• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

çalışmayan sample sesler

mustafacamci1977

Moderator
Yönetici
Moderator
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Web sitesi
www.facebook.com
Enst.
ROLAND E-A7
cıhazdakı çalışmayan sample sesler nasıl sılınır? sadece saglıklı sesler kalacak şekılde düzenleme yapmam gerek .sample sılme videolarında o kısıma rastlamadım

Ben bitek KORG PA MANAGER ile pc de silip tekrar yükleyebildim abi. Ama bir yol daha var biraz zor. Sample'lar saund user veya user dk bölümde ama aslında pcm dosyalarında parça parça saklanıyor bunları silersen ramde yer açılıyor pcmleri silip setin o halini usb ye kaydedip orga format atıp tekrardan seti yüklersen ancak öyle ram boşalıyor...

şu videoda pcm leri silip ramde yer açma yı göstermiş bir bak abim:

bu vıdeoyu ızledım .cıhazda ısmı olup calmayan sesler ıle ılgılı anlatım sanırım yok .pa managerde tek ek yuklemenın dısında yol kalmadı gıbı :)

Güzel kardeşim cihazda ismi olup çalmayan sesin nerede? Cihazının sample bölümünde mi yoksa sound klasöründe mi. Performanstan seçtiğin bir ses mi çalışmıyor? Çalışmayıp sadece adı yazan ses zaten yer kaplamaz