• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

BK-5 OR Klavyesine Geçmeli Miyim?

• Konbuyu başlatan Rlnd
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 10
  • Görülen : 2K

Rlnd

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA 700
Merhaba Arkadaşlar.Şuan Elimde Roland GW-8 Bulunuyor.Ama Bu Klavye Bana Yetmemeye Başladı.Ritmleri Olsun Sesleri Olsun.Daha İyi Bir Klavyeye Geçmek İstiyorum.Bunun İçin Araştırma Yaptım Ve Roland ın BK-5 OR Adlı Klavyesini Beğendim.Sizce O Klavyeye Geçmeli Miyim? GW-8 Den Daha Kaliteli Midir? Beklentilerimi Karşılar mı? Bu Arada Evde Hobi Olarak Kullanacağım.

Cevap: BK-5 OR Klavyesine Geçmeli Miyim?

dostum öncelikle hayırlısı olsun bk 5 or aldım ben yaklaşık 1 yıl oldu aynı senin gibi ev kullanıcısıyım ilk önceleri kızıyordum ama yeni yeni rtimler geldikçe iyice hoşuma gitmeye başladı ayrıca diğer orglardan alsan ya sen set hazırlayacaksın ya da para verip set alacaksın ki BK 5 de böyle bir şeye gerek fiyatına göre cok cok iyi tavsiye ederim

Hocam hiç değiştirmeni önermem.Götürüp satmaya kalksan çok ölücüler var.Ayrıca bk5 de olmayan sesler mevcut gw8 de.

Verdiğiniz Cevaplar İçin Çok Teşekkür Ederim :) Ama Değiştirmeyi Aslında İstemiyorum 2 Klavyem Olsun Diyorum GW-8 İn Yeri Çünkü Başka

Re: Cevap: BK-5 OR Klavyesine Geçmeli Miyim?

Verdiğiniz Cevaplar İçin Çok Teşekkür Ederim :) Ama Değiştirmeyi Aslında İstemiyorum 2 Klavyem Olsun Diyorum GW-8 İn Yeri Çünkü Başka

gw8 de çok özel fantomlarda bulunan sesler mevcut.ayrıca mp3 de calabılıyor ve kalıtesı cok ıyı ve hafıf tasınabılır.satıp-degıstırecegın paraya sıfır ayarında 2.el bır s650 alabılırsın.ve boylece 2 tane klavyen olur ve Yamahada kullanmıs olursun.nacizane bir öneri.

Cevap: Re: Cevap: BK-5 OR Klavyesine Geçmeli Miyim?

gw8 de çok özel fantomlarda bulunan sesler mevcut.ayrıca mp3 de calabılıyor ve kalıtesı cok ıyı ve hafıf tasınabılır.satıp-degıstırecegın paraya sıfır ayarında 2.el bır s650 alabılırsın.ve boylece 2 tane klavyen olur ve Yamahada kullanmıs olursun.nacizane bir öneri.

Aslında Çok Haklısınız Ama Az Kullanılmış Bile Olsa 2.el Tercih Etmiyorum. S650 Modelinde Türk Ritmleri Felan Bulunuyor mu?

fantom sesleriyle düğün yapabiliyorsanız almayın bk5 tabi.

Hocam S650 ye Yamaha tarafından Emo müziğe hazırlatılmıs ses ve ritm paketı bulunmakta.Ayrıca dısarıdan usb rıtm ve set okumakta.Ayrıca kendı ses ve rıtm paketını hazırlayabılecegın editör mevcut.bu sıtede konulardan bulabılırsın.Ayrıca a1000 e yapılmıs rıtmlerıde okumakta.Bende de s650 var fakat degıstırmeye kalksam anca pa900 keser bk5 değil.

Fakat cıhazın sıfır fıyatı ıle 2.el fıyatında baya bır ucurum var.sıfırına bu parayı vermenı tavsıye etmem.sıfır ayarında garantılı evde kullanılan cıhazlar mevcut .takıp edıp alabılırsın.Bu arada herkes düğün yapmak için cihaz almıyor.

Neden GW8/Prelüde bırakılıpta BK5 üzerine bu kadar yoğunlaşıldı hala anlamış değilim..Ben şahsen BK5 in tanıtım videolarını çok izledim bir kaç özellik dışında bir üstünlüğünü göremedim..

Üstelik bana göre GW8/Prelüde nin gitar ve saksafon tonları 10 numara,ben benim aleti bir kaç haftadır satışa çıkardım,BK5 alayım dedim,baktım alıcı yok,tık yok,neden çünkü hemen hemen bütün orglarda standart haline gelmiş Favori bank yok,ritim kilidi yok,bende sinirlendim şimdi satmıyorum,çokmu zordu v3 çıkarıp bu özellikleri eklemek ama ne yaptılar tanıtım videolarını bile kaldırmış yetkili bir satıcı..Neden? sıra BK5 i satmaya geldide ondan...

Bende inat ettim biraz daha bekleyip PA900 alacağım..Siz sinirlendiğime bakmayın Prelüde ilanım hala geçerli,o dediğim eksikliklerde numeric tuşuyla zamanla bir sempati kurarsanız gideriliyor :) Ona göre...