• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Bılmem haberınız varmı..

• Konbuyu başlatan Rufat
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 10
  • Görülen : 3K
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Rufat

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Tyros 4
Sevgili arkadaslar Korg'un bütün hisse senetlerinin Yamaha tarafindan satin alindigini duydunuzmu bilmiyorum.Bazi modellerde yamaha tuslari kullanilmaya baslamis.Isin iyi tarafi forumda yamaha korg cekismesi bitecek . Kötü tarafi ise
Yamahanin tutumu "Saldim cayira ,mevlam kayira" yani korgcu arkadaslarimin cok sevdigi bir özellik olan (hakli olarak) aletin icine bakabilme olayi....
..
Yamahanin icinde bulunanlarla oynamak mümkün degil, bizlere kilitli .Satin alinabilecek bir software programi bile yok (Casm Editor ).Sadece kendi egittigi insanlara veriyorlar programi.Bu tutumu sadece Türklere karsi yapilmis birsey degil , herkese böyle davraniyorlar...Onun icin ileride Korgcu arkadaslarida ayni
sikintili günler ,aylar,yillar bekliyor..

Saglicakla kalin derim....

Cevap: Bılmem haberınız varmı..

Ozaman bı pa3x alıp omur boyu kullanıcaz yamahanın tusesı korgta kotu olur be abı

böyle bir haberi nerden duydun ki?

birincisi vakti zamanında korg, zaten yamahanın bünyesindeydi. Daha soınra ritimli klavyeleri ayrıldı.

i30 'un içini açarsan, klavyesinin üzerinde YAMAHA yazar.

bence böyle bir haber asılsız.

ozaman konuyu kapatin salim hocam ortalik karismasin insanlarin icine kurt dusuyor

haci korg aldım kulaklarım rahat etti yıllardır giden org çalma şevkim alevlendi birde pich bende alışabilsem:D:D:D

Sevgili Salim , Alman forumlarinda okudum 100% yaziyordu ve ayni forum 3-4 kisi daha onu dogruladilar . Ben insanlarin kafasin i karistirabilecegini hic aklima gelmedi . Istersen konuyu sen hemen kapat ve bende daha detayli bir arastirma yapip sana bildiririm. selamlar

yamaha korg hisselerini almaz.
eskiden korg modellerini hem tasarımına yardım ederdi hemde parçalarını üretirdi.
korg asla yamaha gibi olamaz çünkü korg toplama bir alet.(Fatar.TC Helicon,Dream consept,Medeli,.......)
Yamaha her şeyini kendi üretiyor.
Çin'de bazı modelleri üretiliyor olsa bile yine orijinal Yamaha parçaları kullanılıyor.
O yüzden keşke Yamaha Korg hisselerini alsa.En azından Fatar tuşe yerine Tyros tuşesi gelir.
Size bir hatirlatma:
Şimdi A2000 konuşuluyor ama kimse gelecekteki Yamaha klavyelerini düşünmüyor.
Koskoca PA800 64 Mbyte Ram ile çıktı ama orta sınıf olan A2000 bile 64 Mbyte ile karşımızda.
Tyros4 1 Gbyte olduğunu düşünürsek demek ki bir sonraki orta sınıf Yamaha da 1 Gbyte olacak.
Ayrıca Casm Manager internet ortamında zaten bulunuyor.Hatta daha pratik.
Ben bile bunu A1000 projesinde kullanmıştım.Size de tavsiye ederim.
Jojosoft diye bir siteden indirmiştim.

Ben PA3X modelini en az 1 Gbyte beklerdim ama olmadı.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Eğer doğruysa demek ki yamaha avrupa bile bilmiyor.öyle olsaydı müjdeyi alırdık.

birde can abi sanırım klavyeleri artık fatar yapmıyor. Son tuşelerde SINGA yazıyor.

Enteresan.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...