• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

biraz klişe soru ama, yine sormak istedim

avsarbeyi32

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
yamaha or plus 700
sayın ustalarım,üstadlarım, ben amatörce evimde bir müzik sever olarak,müzik öğrenmeye çalışan biriyim.2 yıldır org çalmaya çalışıyorum.biraz ilerlettim.org olarak da yamaha or 700 v2 plus kullanıyorum..şimdi de bu org yetersiz gelmeye başladı sanki.yeni bir org almaya karar verdim..korg 3x veya tyros 5 arasın da kararsızım.aslında 3x alayım dedim ama ritimleri sert olur diye kapalı alanda sıkıntı olur düşüncesindeyim .tyros 5 almaya karar verdim.sizlerinde bir fikrini alayım istedim...selamlar...

Cevap: biraz klişe soru ama, yine sormak istedim

gonlunden hangisi geciyorsa onu al kardesim

or700 oyle yabana atilacak bir alet degildir,hala piyasada bir cok muzisyen arkadasimizda var dugun yapanlar,bar gazinoda calisanlar gibi,bence istediginiz aletler ev icin cok luks ve pahali bu ise yillarini vermis arkadaslarimizin hayalindeki aletler,hobi amaclida ols bu kadar buyuk para yaziktir evde kullanmaya,bence or700 de size ne veya neler yeterli gelmiyor onu yazin,oyle yardimci olalim..

Çeşitlilik açısından pa3x'i tercih ederdim ben olsam. Bir çok usb çalışması var. Tyross 5'e ise sadece emo çalışıyor bildiğim kadarıyla. 3x de ritimlerin sert kalacağını düşünmüyorum ama kullananlar daha net cevap verebilir bu konuda. 3x'e usb set yapan nm sound vardı dikkatimi çeken. Ritim açısından çok güzel çalışmalar ve sound yumuşak. İkiside müthiş cihazlar, yerinizde olmak isterdim.

kardeşim or700 sana yetmememsiniz sebebi kullanmayı bilmemen sen aleti açınca kaç tane makam gezion hicaz uşak rast nihavet kürdi kürdilihicazkar sega bu makamları eksizsiz olarak geçip saatlerce taksim yapabiliyormusun ben eminim yapamıyorsun yapsan bu alet bana yeter deyip 3x ten söz etmezdin pa3x dediğin alet 8000 tl lik alet yamaha tyros 5 12.000 liralık alet biraz derine inecek olursak bu aletlerin ikiside bu paraya değmez istediği kdr özelliği olsun allah aşkına pa3xte max audyadan başka ne var aynı setler dönüp dolaşıp duruyo hiç bir usbde aman aman değil hepsi birbirinin kopyası birbirinden beter ben yıllardır kendi setimi kullanıyom yayınlasam inan o usblerin hepsini yerin dibine sokar ha sende aç gözlülük iştah varsa seni kimse durduramaz gider kredi çekersin o aleti alırsın ben bu tip insanları biliyorum sen önce bir elindeki alettle para kazan insanlardan nasıl tepki alcan bakalım ondan sonra gücün yeterse al ama or700 ü oyuncak orglarla karıştırma azıcık o aletle uğraşçam ritimlerii sesleri düzenleyecem yıllarca kullanırım sen daha yolun başındasın ama karar senin nasıl biliyorsan öyle yap

kardeşim or700 sana yetmememsiniz sebebi kullanmayı bilmemen sen aleti açınca kaç tane makam gezion hicaz uşak rast nihavet kürdi kürdilihicazkar sega bu makamları eksizsiz olarak geçip saatlerce taksim yapabiliyormusun ben eminim yapamıyorsun yapsan bu alet bana yeter deyip 3x ten söz etmezdin pa3x dediğin alet 8000 tl lik alet yamaha tyros 5 12.000 liralık alet biraz derine inecek olursak bu aletlerin ikiside bu paraya değmez istediği kdr özelliği olsun allah aşkına pa3xte max audyadan başka ne var aynı setler dönüp dolaşıp duruyo hiç bir usbde aman aman değil hepsi birbirinin kopyası birbirinden beter ben yıllardır kendi setimi kullanıyom yayınlasam inan o usblerin hepsini yerin dibine sokar ha sende aç gözlülük iştah varsa seni kimse durduramaz gider kredi çekersin o aleti alırsın ben bu tip insanları biliyorum sen önce bir elindeki alettle para kazan insanlardan nasıl tepki alcan bakalım ondan sonra gücün yeterse al ama or700 ü oyuncak orglarla karıştırma azıcık o aletle uğraşçam ritimlerii sesleri düzenleyecem yıllarca kullanırım sen daha yolun başındasın ama karar senin nasıl biliyorsan öyle yap

lütfen sakin olalım.adamın parası vardr alır..

aynen bana ne alsın görsün bizim burada da var en iyi malzemeleri kullanıp en iyi orgu kullanıp ama hiç bir şey yapamayanlar düğünü rezil edenler ben or700 le dalga geçiyorudum zamanında onlarla

bence ikisinide incele hangisi hoşuna giderse onu al
incelemeleri okumanı ve videolarını izlemeni tavsiye ederim

ayrıca pa3x in ritimlerinin sert olacağından bahsetmişsin 2 yıldır klavye kullanan birine göre fazla olmuş sanki

Adamı sorduğuna sormuşluğuna pişman etmeyin derim.Güzel güzel bir soru sormuş para onun para zevk onun zevki.Kardeşimiz pa 3x ve troys 5 kullananlardan fikir istemiş.Burada tutup kullandığı cihazı yerden yere vurmamış ki de üzerine üzerine gidercesine yorumlar geliyor.Belliki sıkılmış dediğim gibi para onun ister nakit alır ister kredi ile bu bizi ilgilendirmez.Celallenmenin anlamı yok.Kimseyi sorgulamanında anlamı yok.Bu konuda bu cihazların olumlu ve olumsuz yönleri ile fikir verecekler yazsın derim.Ayrıca özellikle belirtmiş evde hobi diye yani bu kardeşimizin bu işten para kazanmak gibi derdi yok...Saygılarımla

Moderatör tarafında düzenlendi:

şimdi anladım konuyu dostum :)