• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Bir Gülü Sevdim - Zerrin Özer Yorumu

ugurtheorca

Gold
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg pA500TR

Hastaneden gelirken dinlediğim şarkıları çalmaya devam.. Şu iğne işi bir bitsede rahatlasam..

Zerrin sol ile başlıyor şarkıya kulağıma göre.. ama ben internetten bulduğum gitar akorları ile la ile başlamak zorunda kaldım..içime sinmedi ama bu şarkıyı çok seviyorum..

Severek ayrılanlara...

Cevap: Bir Gülü Sevdim - Zerrin Özer Yorumu

Emeklerinize sağlık. Güzel bir şarkı ve güzel bir demo. Hangi alet ile icra etmiştiniz?

Tesekkurler.. Korg pa500tr ile caldim ustadim
ama demo icime sinmiyor. Orjinal notalarina akor cikaramadim. Internetten buldugum gitar akorlarina gore caldim, notalarin vurus sayisi bile degisti:( vaktim olsada su akorlari kendim cikarmasini ogrensem

Evet ritimde bir uyumsuzluk var. Bende farkettim ama şevkiniz kırılır düşüncesi ile eleştiride bulunmak istemedim. Farklı bir ritim seçebilirdiniz. Lakin tavsiye ederim, zaman bulduğunuzda şarkının orjinalini iyice bir dinleyin ve dinlerken klavye üzerinden akorları çıkarmaya çalışın. Zamanla bir çok farklı akorlarıda kulağınız algılayarak armoni bilginizi geliştirebilirsiniz. Kolay gelsin. İyi çalışmalar.

guzel bi eser secmissin ugur abi basarilar

geçmiş olsun, zerrin özerin orkestrasının çalmış olduğu bu şarkıya alışmıştım, bu tarz biraz değişik geldi ; mesela ud (reverbli) ve düşük tonda da strings yani yaylı ile 16beat ritimle iyi olabilir.

Cok sagol kadir arkadasim. Zaten sarkilara kendi yorumumu katmaya calisiyorum, ama akorlari kendim cikarmasini bilmedigim icin hep biseyler eksik oluyor. Gitar akorlari ile tam istedigim sey olmuyor. Mesela bu sarkiyi kanunla caliyorum solo olarak, ritim ve akorsuz, zerrin ozeri de acarak setten. Birebir caliyorum solo kismini. Suan paylastigim demoyla alakasi yok

Evet ritimde bir uyumsuzluk var. Bende farkettim ama şevkiniz kırılır düşüncesi ile eleştiride bulunmak istemedim. Farklı bir ritim seçebilirdiniz. Lakin tavsiye ederim, zaman bulduğunuzda şarkının orjinalini iyice bir dinleyin ve dinlerken klavye üzerinden akorları çıkarmaya çalışın. Zamanla bir çok farklı akorlarıda kulağınız algılayarak armoni bilginizi geliştirebilirsiniz. Kolay gelsin. İyi çalışmalar.

cok sagolun. Yo sevkim kirilmiyor, bilakis siz ustadlardan ne kaparsam ne ogrenirsem kardir benim icin. Elestirilerek dogru yolu bulacaz insallah.

Dediginiz sekilde cok calismam lazim akor olayi icin. Suan hastayim ve raporlu oldugum icin calisabiliyorum biraz olsun muzik. Normalde hic vaktim yok isim yuzunden