• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

bağlama sesi yardım...

musyshen

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
yamaha A2000, Korg pa3x pro, bağlama
slm arkadaşlar..
39 tekne ardıç bi bağlamam var. ben bu bağlamayı sahne için yaptırdım üzerine eşik altı 5 bant fıshman eq. koydum fakat sesi fazla çıkmıyo... bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz. acaba fantom bağlasam bu sorunu çözebilirmiyim...
şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim
saygılarımla...

Cevap: bağlama sesi yardım...

Fantomla sesi artırabileceğin kesin. Fakat, başka bir fishman dene. Sesteki değişikliği bir gözlemle. Bende çok kötü bi bağlama var, bedava versem almazsın. Üzerindeki fishman en ucuzlarından. Ama bir sahne sesi var rüya gibi. 7 bant Shadow P7 yi çok özel bir bağlamaya taktım bunun dışında. Fakat bu kötü bağlama kadar sesi kaliteli değil aksine teneke gibi metalik bir ses var.

Bence bağlantılarını tekrar kontrol edin. Okadar kötü olmaması lazım...

güzel dostum bence esikalti iyi basmiyordur birde esik alto cubugunun uzerinde uc tane kabarma vardir dikkat edeceksin teller tam o kabarmalarin uzerinden gececek. buna benzer seyler hemen equalizer demiyelim ordan basla hatayi bulmayi dene .

saygilar..

teşekkürler

Arkadaşım bende de var ve hatta Çin malı ASE4 eşikaltı taktırdım dinlesen istediğim parayı verir alır gidersin o derece sağlam sesi var. Bir arkadaşımızın da belirttiği üzere eşiği kontrol et oynuyormu, tam oturuyormu, Sazın deliğini kağıt bantla falan kapat. Sazda ki jak girişinden bir tane ince çıplak tel tak ve bağlamanın tellerinin takılı olduğu deliklerin altından tüm tellere temas edecek şekilde geçir topraklama almasını sağla birde bunları uygula birde Fhişmen'in içindeki 9 Woltluk pili kontrol et bitik olabilir. Kolay gelsin Saygılarımla,