• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Bağlamacıların rtim sorununa çözüm

TEKİNOĞLU

Gold
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Bağlama, Pa-80 ve Or-700 TR V1
Arkadaşlar son günlerde sitemiz de dahil olmak üzere sıkça rastladığım bir konuyu size açıp çözümü hakkında gene size bilgi vereyim dedim.

Adamlar milletin yayınladığı MP3 Ritimleri toplamış, tempo değerini düşürüp yükseltebilen bir medya player gene ayarlamış, hiç bir şeye para vermeden elde ettiği bu ürünleri para ile satıyorlar. Bir paylaşım sitesinde bu tür durumların rağbet görmemesi malumunuzdur.

Bu konuda özellikle bağlamacılara pratik öneriler ile bu işe bir çözüm olsun diye yol haritası vermek istiyorum.

Buna ihtiyacım var diyenler,

1) Fl Stüdyo programı ile dilediğiniz uzunlukta ve ölçüde rtim yazıp MP3 biçiminde kaydedin.
2) 1) Fl Stüdyo programı ile gene istediğiniz oyun havasının ses bölümünü silerek gene MP3 şeklinde kaydedin.
3) Orgunuzdan çalarak beğendiğiniz birçok ritmi PC ye bağlayarak 10 - 15'er dakika aralıklarında gene MP3 biçiminde kaydedin.
4) Birbirinizle paylaşın veya MP3 biçimindeki paylaşımları internet tende araştırıp indirin.
5) tempo düşürme veya yükseltme özelliği olan bir medya oynatıcı bulun indirin tüm bu ürünleri içine atın dilediğiniz ortamda Leptopunuza veya Tablet bilgisayarınıza atmış olduğunuz bu sistem ile adeta org veya Rtimbox gibi çalarak bağlamanız da ritim sorununu çözmüş olun.

Kolay gelsin Saygılarımla,

Cevap: Bağlamacıların rtim sorununa çözüm

çok güzel sölüyosunuz sayın abim ama bu fl studio 8 bilinmeyenli denklem gibi masallah

galiba en iyi çözüm hanıma org calmayı öğretcez oğlanada darbuka :)

Wallahi kardeşim bende bağlamacıyım yıllarca BOSS Marka rtimbox lar ile piyasada çalıştım. Rtimleri de kendim yazıyordum. En son BOSS DR 880 lere rtimler yazarak ticaretine başladım 2 tane alıp sattım toptan 650 TL ye alıp özel yazıp yüklediğim yaklaşık 150 adet rtim ile 750 TL ye satıyordum, tekrar dan almaya gittiğimde fiyatının 1250 TL olduğunu duyunca malı malı bırakıp canı kurtardım :) Bu paralar ile bu dandik aleti alıp satmaktan sa org alayım dedim ve orga dönüş yapmış oldum. İstanbul Beyoğlu'nda bir düğün salonu var imiş, arkadaş bizim sitemizde üye idi, getirim Leptabınızı size bedava programı ile birlikte yükleyeyim diyordu. İstersen kendisine ulaş. Kolay gelsin. Saygılarımla,