• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

bende ketron sx3000 aldım

masum83

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
yok
merhaba arkadaşlar
dün pa 80 almıştım evde bi gün denedim hiç hoşuma gitmedi daha önce hep yamaha kullanmıştım onun için org bana bi tuhaf geldi.bugün yine yamaha alacaktım ama ketronu dinleyince ondan vazgeçtim.şu an aleti tanıma aşamasındayım sesleri çok sade ve güzel özellikle drum kitler çok hoşuma gitti.

bu aleti tanıyanlara bi kaç sorum olucak

1- aleti açtığımda hd içindeki ritmler ekrana geliyormu yoksa ben ayrı bi işlemmi yapmam gerekiyo.

2-mikrofon takıyorum aktif hale getirdiğim halde mic. çalışmıyor.

3-ritm yüklemek istiyorum bunun için sadece diskete yükleyip sonrada alete direk yüklüyormuyuz.yoksa başka bi işlemmi yapıyoruz.

4-intro/ending çalışmıyo.nasıl aktif hale getirim.

şimdiden teşekkür ederim arkadaşlar.

Cevap: bende ketron sx3000 aldım

Hayırlı olsun, umarım sorularına cevap bulursun...

Hayırlı olsun.

Hayırlı olsun. Güle güle kullan. Maalesef Ketron hakkında bilgim yok ama mutlaka arkadaşlar yardımcı olacaktır.

hayırlı olsun çok güzel bir seçim yapmışsın bende sx3000 kullanıyorum ben aleti tamamen çözmüş durumdayım bütün sorularını cevaplandırabilirim.

1-aleti açtığın zaman hd varsa alette buradaki ritimleri görmen için sol taraftaki disk e basıyorsun buradan hd yi veya disketi seçiyorsun buralardaki ritimleri böylece görebilirsin
fakat ritimleri yüklemen gerekiyor
eğer senin orgta pattern ram varsa yani ritim için ilave hafıza o zaman 200 kadar ritim yüklersin pattern ram yoksa 50-60 ritim yüklenir
hd, vokal board, pattern ram opsiyonel yani sonradan takılıyor

2-mikrofonu takınca taktığın jakın yanında volüm sürgüsü var onu açmamış olabilirsin yada mic menüsünden mic volümüne bak yada doğru yere takıp takmadığına bak jakı kulaklığa takmış olabilirsin

3-ritim yüklemek için ritimleri bilgisayardan diskete at disketi tak ve disk menüsünden flop diski seç böylece disketteki ritimleri görürsün istediklerini işaretle load yap

4-intro endingleri ayarlayabiliyorsun şu an hatırlayamadım sonra yazarım fakat
orgta bir tane atak düğmesi gözüküyor fakat 4 atak var
aletin solunda 16 tene olması lazım küçük assignable düğmeleri var buraya istediğin vazifeyi verebilirsin örneğin 4 tanesine atak 3 tanesine intro 4 tanesine varyasyon ve bir çok görev

hayırlı olsun çok güzel bir seçim yapmışsın bende sx3000 kullanıyorum ben aleti tamamen çözmüş durumdayım bütün sorularını cevaplandırabilirim.

1-aleti açtığın zaman hd varsa alette buradaki ritimleri görmen için sol taraftaki disk e basıyorsun buradan hd yi veya disketi seçiyorsun buralardaki ritimleri böylece görebilirsin
fakat ritimleri yüklemen gerekiyor
eğer senin orgta pattern ram varsa yani ritim için ilave hafıza o zaman 200 kadar ritim yüklersin pattern ram yoksa 50-60 ritim yüklenir
hd, vokal board, pattern ram opsiyonel yani sonradan takılıyor

2-mikrofonu takınca taktığın jakın yanında volüm sürgüsü var onu açmamış olabilirsin yada mic menüsünden mic volümüne bak yada doğru yere takıp takmadığına bak jakı kulaklığa takmış olabilirsin

3-ritim yüklemek için ritimleri bilgisayardan diskete at disketi tak ve disk menüsünden flop diski seç böylece disketteki ritimleri görürsün istediklerini işaretle load yap

4-intro endingleri ayarlayabiliyorsun şu an hatırlayamadım sonra yazarım fakat
orgta bir tane atak düğmesi gözüküyor fakat 4 atak var
aletin solunda 16 tene olması lazım küçük assignable düğmeleri var buraya istediğin vazifeyi verebilirsin örneğin 4 tanesine atak 3 tanesine intro 4 tanesine varyasyon ve bir çok görev

gerçektende alet çok hoşuma gitti.tonlar harika korgu kötülemek istemem ama bunu çok gönülden söylüyorum ketron onun yanında gerçekten makina yani. pa 80 e bigün dayanabildim.
neyse konumuza geçelim mikrofon olayını hallettim.evet aldığım yerde pattern ram var dedi.hd de var dedi fakat dıske bastığımda direk flopy diski görüyor.

neyse abi seni buldum sen yardım edersin biraz başını ağrıtırım artık :D

teşekkür ederim yardımların için abicim.

disk bölümünde on düğmesi var buraya bas yanında hd ve disket düğmesi ayrı hangisine basarsan o açılır eğer hd yoksa hep flopy disket açılır

hayırlı olsun ketron sx3000 ,internette sağda solda dinledim ; güzel ve güçlü ses-ritimleri var.özellikle Türk müziği için biçilmiş kaftan....ketronun hakkını yemeyelim.

İnanın Doğru karar vermişsiniz 21 yıllık piyanistim bende ketron sx3000 de karar kıldım çok memnunum tatmin oldum yani kısaca ve değiştirmeyi düşünmüyorum.Hayırlı olsun güle güle kullanın selamlar...

İnanın Doğru karar vermişsiniz 21 yıllık piyanistim bende ketron sx3000 de karar kıldım çok memnunum tatmin oldum yani kısaca ve değiştirmeyi düşünmüyorum.Hayırlı olsun güle güle kullanın selamlar...

abi senle seneler önce telefonda konuşmuştuk ne alayım felan diye sormuştun.hepsini denedim hiçbirini beğenmedim felan demiştin.en sonunda ketron almışsın sende benim gibi.bende denemediğim alet kalmadı onları kötülemek için sölemiyorum ama kimisi kalitesiz insan dokunmaya korkuyo kimisi kaliteli ama doyurmuyo bu alette her ikiside var.ne diyelim inşallah pişman olmayız.

yalnız ritm sorunum var. sadece bitane ankara ritmi var içinde ve türkü ritmide yok içinde.

ritmlerde yardımcı olursanız sevinirim.

teşekkür ederim