• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

BK5 OR Hakkında yardım

korgshow

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Arkadaşlar Allah aşkına bir yardımcı olursanız sevinirim. Bundan bir hafta önce or700 v2 plus vardı onu satıp bk5 or aldım ritimleri soundu sesleri falan cok güzel yalınız çok karmaşık Orgtaki bazı kısımları bir türlü çözemedim site üzerindeki videolar vede kullanım klavuzunu falan defalarca izledim Bazı konularda tam açıklama göremedim. Benim sizden istediğim bir kaç konu olacak vede bk5 or ye geçen arkadaşlara yardımcı olması amacıyla. 1-durum kitlere nasıl müdahale edlir sıfırdan degilde hazır ritim üzerinde küçük oynamalar yapmak istiyorum ms zili silip yeniden yazmak istiyorum. 2- bir ritimin varysynundan başka bir ritmin varyasyonuna nasıl kopyalama yaparım cok denedim amabir türlü olmadı mesela ritmin sadece adrum kiti ni kopyalamak istiyorum kopyalama yapıp ritimi kaydettikten sonra re akor basıyorum ritim çalıyor do akor basıyorum başka bir ritim çalıyor. 3-bk5 or üzerinde 4 tane intro ve egiding var deniliyor ama 1 er tane var orgun üzerinde introları nasıl 1 2 3 4 intr nasıl kullanabilirim. 4- ritmin varyasyon vede introlarının kaç mezur oldugunu ritim üzerinde ritim çalarken nasıl görürüm

Cevap: BK5 OR Hakkında yardım

1-durum kitlere nasıl müdahale edlir sıfırdan degilde hazır ritim üzerinde küçük oynamalar yapmak istiyorum ms zili silip yeniden yazmak istiyorum. Ritm kit leri silemez yada yenisini yazamazsın.
2- bir ritimin varysynundan başka bir ritmin varyasyonuna nasıl kopyalama yaparım cok denedim amabir türlü olmadı mesela ritmin sadece adrum kiti ni kopyalamak istiyorum kopyalama yapıp ritimi kaydettikten sonra re akor basıyorum ritim çalıyor do akor basıyorum başka bir ritim çalıyor.
3-bk5 or üzerinde 4 tane intro ve egiding var deniliyor ama 1 er tane var orgun üzerinde introları nasıl 1 2 3 4 intr nasıl kullanabilirim. Benim bildiğim 1intro 4 varyasyon ve 1 ending var.
4- ritmin varyasyon vede introlarının kaç mezur oldugunu ritim üzerinde ritim çalarken nasıl görürüm Benim bildiğim çalarken ana ekranda göremiyorsun.İhtiyacım olmadı.

Arkadaşım cok sagolasın ama istediklerim bunlar degil or 700 deki gibi introları ayrı ayrı nasıl çalabilirim ritime yeni introlar çalıp eklemek istiyorum introların mezur uzunlugu ne kadardır onu bile göremiyorum ritimlerde degişiklik yapmak istiyorum mesela 2-4 çalarken ritimdeki sadece zilleri silmek istiyorum ben drum kit yapacagım demiyorum ritimin içindeki kitlerdeki silmek istediğim darbuka zil gibi bunlara değişiklik yapmak istiyorum bir ritimden başka bir ritime varyasyon kopyalamak istiyorm ms başka bir ritimin sadece percini kopyalamak istiyorum ugrastım 1 saat te bir varyasyonu tam olarak kopyalayamadım önce or700 üm varken 3 dk da ritim kopyalayabiliyordum. daha bir hafta oldu bk5 or u alalı ama böyle giderse elden çıkaracagım bu konular hakkında yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekürler

incele...

dostum cok teşekür ediyorum bayagı faydalandım bir çok seyi çözdüm