• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

BELALIM - SEZEN AKSU'DAN DAMAR - EFSANE ROLAND E-70 & YAMAHA DBR 15 - CANLI PERFORMANS

Piyanist Ahmet

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Web sitesi
www.youtube.com
Enst.
Korg PA80 & PA800 & PA500TR, Roland E-40 & E-70
Bu parçayı son teknoloji ve son teknolojiye yakın tüm orglardan günümüzde dinleyebilirsiniz. Ama 1990-1995 yıllarında üretilmiş bir klavyeden, ROLAND E-70 ten YAMAHA DBR-15 bağlı şekilde, günümüz teknolojisinde HD çekim yapan bir cihazdan kolay kolay izleyip dinleyemezsiniz. Hala bu klavyeyi kullanan sayılı kişilerden olmak ayrı bir onur. İyi seyirler dilerim.

1.jpg

Son düzenleme:
Parmaklarina saglik inan gecen yilari hatirlatiyor hale seslerine hayran kaldigim bir klavye e70 g600 e86 gibi rolandin üretigi orglar .
keske roland öyle klavyerler cikartmaya devam etseydi
parcada parmaklarda cok güzel olmus rolanda tamamlamis eline saglik Ahmet usta

Bende e86 vardi sonra g600 e döndüm timur ustam ve g600 ile tam 2 sene 1995 ten 1997 ye kadar resturanta calisma yaptim inan ne saglam di 86 g600 biraz daha hafifti ne günlerdi bazen sende yayinliyorsun eski günlerindeki sarkilarini insan o günlere gidiyor neyse hersey zamaninda kaldi

Bende e86 vardi sonra g600 e döndüm timur ustam ve g600 ile tam 2 sene 1995 ten 1997 ye kadar resturanta calisma yaptim inan ne saglam di 86 g600 biraz daha hafifti ne günlerdi bazen sende yayinliyorsun eski günlerindeki sarkilarini insan o günlere gidiyor neyse hersey zamaninda kaldi
Roland E-70 in hoş ve düğünlerde sesi vardı.. ben şahsen roman 9/8 in bass dum dum cık cık unutmam :) E-70 gibi tat vermiyor yeni orglarda .. saygılar

Parmaklarina saglik inan gecen yilari hatirlatiyor hale seslerine hayran kaldigim bir klavye e70 g600 e86 gibi rolandin üretigi orglar .
keske roland öyle klavyerler cikartmaya devam etseydi
parcada parmaklarda cok güzel olmus rolanda tamamlamis eline saglik Ahmet usta

E ertan1970 hocam samimi ve güzel yorumun için teşekkür ederim. 1 sene önce (2 gün sonra tam 1 sene olacak) KORG PA500TR, 14 ŞUBAT 2020 de de KORG PA800 ile tanıştım. Benim için bunlar öyle dönüm noktası oldu ki, doğum günü gibi artık. Bu bahsettiğim 2 orgu kullanıyorum. Ama yıllar önce aldığım E-40 ve E-70 ten de kopamadım. Dediğiniz gibi tarih kokan aletler tıpkı tarihi bir mekana girdiğinde insan geçmişi hisseder ya, çalarken ben de aynı hisleri tadıyorum. Sırf bu yüzden de kopamıyorum. Bir de 2 orgu da öğrenci iken imkanları zorlayıp almıştım. O da ne şartlardan bugünlere geldiğimi hatırlatıyor bana. Allah daha nice yıllar kullanmayı ve güzel kayıtlar yapıp paylaşmayı nasip eder inşallah... Saygılar.

Son düzenleme:
Roland E-70 in hoş ve düğünlerde sesi vardı.. ben şahsen roman 9/8 in bass dum dum cık cık unutmam :) E-70 gibi tat vermiyor yeni orglarda .. saygılar
AdmiN AdmiN hocam yorumuna ve yüreğine sağlık senin de. Kanalıma AR GELİR OSMAN AGA AR GELİR adlı bir 9/8 çalışma da yükledim. Rolandın 9/8 leri KORG da yok. KORG larda çokça güzel varyasyonda ritimler var özellikle PA800 de. Ama işte sen de iyi anlıyorsun beni. E-70 şimdiki klavyelerle kıyaslanacak bir org değil ama kendi havası da başka. Geçmişi günümüze getiriyor. Efsane org hatırlanmayı ve anılmayı her zaman hak edecek bence... Saygılar.

Son düzenleme:
Bence roland e-700 çıkarmaları lazım :)) aynı eskisi gibi ama tutşları klavyesı çok güzel .. 2gb kapasıte olması lazım :)) yeni drum ve kitlerle :)

benim bu söylediğim masal :)

saygılar..

Bence roland e-700 çıkarmaları lazım :)) aynı eskisi gibi ama tutşları klavyesı çok güzel .. 2gb kapasıte olması lazım :)) yeni drum ve kitlerle :)

benim bu söylediğim masal :)

saygılar..

AdmiN AdmiN hocam keşke yapsalar, gerçi ben KORG u da bırakmam ama imkanlar dahilinde farklı klavyeleri kullanmak ayrı keyif. Zaman işte. 10-15 yıl kadar önce bir orgu alacak imkanım yokken bugün birden fazlasını nasip etti ALLAH. Şükürler olsun. Allah müzikte ilerlemek isteyen herkese imkan ve fırsat versin. Kimseyi de elindeki ekipmanı darda kalıp satmak zorunda bırakmasın inşallah.
Dünyanın ve ülkemizin sıkıntılı günlerden geçtiği şu dönemde ALLAH hepimizin yardımcısı olsun. Herşeyin başı sağlık. Önce sağlığımızı muhafaza edelim inşallah, sonrasında da bu sıkıntılı günleri ALLAH ın izni ile aşıp güzel günlere dönelim. Herkese saygılar...