• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Arkadaşlar Acill Yardımm Önemli...

ali_96

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Piranha Acoustica S Type-FL Studıo
Arkdaşlar acil olmasa lazım çnkü arkadaşlar bende 512 mb ram var 800 mhz li herhalde bilmiyorum.ben 256 mb ram pc333 multimedya eski ram taksam pc hızlanırmı yoksa performans mı düşer nasıl olur lütfen 9 gündür bekliyorum konuda :(:(

Cevap: Arkadaşlar Acill Yardımm Önemli...

512 mb REM 256 REM den daha üstündür mhz nin bu durumda pek önemi yoktur diye biliyorum...

abin nediyorsa doğru rem lerle oynama yakarsin pc off yapmadan sakin değiştirme

bu işlemden önce dikkat etmen gereken bazı durumlar var
1-her ram anakarta uyumluluk göstermez RAM'lerin de kendi aralarında grupları vardır DDR DDR2 DDR3 gibi ayrıca voltajlarına da dikkat etmen gerekli
2-anakartının modelini bul anakart ile verilen kitapçıkta yada anakart üreticisinin internet sitesinde desteklenen ram markaları maksimum mhz ve bellek boyutlarını araştır örneğin anakartın maksimum 667 mhz ve 2 Gb destekliyor ve sen 800 mhz'lik 4 Gb ram takmaya kalkarsan çalıştıramazsın mevcut ram'e ek olarak daha hızlı frekansta çalışan bir ram takmaya kalkarsan uyumsuzluktan dolayı çalışmayabilir çalışsada mevcut eski ramin frekansından çalışır teorik olarak hız bakımından fark göremezsin (sentetik testler ile ölçülür zaten farkı gözle anlayamazsın )
3-risk almak istersen evde kendin değiştir ama unutma ki ramler hassas parçalardır ve üzerindeki statik elektrik bu parçalar için ölümcül olabilir mantıklı olan bu işlemi yanında bir büyüğün varken yapman yada işin uzmanı birine yaptırmandır...

ram ini elleme sıkıntı yaşama devam et yoluna :)

hepinize çok teşekkür ederim..Evet doğru hiç ellemicem zaten ram eski eski bilgisayardan çıkartık..zaten bi kere taktım..Performans Düştü..yavaşladı Saolun Arkadaşlar

saki ha pisman olursun elleme canim