• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

BK-5 OR Pitch Bend Sorunu

Cevap: BK-5 OR Pitch Bend Sorunu

Sayın adminin önerdiği yöntemi denedim. Sonuç olumlu oldu şimdilik ilk açışta da pitchbend normal çalışıyor. İlerde ne olur bilinmez ama şimdilik sorun çözülmüş oldu. Yardımı için sayın admine tekrar teşekkür ederim.

Cevap: BK-5 OR Pitch Bend Sorunu

esesında iş bender den kaynaklanıyır menüber girildiği zaman çıkıyor bender aralığı diye onu 1 yapıyorz ozaman düzeliyor ses değitirdiğin zaman hemen iki oluyor işte o bender aralığı devamlı birde kalacack ki amanasıl hafızaya bile aldım olmıyor başka işlem varsa bilmem deneyin ama bender de sorun ..saygılar.

Arkadaşlar Kadir46 arkadaşımızın yazdıklarından yola çıkarak sorunun çözümü ile ilgili video çektim link aşağıda

roland bk-5 or de picmend kronik sorun çok çabuk arıza yapıyor orgu açabilirsen dtl den sipariş et kendin tak zaten picmend komple satılıyor değişiyor dört vida bide küçük bir soket var işlemler bunlar

Mergen71 eger pitch bend saglam ise yukarıdaki videoyu izleyin. sorun mekanik degil yazilimsal ve çözümü videoda var

Mrb. arkadaşlar orgu yaklaşık 6 ay önce sıfır aldım. Son bir aydır orgu ilk açtığımda pitcbende dokunduğumda kaçırma yapıyor, sesler bozuluyor. Fakat 1-2 dakika çalıp benderi tam sağ sol yukarı oynattıktan sonra normal hale dönüyor. Bu durum cihazı her kapatıp açışımda tekrarlanıyor. Cihazı fabrika ayarlarına çevirdim, kalibrasyon ayarlarını yaptım ama sorun düzelmedi. Teknik servisi aradım cihazı kendilerine göndermemi istediler. Kargoda bir hasar alabilir diye cihazı göndermek de istemiyorum. Şimdilik böyle idare ediyorum. Böyle bir durumla karşılaşan var mı ? Çözüm önerisi olan arkadaşım varsa memnun olurum. Teşekkürler.
Bender de tasarim hatasi var ve sizin sorununuzu çözecek bir tespitim ve önerim var yakinda video çekip anlatacağım inşaallah....

yeni çözüm önerisi için aşağıdaki linke tıklayıp videomu seyredebilirsiniz