• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Başka Ritim'in İntro'sunu Nasıl Alabilirim

Müziksiz Asla

Gold
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Pa600Qt
A ritminde gözden çıkardığım 4.varyasyona ,
B ritminin Intro'sunda kullanılan Drum,perc ve diğer kanalları taşıdım.

Böylece,istediğim Intro orjinal olarak taşındı.

Kısacası, 4.varyasyona B ritmini taşıdım.
Sonrada B ritmindeki Introyu A ritmine taşıdım.
Kanallardaki Volume sorununu da ayarlayarak max. performansı sağladım.

Takılan olursa yazsın,yardımcı olurum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Başka Ritim'in İntro'sunu Nasıl Alabilirim

Merhabalar,
Bir konuda yardımlarınızı rica ediyorum.
Ritim'ler arası İntro aktarımını yapmanın bir yolu var mı?

A ritmindeki İntro'yu B ritmine kopyalamak istiyorum.

merhaba üstad. linkteki kisa videoyu izleyip anlatilan yontemi intro lar arasi transfer icin kolayca yapabilirsin. kanali takip edin abone olun guncel videolari kacirmayin

Arkadaş yardımcı olmak bâbında yazmış ama çözüm bu değil.

Dk ve perc'lar farklı ise Intro taşınamıyor yani tencere tava yapıyor.

4.varyasyona diğer ritimi alayım,hiç değilse DK'ları taşımış olurum dedim ama o da olmadı.

1 ritim ve 4 varyasyon içine sadece 1 Dk ve 1 Perc dışında kayıt etme şansı yok sanırım.

Alacağınız ritimde bulunan intronun drum kitleri ile soundlarını bulun ve önce bunları orgunuza yükleyin. Daha sonra record+style edit kısmından yukarıda videosunda gösterildiği şekilde introyu aktarın. Aktarırken CV1 seçimine (Örneğin I1 CV1 gibi) dikkat ediyoruz. Kopyalayacağımız ritmin tamamı ise alınan ritim ve kopyalanan ritim kanallarına All (hepsi) seçiyoruz. Sadece bir kanal ise mesela drum veya perc ise alacağımız ritimde ve kopyalayacağımız ritimde bunu seçiyoruz. Alacağımız kanalı, kopyalanan ritim üzerinde farklı yere de alabiliriz. Ancak drum ve herc kopyalarında diğer variationların kullanmadığı kanala almalıyız. Örneğin perc kanalını acc4 e kopyaladığımızda akor basıldığı zaman ritim bozulacaktır ve style track kısmından bu kanalı drum perc olarak kapatmamız gerekecektir. Eğer diğer varyasyon, atak, vb. yerlerde bu kanal dolu ise burayı drum/perc olarak kapattığımızda basılan akorlara tepki vermeyip sabit çalacaktır. İşlem bittikten sonra not aldığımız drum kit ve saundları yüklediğimiz yerlerden adreslemesini yaparak kaydediyoruz. Başka bir yolu yok bildiğim kadarıyla...

Yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkürler.

2. mesajımdaki yolu izleyerek olayı hallettim.

Volume ve bazı kanal aksaklıklarını da düzelttim ve birebir halde oldu.

Alacağınız ritimde bulunan intronun drum kitleri ile soundlarını bulun ve önce bunları orgunuza yükleyin. Daha sonra record+style edit kısmından yukarıda videosunda gösterildiği şekilde introyu aktarın. Aktarırken CV1 seçimine (Örneğin I1 CV1 gibi) dikkat ediyoruz. Kopyalayacağımız ritmin tamamı ise alınan ritim ve kopyalanan ritim kanallarına All (hepsi) seçiyoruz. Sadece bir kanal ise mesela drum veya perc ise alacağımız ritimde ve kopyalayacağımız ritimde bunu seçiyoruz. Alacağımız kanalı, kopyalanan ritim üzerinde farklı yere de alabiliriz. Ancak drum ve herc kopyalarında diğer variationların kullanmadığı kanala almalıyız. Örneğin perc kanalını acc4 e kopyaladığımızda akor basıldığı zaman ritim bozulacaktır ve style track kısmından bu kanalı drum perc olarak kapatmamız gerekecektir. Eğer diğer varyasyon, atak, vb. yerlerde bu kanal dolu ise burayı drum/perc olarak kapattığımızda basılan akorlara tepki vermeyip sabit çalacaktır. İşlem bittikten sonra not aldığımız drum kit ve saundları yüklediğimiz yerlerden adreslemesini yaparak kaydediyoruz. Başka bir yolu yok bildiğim kadarıyla...

videda anlattigim yolla defalarca intro ya da varyasyon transferleri yaptim üstelik hepsininkitleri baska baska olmasina rağmen. fakat sizin anlattiklariniz gibi bir ince ayar yapmama gerek kalmadi ya da sorun yasamadim. acaba bu kadar teknik ayrinti setten setefarkliklar ya da global degerlerinin degisik olmasindan mi kaynaklanir diye düşündüm. mantikli geldi. keske sorun yasayan ustadlar sorunu nasil halletiklerini bir de video ile anlatip paylassalar on numara olacak :)

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 19 67.9%
  • Kararsızım

Oy: 7 25.0%
  • Hayır

Oy: 2 7.1%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri