• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Bu OR700 V2 değil sanırım, sizce.

Müziksiz Asla

Gold
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Pa600Qt
İlanda OR700V2 olduğu iddia edilen ürünün arkasında switch var. Sanırım v1 ama sahtekarlık var işin içinde çünkü diğer V2'lere baktığımda switch olmaması lazım. V2 plus'ta switch kaldırıldı diye biliyorum, doğru mu arkadaşlar?

Cevap: Bu OR700 V2 değil sanırım, sizce.

yok kardeşim v2'de aynı buton var.ama yinede dikkat et.aşağıdaki konuyu bi incele istersen

Hocam o swiç hem v1 hem de v2'de var. Bu konuda çok çok dikkatli olmak lazım. En inandığınız insana bile güvenmeyin. Benim başıma geldi çünkü. Bu model orglarda tr olup olmaması konusunda bilmeyenler için büyük sıkıntılar yaşanıyor.

v1 de o swiç, arap ve türk olarak ayrılır. V2 de yine bu swiç, türk yan, v1, ve v2 olarak ayırma işlemi yapar. O swiç v2 plusta kalktı.

Üstadlar o konuyu da daha önce birkaç defa incelemiştim,başka yerleri de... Aklımda V2'de swiç kaldırıldı olarak kalmış, evet swiç devam etmiş. Kafa dağınık :) Sağolun uyarılarınız için.

Not: Switch olayı demek oluyor ki V2 olsun plus olsun farketmez,türkiye'ye özel ürün yapılmamış,tekrar tekrar burada bilen uzman kişiler kendi çabaları ile ürünleri türkiye'ye özel hale getirmeye çalışıyor.Oysa fabrikasyonda bunu yapmak zor olmasa gerek ama önem vermiyorlar herhalde. O yüzden roland'a bir tebrik göndermeden edemeyeceğim. Ve bence bu işin öncüsü oldu. Sonrasında diğerleri de arkasından gelecek ve türk ritim/seslerinin olduğu bize özel ürünler de gelecek diye düşünüyorum diğer markalardan da...

Moderatör tarafında düzenlendi:

İlanda OR700V2 olduğu iddia edilen ürünün arkasında switch var. Sanırım v1 ama sahtekarlık var işin içinde çünkü diğer V2'lere baktığımda switch olmaması lazım. V2 plus'ta switch kaldırıldı diye biliyorum, doğru mu arkadaşlar?

Üstadlar o konuyu da daha önce birkaç defa incelemiştim,başka yerleri de... Aklımda V2'de swiç kaldırıldı olarak kalmış, evet swiç devam etmiş. Kafa dağınık :) Sağolun uyarılarınız için.

Not: Switch olayı demek oluyor ki V2 olsun plus olsun farketmez,türkiye'ye özel ürün yapılmamış,tekrar tekrar burada bilen uzman kişiler kendi çabaları ile ürünleri türkiye'ye özel hale getirmeye çalışıyor.Oysa fabrikasyonda bunu yapmak zor olmasa gerek ama önem vermiyorlar herhalde. O yüzden roland'a bir tebrik göndermeden edemeyeceğim. Ve bence bu işin öncüsü oldu. Sonrasında diğerleri de arkasından gelecek ve türk ritim/seslerinin olduğu bize özel ürünler de gelecek diye düşünüyorum diğer markalardan da...

v1-v2'de swiç var v2plus'da yok.
yamaha dediğin gibi sonradan modifiye edildi ama roland anlaşmalı olarak baştan projeyle piyasa sunuldu.
evet roland son zamanlarda atılım yaptı ama hala herkese hitap edemiyor çok eksiği var daha.

Hmm. İlanda sıkıntı yok o zaman. PLUS'da switch yok. Eksik kalmışım orada teşekkürler.

görünüşe göre ilanda bi sıkıntı gözükmüyor kardeşim ama dediğim gibi yinede dikkatli ol.ben v1 kullandım v2 kullansaydım arasındaki farkları sayardım sana.