• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Arkadaşlar sizlere böyle mail geliyor mu?

express23

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Roland Gw8
Merhaba ....!!

Ben Batı Afrika, Burkina Faso. Senin için bir ticari işlem var ise bir banka ile çalışıyoruz.

benim bölüm biz $ 10,5 terk edilmiş bir toplamı Milyon ABD Doları buldu. Irak'ta bomba yüklü araçla yaptığı tüm aile birlikte ölen yabancı müşteri birine ait bir hesap içinde.

Onun yakın akraba sözde yana Bomba patlama de onunla yan birlikte öldü, hesap bakiyesi üzerinden sol iddiaya kimse yoktur. Ben ve benim bölümünde diğer yetkililer için yardım aramak ve onun akrabası Sonraki olarak banka size hediye edilmesini de kararlaştırmış, bu keşif üzerine taşımaktadır.

Seni hesabınıza dengesi (10.5Million Dolar) bu transferi gerçekleştirmek için nasıl kılavuz çizgileri vereceğini kabul ederseniz. Ve% 50-50 para kayma olacaktır.

Beni sana kolay iletişim için ve daha fazla bilgi için telefon ve faks numaraları vereceğini umuyoruz.

Saygılarımızla
Mr Yusuf Amodu

Cevap: Arkadaşlar sizlere böyle mail geliyor mu?

dikkat!!!!!!

bu mail otomatik çeviri ile dağıtılıp yayınlanıyor sanırım

tavsiyem kimsenin attığı maillere fazla kulak asmayın..kimse babasının hayrına iş yapmıyor..

Arkadaşlar bu tür maiillerde önce size para çıktı derler(hatta lotodan falan çıktı derler) sonra da sizden paranın transferi için para isterler.Size telefon bile açarlar inandırıcı olmak için.Bu tür şeylere itibar etmeyin.

Evet bana bunun ingilizcesi geldi yalnız. Bu çeviriyi express23 yaptırmış bu şekilde türkçe gelmez tabi ki. Benim de tuhafıma gitti ama tabi ki tuzaktır.

arkadaşlar sakın ve sakın bu tür mesajşara inanmayın madem bomba patlamış ve o paranın sahibi ölmüşse bırakın heybeye gitsin bu tür mesajlar sizi dolandırmak için tasarlanmıştır dikkatli olun tongaya düşmeyin hepinizi seviyorum

bana da tokyodaki bi şirketten sizinle çalışmak istiyoruz diye bi mail geldi
bakalım ne olacak diye cv mi yolladım ama cevap gelmedi :D

Evet bana bunun ingilizcesi geldi yalnız. Bu çeviriyi express23 yaptırmış bu şekilde türkçe gelmez tabi ki. Benim de tuhafıma gitti ama tabi ki tuzaktır.

Evet Türkçe ye çevirdim.İngilizce olarak geliyor.