• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Arkadaşlar bi el atalım konuya ne olur

dj ersin

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yok
Arkadaşlar bana roland g 600 te re üzeri hani böle korklardaki yeni bağlama sesleri yaylı işte mızıka cünbüş demli yaylı sesler eloktro bağlama yapılamazmı yani tam sampıl olmaz ama o doğu tarzı bağlama sesi çok çalışıyorum ama bende işin içinden çıkamıyorum ne olur elinde böle sade ama güzel böle wahde şıkır şıkır yeni böle zil percüsyonlu 2 4 halay ankara rtimleri zurna ama benim için daha çok şu elokto orjinal bağlama sesine hastayım ne olur ya bunun formülü varsa rica edim yada set yollarsanız çok sevinirim

Cevap: Arkadaşlar bi el atalım konuya ne olur

olmaz ugraşma
şu anki sesler sample artı efeccc özellikleri çok gelişmiş aletlerin ..
g 600 hem sampling yok tek şansın jazz gitarla elektro yapmak ama onada efecclerin yetersiz kalıyor.. bence sen a 300 pa 80 veya a 1000 tr gibi aletler almaya çalış

Teşekkür ederim haklısınız nedim o eloktroları deniyorum bir sürü ayar yapmaya çalışıyorum ama sonuç zor olmuyor o tad yok kendim yazmaya karıştırmaya devam sesleri bunada şükür zaten iş yok işte hayat

bunları yüklemiştim zamanında bir bak çok harikaydı zamanında çokta uğraşmıştım...

Sn boldor kardeşim bunları g600 e nasıl atarız yardımcı olurmusunuz yeni aldım hiç bişey bilmiyorum şimdiden sağolun

F ABRİKA AYARLARINA DÖNME:Write tuşuna basılı tutarak orgu açarsak org sıfırlanır.
RİTİM YÜKLEME:İlk olarak diskete ritimleri atıyoruz.Sonra disketi orga sokuyoruz ve F5'e basıyoruz.Ekrana diskete attığınız ritimler gelecektir.istediğinizi seçip UPPER 1(EXECUTE) tuşuna basarsanız ritmi kaydetmiş olursunuz.Kaydedilen ritmi music style/midi set bölümündeki USER'den seçip start tuşuyla dinleyebilirsiniz.....stl formatlılar ritimdir.
USER SET(ses) YÜKLEME:Sitemizde ritimler bölümünde ve ritimler diğerleri bölümünde schlauer orhan abimin ritimler olacak onları indirin ve içindeki user setleri diskete kopyalayın.disketi orga takın ve tekrar F5'e basın.PAGE alt tuşuyla PRF MEM bölümüne gelin ve UPPER 1(EXECUTE) tuşuyla kaydedin.TONE/PERFORMANCE MEMORY bölümünden prf mem'i seçip A;B;C tuşlarından yüklediğiniz sesleri çalın.Kısa yoldan seslere ulaşmak için ise PERFORMANCE MEMORY BÖLÜMÜNDEK'i DOWN,UP tuşlarıylada sesleri seçebilirsiniz.Not olarak set yüklerken tones tuşunun lambası yanmayacak dikkat edin.....ups formatlılar sestir.
KOMA AYARLARI:İlk olarak F2'deki param bölümüne giriyoruz.MEMORY yazan yer kilitlidir.Bu kilidi açıyoruz.sonra F2'ye yani TUNE tuşuna basıyoruz.Sonra PAGE alt tuşuyla 2 sayfaya geçiyoruz.Note yazan yerden notaları seçiyoruz.Value yazan yerdende değerlerini ayarlıyoruz.Sonra tekrar kilit yerine gelip kiliti kapatıyoruz.Genel olarak -54 kullanabiliriz.C(do),D(re)E(mi)F(fa)G(sol)A(la)B(s i) notalardır.
TRANSPOSE AYARLARI:İlk olarak F2(param)'ye basıyoruz.Sonra F1(Glbal)'den kiliti açıyoruz.Resume'yi ALL yapıyoruz.Daha sonra F2(Tune)'ye basıyoruz.Ekrandaki Transpose bölümündeli Value'den ayarlıyoruz.Sonra tekrar kiliti kapıyoruz. (alıntıdır)

eyvallah sayın boldor ritim ve sesleri zip ten çıkarıp diskete öyle atıyoruz demi

tabiki hatta klasör yani dosya değil direk diskete atmalısın..

adamsın boldor kardeşim eyvallah

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 14 70.0%
  • Kararsızım

Oy: 6 30.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri