• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Bi türlü anlam veremedim

easlan16

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Bağlama
Startech falcon 2000 ( 4*500 ) amfi 4 ohm görünüyor buna 8 ohm luk kule bağlayınca sonuç ne olur.

Cevap: Bi türlü anlam veremedim

Startech falcon 2000 ( 4*500 ) amfi 4 ohm görünüyor buna 8 ohm luk kule bağlayınca sonuç ne olur.

Elektronik mezunuyum fakat bu konulardan biraz uzak kaldım.Hatırladığım ve bildiğim kadarıyla yani mantıken; 8 Ohm değerinde bir çıkış almış olursunuz.

Ohm yani direnç değeri ne kadar düşük olursa o kadar iyi. Amfi 4 Ohm o gayet iyi. Hoparlör 8 Ohm ise direnecektir ve 8 Ohm değerinde ses verecektir.

Bilgisayar'da Ram gibi. Anakart 800 Mhz destekliyorsa 1066 Mhz ram takılabilir ancak 800 Mhz hızında çalışır.

Moderatör tarafında düzenlendi:

eger 500 walt 4ohm degerinde görünüyosa. 8ohm bir hapölere ortalama 250 valt ile 300 valt arasında güç verir. 250 wolt güç verecegine göre hapörlerdeki güç walt hesabına göre baglanabilinir.

W=UxI yani sen yüksek direnç koyarsan daha az akım çekilir ve bu da daha az güç almana sebep olur.Yani amfiden 4x500 yerine 4x250 almış olursun .Bu benim fikrim...

eger 500 walt 4ohm degerinde görünüyosa. 8ohm bir hapölere ortalama 250 valt ile 300 valt arasında güç verir. 250 wolt güç verecegine göre hapörlerdeki güç walt hesabına göre baglanabilinir.

walt,valt,wolt.
Watt demek istedin sanırım :)

Bu şartlar altında bu amfi bu 8 ohm luk kolonu kaldırır ama yetersiz kalıp performans kaybı olurmu.

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 19 67.9%
  • Kararsızım

Oy: 7 25.0%
  • Hayır

Oy: 2 7.1%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri