• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Bir Amerikali Piyanistin Roland GW8 Incelemesi ve aciklamalari

Nejat Levent

MERHUM ( Allah Rahmet eylesin)
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Roland GW8 Ben birkaç gün şimdi oldu ...
Bazı çok iyi puan, ardından bazı gerçekten kötü puan Ama az 895 $, bazı kötü puan daha az anlaşma kesiciler daha onlar yapısı olabilir.

Piyano ... büyük. Ama UltimatGrand, yüksek hızlarda küçük bir metalik dışında. Ama içimde bir his en çok Yamaha piyano hayranları onları isterdim ... sparkly ve mix-kesme, ama ses, IMO daha derinlikli. UltimatGrand benim G70 piyano sesi dayanmaktadır ve beni daha dengeli bir .. olduğu için 32 piyano tamamen (GS Bankada biraz tuval şeyler plus), ancak off rocker şey ama önemli olanları kullanıyorsanız sesleri!

E. Piyano ... çok büyük! herkes için bir şeyler. Tıknaz Rhodes (3 Yollu), yeni Dyno-My-Piyano net eski 68 stil kadar her şeyi içinde. Çok iyi Wurli, biraz daha iyi benim G70's, aslında. FM tipi ve katmanlar Lots. Yine, bir için önceden herhangi bir şeyi hemen istiyorum. Clavs, harpsichords, iyi iyi (ama daha fazla varyasyon yapabilirdi).

Şimdi de kötü haber. Organ ... korkunç! Şeyler var bunlara karşı çalışan bir çift vardır. İlk örnekleri kendileri olduğunu. En büyük Roland ürünlerinden, geri gün içinde olmadığı Leslie sim Canvas palet bir parçası olarak olarak türetilmiştir. çoğu yüzden bazı Leslie içlerine, genellikle yavaş örnekleri var. Sorun artık bu zaten Leslied organları DO onları bir Leslie sim var GW's etkileri yoluyla yürütülen gelir ... Yavaş Leslie, her nota ile senkronize dışında, hızlı Leslie Yuck aracılığıyla yürütülüyor!

Bu yüzden ALL aracılığıyla organları gitti ve evet, bir herhangi bir örnekleme Leslie olmadan birkaçıdır. Ama o, fabrika MFX Leslie oldukça kötü ayarlandı. Sen CAN düzenleyebilir ve bir Kullanıcı Tone kaydetmek, dolayısıyla herşey kaybetmiş değildir ve bölüm için sabit hız ayarlayabilir, hız hassas organ (çok yanlış alamadım bu yüzden!). Sen pedal, ancak bir ifade gerekir. Bazı boneheaded dile getiren kararlar burada (Bu konuya daha fazla), zaten Leslie sim aracılığıyla hem Leslie sims için varsayılan parametre ayarları (bir normal, bir VK - biraz daha yumuşak) geçtikten sonra bir organ ses üzerine koro slathering dahil Sadece korkunç vardır. Siz çok daha iyi düzenleme bu yapabilirsin.

Bu arada, Latin GW üzerinde, bazı iyi B3 Dünya 'kategorisinde' içinde olduğu belirlenmiştir. Bazıları yavaş Leslie ve hızlı mod wheel yükseltilir değiştirmek var, ama bu gibi kanatlı çark esnemiş olduğunu biraz pratik kullanımı olan ve hızlı ayakta kalamam. Bazıları zaman kolu itin ekledi olsun ekstra drawbars var ... Aynı sorunlar var, IMO.

Tamam Dürüst olmak gerekirse, ben yaptım, oldukça sıkıntı ile, kullanışlılık birkaç düzenlemek, yönetmek, ama uzağa hemen ALL fabrika programlama atmak zorunda kaldı, dikkatle o değil zaten Leslie var DID birkaç bulmalarına seçmelere sese doğru ve örneklenmiş o korkunç ('Açık' değeri çok yardımcı azaltma değil düz bu yüzden tamamen Leslie sim yeniden programlamak). ses Bu alan ne kadar parça parça bazı soundset biridir göstermek için gider. Bazıları geri Canvas gün gidiyor, bazı SRX, bazı Fantom, bazı Sonic Cell. Fakat programlama az tutarlılık ve bazı bariz clunkers CC o GW sadece sağlayamaz ses, canlı kontrol edilmesi için gerekli varlık nedeni.

Yani, bir bas ... çalışma ile, kullanılabilir, ama hiçbir şey hakkında evde yazmak için ...

Gitar ... Tamam, önce ben başka bir şey hakkında konuşmak için gidiyorum. Bu perdeler bana ne kadar tutarsız etkileri programlama GW çoğunda çalar. ses ilgili bir gitar neredeyse kemik kuru olacak ve bir reverb boğulmuş olacak, başka değil, kadar küçük bir oda, başka bazı zamanlanmış yankılanırken olacaktır. Benim için, kişisel olarak, ben bütün favorilerime geçmek zorunda kalacak Performans onları yük ve bu kurtarmak 'olarak Favorites'. Bu ne koymak çok 'tutarlı' ses arayacaktı adil değil. Fabrika ROM'dan çekin bir ses ve dalış için acele ses kontrolü ya da etkisi düğmeleri için olması muhtemeldir.

Şimdi, birileri her şey önceden ayarlanmış denetleyicisi muhtemel DOES yeterince düğme ve kollarını ses kontrolü gereken bir WS çevre, bir Sonic Cell kullanmak için, bu sorun olmamalıdır. Ama bir şey bu önceden belirlenmiş, o bir güçlük hiç şüphe yok.

Tamam geri gitar için. Akustik, çok iyi, muhteşem bir 12 string dahil olmak üzere "dünya 'bölümünde, bir bütün ekstra demet özellikle, ben şimdiye kadar kullandığınız en oynanabilir mandolin. Tuşlarını Straight notları, kolu yükseltmek, bir güzel tremolo var. uygulama ile, esrarengiz's! rezonatör Dobro İyi, çok ...

Elektrik tüm bass () MFX bozulma kapağını burada çok yardımcı olur, ama yine sen miktarlar için dikkat etmeliyiz. Değil bir çok tutarlı küme. Oldukça 'ile birkaç dalış bomba' aşağı, ama CAN Performans mağlup olmak aralıkları katlayın.

Baslar Aslında tüm bass kapağı, çok benim G70 daha iyi. Yağlı parmak bas gitarlar çok daha iyi (ben sadece yıkmak ve SRX-07 satın daha iyi bass bir gün! Için HAVE), akustik iyi vardır. , Bazen neredeyse orada gibi TOO çok alçak hissettim rağmen, ancak tamir edilebilir's Pick iyi () bas gitarlar. Perdesiz, synth bass, tüm iyi, tüm kullanılabilir, tüm oda (bu kadar G70 üzerinde gelişmiş's alt sallayarak ile).

Dizeleri ... keman İyi ve viyolonsel (daha iyi benim G70 fazla) ama yakın lanetlemek kurulayın. Sadece ne uyuşturucu dile takımı olduklarını düşünme 'durmak yok?' Bunun dışında, senin hemen hemen burada ayarlayın. Marcato, kesik kesik, pizzicato, büyük topluluk, küçük topluluk, Tahta nefesli katmanları, büyük katmanlı tutti şeyler. Herhalde biraz çalışma ile iyi bir klasik puanı yapabilirdi ... Favori ses katmanına 1260 VN + Va + Ct ile orta string bölümdür. - Düz ama ısırık ve hatta ayrıntılı bir parça.

Woodwinds ... , IMO büyük değil. Tull ve Focus hayranları için büyük bir SingingFlute dahil olmak üzere çok az seçenek (ama "Dünya 'bölümünde daha iyi bir flüt,!). Yeter, ancak yıldız değil almak.

Pirinç, harika değil tekrar. Ben G70 benim SFZ Pirinç özledim. Yine orada Dünya bölümünde bir grup daha, ama ağır da Burt Kaempfurt öldürecek bir vibrato ile bu korkunç Latin boynuzları için ağırlıklı's! Orada, iyi malzeme BAZI ama genel olarak, o zayıf's, bir Roland (benim G70 için iyidir). Tuhaftır, Canvas dönemin büyük fransız boynuzları sonra, onlar, ve gittin çok fazla fransız boynuz çeşitli değil.

Saxes yine oldukça zayıf, IMO. benim G70 Nothing kapatın. (Kendi kendime söyleyerek devam etmeliyim ama 895 $ da!). Yine, en iyilerin en World genişleme bölümünde bulunmaktadır. En iyisi bu bir pirinç ses katmanı onları ve iyi bir bölüm ses olsun yapmak!

Tamam, synths ... hiçbir şey ama burada beceriksizdir ... Her şeyi hiç tercih edebilir ve daha sonra bazı! Roland, ne geleni yapıyor! Bazı büyük arp şeyler değil, tempo (en azından aranjör için - belki SMF?) Synced.

Tamam, davul ... çok Canvas üzerinde gelişmiş, ama bir ücret ödemeden. Üzgünüz, çocuklar, ama GS gün You SMF's bu çalışmayı büyük almak için biraz düzenleme yapmak gerekecek gitti. Ayak HH şimdi yarısı (bir süredir açık olsa bir kapalı), bazı toms flams, bazıları hızı vardır flams açıldığında, D Handclap # şimdi bir 'hayalet' tuzak notu / rulo olduğunu. Hiçbir şey ile benim G70's V-Drum kitleri üzerinde dağıtmak için olmadı ama ne zaman tanıttığım farkında olmak büyük SMF's ...

farklı kitleri, vel-geçiş çok büyük seçimi, büyük dinamiği. Sonra bazı büyük menü kitleri, her tuzak, her hi-hat, her tom, vb. Ama yine de hiç USER KIT. Yani bir stil bu kullanan bir kit toplama araçları ve yapışma. Bir utanç çünkü ... için a uzun zaman bekledim Dünya bölümünde orada dahil (gerekebilir roll lütfen ...) nihayet bir ileri geri guys GS tef, davul bazı BÜYÜK latin kitleri ve hemen her şeyin menü kitleri var! Latin şeyler BÜYÜK (olması gerektiği gibi olur!) Ama Style modu, eski güzel Roland sadece siz ONE parça davul vermek HALA. Yani bu latin perküsyon istiyorsanız) bazıları (orada da bir tane bile kitine uygun çoktur! Bir Latin kiti kullanmak zorunda.

Bu Sonic Cell kökleri kötü gösterecek bir alandır. Bir SMF modül olarak, bu şey parlar. Birden çok kitleri olabilir. Sorun değil. Ama stil modu daha kısıtlayıcıdır. Roland iyi ikimizin de birden fazla parçayı veya Kullanıcı kitleri, ya da her ikisi davul, çok yakında ver!

Ama, genel, GW davul ve stilleri kadar beceriksizdir kesinlikle en iyi bunları gösteriyor. yüzüne büyük dinamiği, detay, punch,!

Şey ... Bu iyi haber ... çoğunlukla.

Sonraki kadar operasyonel yönleri olduğunu.

ROLAND GW8 WORKSTATION V2 (Europan Collection)

Zuhal Müzikte:
Fiyat : 912.71 $ + KDV
Kdv dahil : 1,607.96 TL
Havale Fiyatı: 1,527.56 TL

Roland Gw8 Kullananlar Tam turkce yaparlarsa memun oluruz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Bir Amerikali Piyanistin Roland GW8 Incelemesi ve aciklamalari

İşte bir sorunum var's ... Stilleri tamamen düzenlenemez var! Eğer bir bölüm kapatabilir veya bu kadar değişim hacmi ... İşte bu kadar! Hayır, hayır, hayır değişen etkileri ses değişen pan, hayır hiçbir şey! Verilen yazılım tarzı 'dönüşüm programına kesinlikle' SMF, hiçbir çıkış yolu makinesi (AFAIK) tarzı almak ve dıştan düzenleyebilirsiniz's. Ben benim G70 az denemek istedim, ama hayır gitmek!

İşte bu gerçekten acıtıyor's. Orada bir MFX eklemek etkisi tarzı adil için. Ama sen düzenleyemezsiniz atamanız, hiçbir şey onu atamasını. Bu BÜYÜK rock ritim gitar bölümleri için yapar, ancak çok yüksek var! Ve ne zaman onları geri çevirmek olur sanırım ... Evet, aşağı ses bozulma INTO amp sim değil, nihai çıkış gidiyor döner. Ve aşağı kısmı ses aramak için yaklaşık 3 veya 4 (127 üzerinden) daha önce var neredeyse hiç ses damla's!

.... Bu yüzden Sen daha iyi stilleri isteriz! parçalar kısma kısa olduğundan, orada onlara yapabileceğiniz lanet şey değil! bir stil editörü için ağlıyor bu şey, bir şey Roland got tamamen E ve G-serisi SAĞ

parçalar kısma bahsedersek ... kapatılması ve acele ACC dönüm unutma. Bölüm kısma bireysel kapatma düğmeleri tekerlek ve gezinme düğmeleri ile yapılır yapılır. ONE parçası Muting doable canlı olabilir, ancak sürü (ve hala terk D & B gidiş)

(Ama sadece 895 $'s! )

Tamam, stilleri bölüm ... Ayrı bir şeydir ... E ve G-serisi olarak don't geçiş sorunsuz doldurur. Notlar yeniden açtığınızda bazen doldurmak düğmeye tetikledi olsun. zaman bir şey yok, sadece olarak değil G70 gibi pürüzsüz, vb. Aslında bana Korg sorunun biraz hatırlatıyor, bir bakıma ... Hiçbir fikrim yok, bu daha iyi değil UP yeni yüksek son aranjörler için damlama neden, ama ...

Üç az E / G az, ama doldurur hala dört Intros, sonlar ve Varyasyonları .. Tap tempo son derece doğrudur. Düğmeler bas ve ACC kapatır ama davul gidiş yaprakları düğmesi dışında iyi bir yerdesiniz. O D-Beam yanındaki SAĞ yanlışlıkla tetikler her şeyin en kere bunu dokunmak programlanmıştır.

Genel olarak, ben tarzı birçok kişi tarafından, bazı karışımı seçenekleri ile şaşırttı, ancak (Roland tarzı departmanda daha fazla ilaç. Sanırım etkilendim!), Ama genel olarak, fiyat, oldukça etkiledi. Ben, ucuz bir aranjör hiç ettik birkaç çalıştı. bir S500 (karşılaştırıldığında hemen hemen aynı fiyat) bu şey rocks! Tam, punchy çok sondaj canlı sondaj, çok daha iyi keybed ve ekran, hafif tüy kadar ama Yamaha bu yönetemez neden sağlam (yerleşik? ).

Ama ..... Bu şey bir tweaker rüyası gerçek değildir. stil düzenleme yazılımı olmadan, ya stilleri, sevgi ya da bunları kullanamazsınız. SMF's için de geçerlidir. Sen en iyisi yeniden mix Cubase gibi bir şey olurdu ve SMF yılların en iyi sonucu almak için ses bu (ama ne yeni bir şey ETMEZ gerekir bu durumda?! Benim G70 için bunu yapmak gerekirdi, ama en azından orada, araçlar kolayca stil ve SMF kullanıcısı revoice için) mevcut

Genel olarak, benim için, bir itme's ... Ben bir 'backpacker' klavye, yeterli yere gitmek ışığı (ama hoparlörler, Lanet! As) bir isterdim, sesler bana yeter çok zaman (diyemiyorum in sinmek yapmamaya güçlü olduğu için çok fazla bir şey bu aralıktaki ), ve orada burada seslerin benim G70 var ölebilir, bir grup vardır. OTOH, benim G olmadan (B3, örneğin) ve ben doya doya oynamak için gereken her şeyi ben yapamam bazı temel vardır. OTOH, o $ 2500 GW daha fazlasını!

Ben kandırdı, ben itiraf etmeliyim. Orada yaklaşık I taşıyabilen hafif şeyle yürümek istiyorum kez, ve benim tam teçhizat yapabileceği% 75 yapmak biraz yedek klavye etrafında atmak üzerine. Ben ses, benim G70 kaydedebilir ve BT mükemmel ses ('S artı en iyi sesler için benim K2500 ve Triton eklemek çok) bir konser veya LH bas ve sadece büyük davul kullanımı oynamaya GW kullanın.

Ama birincil aranjör olarak, ben sınırlı ve hissetmek istiyorsunuz muhtemelen başka bir şey için giderdim. Ne etli ne de kümes, ne dosdoğru aranjör ne loopstation WS, hem straddles. Nasıl başarılı, kendiniz için çalışın. Benim için bu bir dışarı ve reçel gitmek harika gözükür, klavyenin ağırlığı veya büyüklüğü önemli bir faktör olan konser için G70 için iyi bir yedek olarak kapak hiçbir baskı türü. Ben reçel büyük bir gitarist (Chris Clifton ile dün gece çıkardı - James Taylor ve diğerleri) ve kendi grubu için kullanılan ve bunu sevdim! (Organlar dışında. Ben şimdi biraz daha hazır olduğunu düşünüyorum). Değil çok eski püskü ...

Ama sadece 895 $'s!

Arkadaşım geri bugün çalıştım ... Onu daha fazla iş yapmak için gerekli söyledim! Muhtemelen bir işarettir

ROLAND GW8 WORKSTATION V2 (Europan Collection)

Zuhal Müzikte:
Fiyat : 912.71 $ + KDV
Kdv dahil : 1,607.96 TL
Roland Gw8 Kullananlar Tam turkce yaparlarsa memun oluruz.

roland gw8 listesi

Nejat Abi bu google çevirisi mi?cümleler facia,net anlaşılmıyor...
Yorumun yer aldığı orjinal linki de koyabilir misiniz?

asagidaki linkte orjinali kolay gelsin
amerikan forumu

alman forumu

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 17 65.4%
  • Kararsızım

Oy: 7 26.9%
  • Hayır

Oy: 2 7.7%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri