• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Ayna Gelincik - Yalçın

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Yalçın

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg Pa800-CG190CEGitar-Ney-Keman
Ayna Gelincik- Record By Yalçın
Gitar: (Arpej-Ritm-Solo) Valencia CG190CE Elektro Klasik
Flüt: Roland Orchestral VSTi
Keman: Hypersonic

Cevap: Ayna Gelincik - Yalçın

Emeklerine sağlık Yalçın hocam. Özgün bir yorum katmışsın şarkıya. Akorlar çok güzel parlıyor. Çok ama çok beğendim. Güzel işler çıkarıyorsun çalışmalarında. Mutlak farkındasındır. Tek sorun quantize kaçakları. :) Demolarının devamlarını merakla bekliyorum. İyi çalışmalar.

Emeklerine sağlık Yalçın hocam. Özgün bir yorum katmışsın şarkıya. Akorlar çok güzel parlıyor. Çok ama çok beğendim. Güzel işler çıkarıyorsun çalışmalarında. Mutlak farkındasındır. Tek sorun quantize kaçakları. :) Demolarının devamlarını merakla bekliyorum. İyi çalışmalar.

Teşekkür ederim hocam birşeyler yapmaya çalışıyorum, kullandığım kayıt yazılımıyla cebelleşiyorum, şu anda adobe audition ile çalışıyorum quantize dert oldu, yarın terfi edip cubase de çalışmalara devam edeceğim tabi ses kartım ve bilgisayarım müsaade ederse :eek: güzel yorumun için tekrar teşekkür ederim abi.

yalçın;
canlı gitar kaydını sequencera montelemek zor iştir.bu nedenle mutlaka metronomla çalışmalısın.
buna rağmen cubase de ilk yapacağın işlem bu tarz kayıtlar için gitar olursa yaptığın audio kayıdı "audio wrap" kullanarak doğru yerlere oturtabilirsin.o zaman Ali'nin bahsettiği kaçaklar ortadan kalkar.
bir inşaat yapar gibi düşün, temel doğruysa gerisi de doğru gelir.
senin taşıyıcı unsurun gitar kaydın.
kaydın sallanırsa gerisi de sallanır...
bu arada yapmaya çalıştığın şey çok hoş, daha güzel işler yapabileceğini biliyorum.
iyi çalışmalar

Ch.

Kayıt yapa yapa quantizeyi sağlarsın bir gün. Olmazsa ayağını tempoya göre aşağıya vur. Teşekkürler dinleti için....

Yorumlarınız için teşekkürler hocam, quantize sorununu aşmam lazım.

Merhaba.

Gerçekten şu senkron problemi de olmasa "harika olmuş" diyecektim ; ama , bu çalışmanın güzelliklerini engelleyemiyor tabiki.

Çok tatlı bir çalışma olmuş , tebrikler...

Ayrıca , belirtmeden geçemiycem , gerçek enstrümanın tınısı da bir başka oluyor.

Selâmlar...

Teşekkürler hocam, inşallah yeni çalışmalarla aşacağız bu sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...