• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Bu MİDİ problemini ne yapıcaz

uydumarket

Gold
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Cihazı ilk aldığım günlerde galiba ayarlarını ben yapamıyorum diye üzerinde durmamıştım. Ama aleti çözmeye başladıkça gerçekten midileri çalamadığına inanmaya başladım. Midilerin hemen hemen hepsinde drum kitler ve ritimler bozuk çıkıyor. A1000 DE bile çok kaliteli çaldığım midiler örneğin davul yerine düdük zil yerine alkış gibi sesler çıkıyor. acord lardada oktav bozuklukları vs... gm midiler hatta eski rolandlarda üretilmiş midiler bile tuhaf.. siz memnun musunuz bu durumdan...

Galiba alet üzerinde ham sesler olduğu için midilerde o sesleri kullanıyor o yüzden tuhaf . Acaba üstündeki bu sesleri biraz düzelterek (reverb vs) yazılım üretmek mümkün olacakmı..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Bu MİDİ problemini ne yapıcaz

abi anladığım kadarıyla kullandığın klavye markası ile midilerin yazılmış olduğu klavye markası farklı kitler uyuşmuyor, hangi klavyeyi kullanıyosun ve midiler hangi klavyede yazıylı bunları netleştirirsek problem çözülür gibi geliyor bana

abi anladığım kadarıyla kullandığın klavye markası ile midilerin yazılmış olduğu klavye markası farklı kitler uyuşmuyor, hangi klavyeyi kullanıyosun ve midiler hangi klavyede yazıylı bunları netleştirirsek problem çözülür gibi geliyor bana

Farketmiyor ki elinde bk-5 varsa en güvendiğin midiyi çal bir dinle. gerçekten tuhaf.Elimde eskiden beri topladığım bir arşiv var ve bu 3. klavye. İlk defa böyle birşeyle karşılaşıyorum

Farketmiyor ki elinde bk-5 varsa en güvendiğin midiyi çal bir dinle. gerçekten tuhaf.Elimde eskiden beri topladığım bir arşiv var ve bu 3. klavye. İlk defa böyle birşeyle karşılaşıyorum

abi sanırım bk5 kullanıyosun, rolandda yazılmış midilerden yada standart kitlerle yazılmış midilerden dene birde, eğer denediysen söyleyecek bişey yok tabi, maalesef roland bana çok yabancı bir marka bundan öteye ben geçemem roland kullanıcı arkadaşlar yardımcı olacaktır tabiki

Ben neredeyse hiç md kullanmadım ama siz söyleyince download bölümünden "at kadehi elinden" ve "haram olasın" isimli midileri indirip klavyeye takıp oynattım. Sıkıntı yok müthiş.

Denemek için sizde bu ikisini indirip oynatın. Sıkıntı olursa klavyenin ayarlarından demektir. Sıkıntı olmaz ise midilerdendir.

Ben neredeyse hiç md kullanmadım ama siz söyleyince download bölümünden "at kadehi elinden" ve "haram olasın" isimli midileri indirip klavyeye takıp oynattım. Sıkıntı yok müthiş.

Denemek için sizde bu ikisini indirip oynatın. Sıkıntı olursa klavyenin ayarlarından demektir. Sıkıntı olmaz ise midilerdendir.

MD değil Midi dosyalarından bahsediyorum. yani mp3 uzantılı olmayacak mid uzantılı..