• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

bk-5 or durum kit dizilimini ayarlama.

mussen1383

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg pa600 qt
Selamlar,
Roland bk-5 or ile ritim çalışmak istiyorum. Aslında orgu almamın en önemli sebeplerimden biriydi. Orkestrada ritim çalan bir arkadaşım vardı.
-Drum kitlerin dizilimlerini kendimiz seçebiliyor muyuz?
-Perkusyon kitleriyle, drum kitlerinin aynı anda olduğu kitler var mıdır?
-Yoksa rolandtrden ricamız ikisinin olduğu kitleri güncellemeyle yapabilirler mi?
Bu da mümkün değilse orgu alma sebeplerimin en büyüklerinden biri yalan olacak. :-(
Şimdiden teşekkürler.

Cevap: bk-5 or durum kit dizilimini ayarlama.

bk5 üzerinde günümüzün popiler tr kitleri mevcut. Tr durum kit. Tr prc1 ve tr prc2 olmak üzere 3 adetdir. Bu davul setleri bk5'i zaten tamamlıyor. Ritim yazılımından kolayca ritim elde edebilirsin. Bu durum halinde Kit dizmekle ne işin olabilirki. Yazdıgın ritmin estruman yerlerini degiştirebilir efekleyebilir ince ayrıntısına kadar tek tek EG ayrlarıda yapabilirsin.durum ile prc aynı oldugu kitler bk5 üzerinde oryantel yazan tüm kitlerde mevcuttur..

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ritm yazarken pek problem olmaz tabi ama orkestrada bateri gibi ritim çalarken kendime göre bir kit oluşturmanın daha doğru olacağı kanısındaydım. Ritim olayında yeniyim ve ne şekilde başlarsam, o şekilde alışacağımı ve bunun doğru bi şekilde olması gerektiğini düşünüyordum.
- Oryantal 4 dizilimindeki örneğin c1 deki kickle başlayan drum kiti, c3e alabilir miyim. Bunu şu an sadece octave değişikliğiyle yapabiliyorum. Bu şekilde de akort tarafı tamamen boş kalıyo, sağdaki kitlerin bir kısmı kayboluyor. Onları da sola alma imkanım olur mu. Çünkü orda da asma davul filan mevcut.
- Ve ya c1 deki drum kiti ortaladığımızda, soldaki boş kısmı bas gitar olarak kullanabilir miyiz? Bunu upper 2 ile yapmaya çalıştım. Tabi doğal olarak drum kit de bass gitar tuşlarına bastığı için olmadı. İşte bu şekilde kullanmak için de zaten tuş sayısı azalacağı için gerekli gördüklerimi diğerleriyle değiştirmek daha faydalı olacaktı.

Bir de örneğin bazı kitler 127.li, ama 61 tuş var bunu mantığı nedir çözemedim tam olarak.

bk5 de kit üzenleme olaı yok