• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

BK-5 OR Pitch Bend Sorunu

Theghost

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Yok
Mrb. arkadaşlar orgu yaklaşık 6 ay önce sıfır aldım. Son bir aydır orgu ilk açtığımda pitcbende dokunduğumda kaçırma yapıyor, sesler bozuluyor. Fakat 1-2 dakika çalıp benderi tam sağ sol yukarı oynattıktan sonra normal hale dönüyor. Bu durum cihazı her kapatıp açışımda tekrarlanıyor. Cihazı fabrika ayarlarına çevirdim, kalibrasyon ayarlarını yaptım ama sorun düzelmedi. Teknik servisi aradım cihazı kendilerine göndermemi istediler. Kargoda bir hasar alabilir diye cihazı göndermek de istemiyorum. Şimdilik böyle idare ediyorum. Böyle bir durumla karşılaşan var mı ? Çözüm önerisi olan arkadaşım varsa memnun olurum. Teşekkürler.

Cevap: BK-5 OR Pitch Bend Sorunu

bende de osorun var cevap veren olur her halde sırf bu sorun için cihazdan soğudum ..

yeğeni m şu kalibrasyon ayalarını nasıl yaptın burdan yazarmısın bende deneyeceğim .

bende de aynı sorun vardı pichbent dtl den aldım taktım yinede kaçırıyor inanki elimde kaldı roland bk 5 masraf yalan söylemiyorum ben usta ile görüştüm bu cihaz pichbent çabuk yıpratıyormuş idare edeceğiz

İnternetten DTL elektroniğin iletişim numarasını bulun, ilgili hesap numarasına parasını yatırıp yenisini sipariş edin. Tamir olmuyor...

Sorun sürekli olsa pitcbend arızalı deyip geçerim ama 1-2 dakika sonra en ufak bir kaçırma yapmadan normal bir şekilde kullanılabiliyor ilginç olan bu.

Anladığım kadarıyla Picbendi değiştirmeden tamirini düşünüyorsunuz, Kaçırıyorsa ses düzelsede arıza arızadır.

Size çok basir bir öneri de bulunayım birde bunu deneyin lütfen,
Elektronik malzeme satan yerlerde CONTAC SPREY diye parfüm benzeri tüplü bir temizleyici yağ, pas ve kir temizleyici var 10 TL falan fiyatı olmalı ondan al. Orgu açabiliyor isen bicbend yuvasını içten bu temizleyici yi sıkarak temizlemeye bak yok orgu sökemem der isen orgun kapalı igen picmendin olduğu bölüme içeri de akacak şekilde az az bu fısfıstan sık ve picmendi her tarafa gezdir 4 - 5 dakika sonra orgu bekletmeye al ve 10 - 15 dakika sonra aç dene şayet arızalı bölüme bu sıfı ulaşmış ise sorun çözülmüş olacaktır. Geçmiş olsun. Saygılarımla,

Anladığım kadarıyla Picbendi değiştirmeden tamirini düşünüyorsunuz, Kaçırıyorsa ses düzelsede arıza arızadır.

Size çok basir bir öneri de bulunayım birde bunu deneyin lütfen,
Elektronik malzeme satan yerlerde CONTAC SPREY diye parfüm benzeri tüplü bir temizleyici yağ, pas ve kir temizleyici var 10 TL falan fiyatı olmalı ondan al. Orgu açabiliyor isen bicbend yuvasını içten bu temizleyici yi sıkarak temizlemeye bak yok orgu sökemem der isen orgun kapalı igen picmendin olduğu bölüme içeri de akacak şekilde az az bu fısfıstan sık ve picmendi her tarafa gezdir 4 - 5 dakika sonra orgu bekletmeye al ve 10 - 15 dakika sonra aç dene şayet arızalı bölüme bu sıfı ulaşmış ise sorun çözülmüş olacaktır. Geçmiş olsun. Saygılarımla,

Kaçırma derken cihazı ilk açıp da pitcbende dokunduğum an ses bozuk çıkıyor. eski kasetlerde bazen sardığı zamanki ses bozulmasına benzer bir ses. Cihaz garantili olduğu için şimdilik sökmem mümkün değil ama söz ettiğiniz üründen bende mevcut sökmeden bahsettiğiniz yöntemi deneyeceğim. Yardımınız için teşekkür ederim.

2 yıl önce sattım bk-5 klavyemi, dante-tr aldım çok memnunum. Bende de aynı sorun vardı, genelde de kullanan arkadaşların ortak sorunu bu pitch bend sorunu bu klavyede. Ben içini açıp, vidalarını sıkmıştım, düzelmişti. Sonra hemen sattım zaten. Roland bk-5 kullanan arkadaşlar, bence aleti değiştirme zamanı gelmiş olabilir. Dante-tr yide incelemenizi öneririm. Tercih sizin. Pitch bendi yenisiyle değiştirmeden sizin sorununuz çözülmez. Ben uğraşmadım, piyasadan 300 tl aşağı sattım kurtuldum. Selam ve saygılar.