• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

aşık veysel anısına...

furalabi

Moderator
Moderator
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
korg pa300
Büyük Halk Ozanı Aşık Veysel ŞATIROĞLU'nu vefatının 39. yılında saygı ve özlemle anıyoruz..... Allah mekanını cenet etsin.. ruhu şad olsun...

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=-AuTDKjfdyc]Aşık Veysel - Benim sadık yarim kara topraktır! - YouTube[/ame]

Ekli dosyalar

• 532944_10150696593009868_126663584867_9389296_374867857_n.jpg
    532944_10150696593009868_126663584867_9389296_374867857_n.jpg
    14.8 KB · Görülen: 116
Cevap: aşık veysel anısına...

böyle bir ozan bir daha gelmez dünyaya..bu güzel paylaşım için teşekkürler vural kardeşim...

böyle bir ozan bir daha gelmez dünyaya..bu güzel paylaşım için teşekkürler vural kardeşim...

ben teşekkür ederim yaşar abi.. böyle usta nezaman gelir bilinmez... o yıllarda sesini dünyaya duyurmuş.. bide günümüzde bu imkanlarla yaşıyor olsaydı dünya çapında bir müzisyen ve felsefe dalındada büyük bir isim olurdu...

büyük oznımızı rahmetle anıyoruz.mekanı cennet olsun.ellerine sağlık furalabi.

ALLAH gani gani rahmet eylesin.

Öncelikle bu duyarlı davranışın için teşekkürler. Köy enstitülerinin bağlama öğretmeni, çağımızın en büyük ozanının ruhu şad olsun. Yeri doldurulamayacak bir üstaddı. Mekanı cennet olsun.

Öncelikle bu duyarlı davranışın için teşekkürler. Köy enstitülerinin bağlama öğretmeni, çağımızın en büyük ozanının ruhu şad olsun. Yeri doldurulamayacak bir üstaddı. Mekanı cennet olsun.

ben teşekkürederim.. aşık veysel bizim milli değerlerimizden biridir.. hem müzikal anlamda hem felsefi bakış anlamında... yeri dolmayacak büyük bir şahsiyettir.... cevap seninde duyarlılığının bir simgesidir ruhiabi....

Bazı insanların gönül gözü, diğer insanların iki gözünden daha iyi anlayabiliyor dünyayı...
Yaşamın kirlerinden arınmış müziğindeki muhteşemlik insanı alıp sürüklüyor. Eskimiyor.
Hala ....

Allah rahmet etsin...

Bazı insanların gönül gözü, diğer insanların iki gözünden daha iyi anlayabiliyor dünyayı...
Yaşamın kirlerinden arınmış müziğindeki muhteşemlik insanı alıp sürüklüyor. Eskimiyor.
Hala ....

Allah rahmet etsin...

kesinlikle haklısın üstadım... Allah bazı insanları bu bağlamda özel yaratmış... gönül gözü açık, dünyayı bizlerden çok daha net görebilen biri.. ve müziğiyle sözleriyle bize hiç unutamayacağımız ve yolumuza ışık tutabilecek bir miras bırakarak gitti... nemutlu ona....

ruhu şaad olsun..

"öldükten sonra ölümsüz olabilmek için ölmez bir eser bırakman lazım" düşüncesiyle yola çıkarak Aşık Veysel'in bu anlamda ölümsüzlük boyutunda olduğunu biliyorum.

dönemin imkansızlıkları içinde sesini insanlığa duyurabilmek, fiziksel olarak engelli olmasına karşın gönül gözüyle engel tanımaz bir irade ile bulunduğu döneme ve sonraki kuşaklara örnek yegane varlığımızdır.

paylaşım için teşk. ederim..

varol..