• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Behringer inuke NU 6000 ANFİ YARDIM???

Cevap: Behringer inuke NU 6000 ANFİ YARDIM???

bu poweri lüleburgazda düğüncüler çok tutuyorlar. bende orada görüp almayı düşündüm. kısmetse yen sezona başlamadan alacağım. benim merak ettiğim(power ayrı mikser ayrı kullanmadığım için) miksere normalde max.500 watt olan 4 kolon bağlıyorum. poweri alırken 2 adet de 1000 er wattlık 2 kule alacağım.mikserime 2 kolon bağlayıp bu power a iki kuleyi ve köprü olarakda 2 adet 500 lük kolonu bağlarsam powerin sesini kuleye göre açtığımda normal kolonun akibeti ne olur? patlatırmı yoksa farketmez mi? illaki 6000 watt değerini buldurmammı gerekir...

bu poweri lüleburgazda düğüncüler çok tutuyorlar. bende orada görüp almayı düşündüm. kısmetse yen sezona başlamadan alacağım. benim merak ettiğim(power ayrı mikser ayrı kullanmadığım için) miksere normalde max.500 watt olan 4 kolon bağlıyorum. poweri alırken 2 adet de 1000 er wattlık 2 kule alacağım.mikserime 2 kolon bağlayıp bu power a iki kuleyi ve köprü olarakda 2 adet 500 lük kolonu bağlarsam powerin sesini kuleye göre açtığımda normal kolonun akibeti ne olur? patlatırmı yoksa farketmez mi? illaki 6000 watt değerini buldurmammı gerekir...

Hocam, 6000 watt cihazın bridged moddaki gücü. Ya da 2 ohm da çalıştırırsan 2x3000 watt olduğu yazıyor. 2 ohm demek; bir kanalına 4 hoparlör bağlamak demek. Ama sen bu gücü sonuna kadar kullanmak zorunda değilsin. Kule kabinlerinin 1000 watt olması, içlerinde çok güçlü hoparlör olduğundan değil, 2 adet 500 watt hoparlör olmasından kaynaklanıyor. Yani cihazının bir kanalına 2 adet 500 watt kabin bağlamakla 1 adet 1000 watt kule bağlamak aynı şey. Yani 1000 watt kule ve 500 watt kabini aynı kanala bağlayabilirsin.
500 watt dediğin kabinlerine pek güvenmiyorsan; amfinin bir kanalına 2 adet kule, diğer kanalına da 2 adet 500 watt kabini bağlayıp, 500 watt kabinlerin bağlı olduğu kanalı diğeri kadar açmazsın.
Bu arada, bu amfinin 2x3000 watt oluşu bana pek inandırıcı gelmedi.

Hocam, 6000 watt cihazın bridged moddaki gücü. Ya da 2 ohm da çalıştırırsan 2x3000 watt olduğu yazıyor. 2 ohm demek; bir kanalına 4 hoparlör bağlamak demek. Ama sen bu gücü sonuna kadar kullanmak zorunda değilsin. Kule kabinlerinin 1000 watt olması, içlerinde çok güçlü hoparlör olduğundan değil, 2 adet 500 watt hoparlör olmasından kaynaklanıyor. Yani cihazının bir kanalına 2 adet 500 watt kabin bağlamakla 1 adet 1000 watt kule bağlamak aynı şey. Yani 1000 watt kule ve 500 watt kabini aynı kanala bağlayabilirsin.
500 watt dediğin kabinlerine pek güvenmiyorsan; amfinin bir kanalına 2 adet kule, diğer kanalına da 2 adet 500 watt kabini bağlayıp, 500 watt kabinlerin bağlı olduğu kanalı diğeri kadar açmazsın.
Bu arada, bu amfinin 2x3000 watt oluşu bana pek inandırıcı gelmedi.

öncelikle bilgiler için teşekkürler,dediğim gibi lüleburgazda düğünlerde adamlar 10 12 kolon bağlıyorlar kule subbass falanda bağlıyorlar.. genelde köy düğünlerine gidiyorlar orada sağlam tesisat gerekiyor. düğün yapılan alanlar ççok büyük. memnun kalmasalar kullanmazlar sanırım...

selam arkadaşlar behringer inuke nu 6000 power almak istiyorum yalnız bazıları kullanım esnasında kesiklik yaptığını söylüyor bu konuda yardımlarınızı bekliyorum

merhaba behringer inuke nu 6000 power kullanan varmı? switch mode anfi kullanmakta olan güç ve performans hakkında bilgilenmek istiyorum.

Arkadaşlar bazı arkadaşlar yanlış bilgi vermişler,aletin 4 ohm daki gücü 2x3000 wat dır.bu teorik maksimum çıkış gücüdür Behringer firması burada bu anfinin gerçek çıkış gücünü vermemiştir.Öyle olsaydı Diğer firmaların belirttiği gibi Rated Output Powver ibaresini kullanması gerekirdi,bu ibareyi kullanmamış,Alet kesinlikle bu gücü vermez arkadaşlar o powerin 6000 wat vermesi devreden 30 ampere yakın bir akımın geçmesi,o powerin eriyerek su gibi akması demektir.Böylesine bir amperi,böylesine bir gücü bırakın iki tane uyduruk küçücük fanı,hiç bir şekilde soğutamazsınız.Bu nedenle kesinlikle inanmayın kesinlikle 2x3000 wat filan vermez arkadaşlar.aynısını bende aldım,ancak şimdilik bende yedekte duruyor,acil durumlar için henüz kullanmadım.

selam arkadaşlar verdiğiniz bilgilere teşekkür ederim.Behringer inuke NU 6000 Anfinin gücü benim için çok önemli değil çünkü gücünün yarısını verse bana yeter.ben sadece kullanım esnasında kesiklik yapıyormu diye öğrenmek istiyorum.çünkü genelde sıviç modeller biraz sıkışınca susarlar. vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim.

şimdi bu poweri 2 yıl kullanmış birisi olarak yazıyorum subbas sürüyordum bahsettiğim power inuke 600 ekranlı yani dsp olan modeli önceleri sorunsuz çalıştı ama sürekli ses gidiyordu yani ilk başladığı performansı hiç bir zaman sonuna kadar veremedi ayrıca hiçte öyle güçlü değil hatta vasat bir gücü var ve bir gün çalışmadı cihaz çalışoyor ancak ekranda görüntü yok aynı powerden 2 adet vardı ikisinde de aynı sorunu yaşadım önce servise yolladım tamir edildi fakat bir iki program sonra yine aynı arıza oluştu elektronikci arkadaşıma gösterdim şunu söyledi power çok güzel kullanılan malzemeler güzel ancak dedi ekran içerisindeki micro chip bu yükü kaldıramadığından devreleri yanıyor yani bu power den randıman alamazsın deyince sattım diğer anfidede aynı sıkıntı oluştu onuda sattık alan kişide aynı sorunu yaşadı ekranlı olanını almayın akransız olan model daha sağlammış ama benim tavsiyem ep4000 alın yada tonylee modellerine yönelin

arkadaşım bahsettiğiniz poverden bir kaç sene önce bende aldım.ilk çıktığı dönemlerdi.Ancak ben Behringerin EP2500 olan,trafolu olan modelini kullanıyorum.ben bu anfinin 6000 Wat vereceğine hiç inanmıyorum.arkadaşımın dediği gibi 6000 Wat vermesi için 6000:220=27.2 Amper gibi bir değerin geçmesi gerekirki bu mümkün değil.Düşünsenize 2000 Watlık 3 tane Ufo rezistansının bu poverin içine döşendiğini düşününİçini açtım içinde en küçük bir soğutucu yok,bunların yüklendiği koca koca mosfet transistörler yok,iki tane uyduruk küçücük fanlar var,bu fanlarla içeride oluşacak korkunç ötesi ısının atılması mümkün değil.Bende yedekte duruyor ve açıkcası hiç güvenmiyorum.

Üstelik aletin 220 girişine uyduruk normal bilgisayarların kablolarının girdiği pover kablo giriş yeri yapmışlar.Böyle saçmalık olurmu.Böylesine anormal güç çeken bir cihazın en azından 3x2,5 mm2 lik kablo ile içeriden monteli yapılması lazım.Yani aleti taşırken kablosunuda beraberinde taşınanız lazım.Çünkü diğer güçlü powerlar da böyledir.Aleti çok zor taşırsınız ve kablo bu powerlere montelidir.Öyle uyduruk dışarıdan takma power kablosuyla çalışmazlar.Normal power kabloları 3x0.75 mm2 lik kablolardır.