• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Bir setten diger sete ritim kaydetmek.

ugurgazi

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Yok
Selamlar muzikseverler, size pratik bir sorum olacakti.

Bende iki farkli set var. Bir setten diger sete Ritim yuklemek istiyorum.

Diyelimki Set1den en cok sevdigim ritimlerin hepsini User 2ye yukledim (favorite 2).
Ve sadece buradaki ritimleri/stylleri yuklemek istiyorum Set2ye. Bu nasil oluyor?

Ben soyle yaptim:

1) Set 1 deki istedigim ritimleri user2 bolumune aktardim.
Ve sadece bunu kaydettim ayri bir set olarak.

2) Set2 yi yukledim

3) User2 deki setleri yeniden yukledim. Set2nin icinde user 1, 2, ve 3 bolumu zaten bos.
Ama ne yazikki ritimleri cok farkli calmaya basladi. Sesler felan bozuldu.

Bunu duzenli bir sekilde nasil kayit edebilirim ben?

Tesekkurler!

Cevap: Bir setten diger sete ritim kaydetmek.

Her setin drum kitleti farklı olabilir.

Taşımak istediginiz ritim'i oluşturan drum kitleri perc bass acc 'leri not alın.

Sonra kullanmak istediğiniz set yüklüyken, taşıyacağinız seti usb'den seçip , setin içinden sadece o not aldığınız drum kit ve diğerlerini Load etmeniz gerekiyor.

Pa600 için yazıyorum ama Pa900'de aynı menü bildiğim kadarıyla;

-Taşımak istediğiniz ritme ait seti yükleyin.
-Ritmi seçin.
-Ekranın altında Volume tıklayın
-Hemen altında Track Select tuşuna basın.
-Ekranda o ritimi oluşturan kitler var.
-Tek tek tıklayıp isimlerini not alın.

Sonra kullanacağınız seti yükleyin.
Usb'den ise diğer sette bulunan, o not aldığınız kitleri tek tek load etmeniz lazım.
Media'dan gidip setin içine open open ile girip Sound içinde USER1 USER2 USERDK içinde bulup,load edeceksiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

16 kanaldır. Ekranın altındaki VOLUME tıkladıktan sonra TRACK SELECT tuşuna 2-3 defa basınki diğer kanalları da görmüş olun.

Çok teferruatlı ve zahmetli bir iş.Ayrıca setin mb boyutu da yukselebilir,bu durum cihaza zarar verebilir.Dikkat edin. Ben 3-4 ritim aldım bu şekilde. Daha fazla uğraşmadım.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Tesekkurler yardiminiz icin.. Cidden zahmetli ismis evet.

Bende Pa900 var. RAM a zarar vermeden ne kadarlik bir set yukliyebilirim?
Sanirim 128 MB var su anda.

Setin boyutuna en kolay ve garanti şekilde bilgisayardan bakabilirsin.
Sonra bir ritim yüklediğinde yeni drum kitler ile,tekrar kontrol ederek gidersin.

Bu işler zahmetli ... Önce her yükleyeceğin ritimin tek tek drum percunsıon ve Acc varsa sample sesleri not edeceksin.Sonra üzerine yükleyeceğin setin üstüne tek tek drum percunsıon ve sample sesleri atacaksın onları çağırıp ritimi editleyeceksin offfffff ki offfffff :) . Baju USB Star set kullanıyorum pa800 ümde. Önce baju 64 mb olan seti yükledim baktım tat vermiyor sonra baju usb de pa 2x için olan 128 MB lık seti yükledim ..... Onun üzerine ilave ritim ve sesleri ekleyerek setin boyutunu 230 MB çıkardım ama tek tek ritimleri sesleri yüklemem saatlerimi ve günlerimi aldı inanın çok sıkıcı bir iş ama bittiği zamanda tadından yenilmiyor çünkü herşey elinin altında oluyor.Saygılarımla