiddetini ayarlayabilirsiniz.

Teşekkürler..

Amfiye aktif kolon bağlayıp makineyi yormadan ses almak istiyorum.Hangi çıkış uygun buna?

Amfiye aktif kolon bağlayıp makineyi yormadan ses almak istiyorum.Hangi çıkış uygun buna?

Her türlü "aux out" çıkışından ses gönderebilirsiniz.Monitor çıkışları daha uygundur çünkü mixerin üzerindeki ayarlarla aktif monitörleri ayrı ayrı kumanda edebilecek imkanı bulabiliriz.

Güncel kalsın arkadaşlar yararlansın.Belki başka görüşlerde yazılır...

Arkadaşlar, günümüzde bir çok dilde ve terimde mikserler üretilmektedir. Bir kaç gerekli olan önemli bilgide ben ekleyip faydalı olayım.
Mikserde, Ana volum daima -0- da olmalıdır. bu volum tüm mikserin işlevlerininin anasıdır. efektinizde, tonlarınızda, hepsi buna bağlıdır. Ana volum kısılırsa, mikser üzerindeki tüm işlevlerde kısılır. o sebepten daima 0 desibel seviyesinde açık tutulmalıdır. ( master volum ) Kullandığınız kanal üzerinden ses seviyenizi açıp kısabilirsiniz, diyelimki, ana master 0 desibelde açık, kanalınızda 0 desibelde açık, ses yetmiyor ? Gain den birazcık açabilirsiniz. Gerekmedikçe Gain asla kullanılmamalı, unutmayınız! Gain i ne kadar açarsanız, ayarladığınız Ton o kadar bozulur. Gain sadece ilave bir ihtiyaçtır ! sürekli ses açmak için kullanılmaz. Kullandığınız kanalda daima PFL düğmesi açık olmalıdır.( efekt vs. gibi kullananlar için )