• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

bk 5 zurna fth

Cevap: bk 5 zurna fth

bu aleti almayı aslında istiyorum ama tek geri iten şey bu edi zurna olmaması kullanısın pratik olmamasıda okadar önmli degil aslında ama edi zurna düşünceye terse döndürüyor. demo icin teşekkürler.

merhaba

zurnaya değişik effektler verebilirsiniz..mesela phraser gibi effekler verilerek sesi daha güzel hale getirebilirsiniz..hatta kullandığınız ritmede effekler verebilirsiniz

fatih hocam teşekkürler,demolarınızı beğeniyle takip ediyorum

hocam sen edı zurnası olan klavyenle devam et ozman...roland ıns bı dahakı sefere senın sesını dyar ve koyucaktır edı zurnayı 2014de belkı cıkar bı alet..saygılar

haklısın senelerdir roland sesimizi anca bu zamana duydu edi zurna içinmi umut baglayacaz.

bu aleti almayı aslında istiyorum ama tek geri iten şey bu edi zurna olmaması kullanısın pratik olmamasıda okadar önmli degil aslında ama edi zurna düşünceye terse döndürüyor. demo icin teşekkürler.

Neden tereddüt ediyorsunuz anlamadım biraz uğraşıp alta uygun ses eklerseniz ve efektleri iyi düzenlerseniz edi zurna elde edeceğinizden eminim zaten o seslerde ekleme ve efektlerle yapılmış sesler yani biraz emek vermek gerekiyor. Aletin kullanımı pratik deyil diyorsunuz gerekli ilk ayarlamaları yapıtığınızda oldukça pratik hale geliyor. Ve inanın çok sevimli bir alet yinede tabiki herkesin zevki ve görüşü saygı duymak gerekiyor. Fazla üzerine eğilemedim şu anda sadece lesly elektro bağlama ve ses zevkime göre bir zurna sesi yapabildim çokta güzel sesler oldu bu çeşitleri zaman buldukça çeşitlendireceğim sadece zaman ayırmak gerekiyor o kadar. Roland'ın Türk emektarlarına çok teşekkür ediyorum...

Neden tereddüt ediyorsunuz anlamadım biraz uğraşıp alta uygun ses eklerseniz ve efektleri iyi düzenlerseniz edi zurna elde edeceğinizden eminim zaten o seslerde ekleme ve efektlerle yapılmış sesler yani biraz emek vermek gerekiyor. Aletin kullanımı pratik deyil diyorsunuz gerekli ilk ayarlamaları yapıtığınızda oldukça pratik hale geliyor. Ve inanın çok sevimli bir alet yinede tabiki herkesin zevki ve görüşü saygı duymak gerekiyor. Fazla üzerine eğilemedim şu anda sadece lesly elektro bağlama ve ses zevkime göre bir zurna sesi yapabildim çokta güzel sesler oldu bu çeşitleri zaman buldukça çeşitlendireceğim sadece zaman ayırmak gerekiyor o kadar. Roland'ın Türk emektarlarına çok teşekkür ediyorum...

seslere efek vererek çok şeyler degişiyor. or700 ün elektrosu çok iyi degil ama lesli elektro elde ettim farklı efeklerle güzel oldu. ama durum şu edi zurnada ton farkı var yani efeklesekte yine o tonu tuturamayız. ama tabiki güzel bir zurna çıkabilir. örnek eskinden roland zamanında sax ile halaylar çalınırdı. ama suanda kabul etmiyorlar yani şöyle tamam pistte oynayanın bilgisi yoktur edi zurna veya sesler ritimler müzikle ile ilgili bilgisi olmayabilir ama artık piyasda yani 2002 den beri bu zurna sesleri sample haline geldi insanların kulagı aşina oldu 90 lı yıllarda ypaıldıgı gibi sax ile halay çalındıgında yiine oynarlar ama bir tuaf bakış alırsın. şahsen programda ben denedim öyle bakışlarla karsı karsıya geldim :)

edi zurna son derece saçma sapan bi ses bence.şansa bala çok iyi tonlamalarla kayıt alabilmişler ses çok gür ve parlak o kadar.ver reverb' ü devam.tanıtımı yapılan bk5 seslerinin alayı layerli çünkü nüanslar geliyor kulağa birde çok güzel işlenmiş sesler.zurna sesini boost etmek lazımki detaylar ortaya çıksın sonrada efekt.çok bişeyede gerek yok sadece gürleştirip parlamasını sağlamak lazım.EDI zurna gibide dandik bir sese ihtiyacı yok bu aletin.
eline sağlık kardeşim birde yaylı dinlemek isteriz.listelerinden baktım arap yayda var türk yaylıda ikisinide bi yaparsan çok mutlu oluruz...