• Trakyamuzik.net Güncellenmiştir..! Medya ve Kaynaklar gün geçtikçe içeriğimiz Çoğalıyor.. izlemede kalın saygılar..
  • '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Capkinlik Dersleri Nejat Levent

Nejat Levent

MERHUM ( Allah Rahmet eylesin)
Özel Üye
Katılım
8 Nis 2005
Mesajlar
1
Tepkime puanı
7
Puanları
0
Çapkınlık Taktikleri
1- Ilk görüste aska inanir misin ? Yoksa disari cikip tekrar mi gireyim?
- Affedersiniz! Biz kücükken farkli okullarda okumamis miydik?

3- Sirtina dokunup: Aman allahim gercekten omuz kemikleri!! Ben bunlari kanat sanmistim!

4- Cukulatadan bebeklerimiz bir dügün pastasinin üstünde sence de güzel görünür mü ?

5- Saati sorun.9'u 5 mi geciyor? Bugün pazartesi 28 mart 9.05..Sizinle tanistigimin günü ve zamani aklimda tutmam gerekli de!

6- Oturdunuz, konustunuz ve kalkti gidiyor..Birsey unutmadin mi?Neyi? Beni.!

7- Bu sehirde yabanciyim . Bana evinin yolunu tarif edebilir misin?

8- Baban uzayli miydi? Senin gibi birsey yeryüzünde yok cünkü!

9-Telefon numarami unutmusum, seninkini ödünc alabilir miyim?

10- Merhaba! Bay Watch'un son bölümünde harika oynadin, bir imza alabilir miyim?

11- Erkek"Sesi sen de duydun mu?" Ne sesi? Ben birsey duymadim! Kalbim kirildi

12- Baban hirsiz miydi? Hayir ! Ne Alaka?!? Gözlerinin yerine konulan elmaslari kim,nerden caldi o zaman?

13- Bana yolu tarif edebilir misiniz? Kiz: Ne yolu? Nereye? Kalbine

14- Beni bir cimcikler misin Kiz: Neden? Bu güzellik gercek olamaz! Rüya görüyorum sanirim

15- Annenle baban zamaninda karsilasmasaydi, yeryüzündeki en mutsuz insan ben olurdum!

16- Siz Aktuel'in kapagindaki kiz degil misiniz?

17- Umarim suni solunumdan anliyorsundur..Solugum kesildi seni görünce!

devami asagida yuzlerce sayfa var mutlaka okuyunuz.

devami asagida yuzlerce sayfa var mutlaka okuyunuz.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Nasıl çapkınlık yapılır?Şehirlerarası otobüs terminalleri henüz bu günkü septik temizliğine ve ruhsuz floresan aydınlığına kavuşmadan önce garip bir karmaşanın yaşandığı çok hareketli ve renkli mekanlardı. Buralarda askere giden delikanlıların, Ankara'da annesini tedavi ettiren kasabalı adamın ve akraba ziyaretine gelmiş memleketlilerin ilgisini çekebilecek bir sürü ıvır zıvır eşya ve tabi ki kitap satan attar benzeri dükkanlar olurdu. İnanılmaz küçük bu dükkanlarda gazeteden, düşük kalite tıraş takımına kadar her şey bulunurdu. Üzerinde şafağa kaç gün kaldığını işaret edebileceğiniz ufak not defterleri ve genç kızların ilgisini çekebilecek üzerinde gül resmi olan hatıra defterleri de dükkanın ufacık vitrinine yan yana konurdu.

Bütün bu eşya hengamesi içinde dikkatimi iki kitap çok çekerdi, üzerinde Bruce Lee'nin resmi olan "Dövüş teknikleri" idi. Diğeri ise güzel bir kadın resminin süslediği "On derste etkili kadın tavlama teknikleri" gibi komik bir ismi olan kitaptı. Tam hatırlamıyorum ama kadınları baştan çıkarmanın kesin etkili yolları (!) bir, bir sıralanıyordu. Hatta kitabın kapağında bu kitabı okuduktan sonra bütün kadınların hayranlığını toplayacak harika erkek olmanın içten bile olmadığı yazılıydı.

İşte tipik bir erkek budalalığı ya da dilerseniz safdilliği deyin.

Erkekler arasında yaygın olan aptalca bir inanca göre belirli bazı metotları kuralına göre uygularsanız bir kadını elde edebilirsiniz. Aynı budalaca inanç kadınlar arasında kendini farklı şekilde ifade eder. Belirli bazı kuralları uygularsanız, bir erkeği elde tutmanın, onu kendinize bağlamanızın mümkün olduğunu ileri sürerler. Hatta bu konuda her iki cins için yazılmış bir çok kitap vardır. Millet yemek kitabı alır gibi bu kitapları alıp okumakta ve mutsuz hayatlarının belirli kurallarla mutlu olacakları beklentisine girmektedirler.

Heyhat!
Hayat kitapların bittiği yerde başlar. Kadın ve erkek arasındaki o bağlılık ve tutku, o şiir ve o tat kağıda dökülemeyen bir şeyden gelir ki onu şimdiye kadar kimse yazamadı. O olmayınca da istediğiniz kadar metot, sepet vs. uygulayın olmaz.

Konumuzu fazla dağıtmadan çapkınlık olayına dönelim. Akıllı bir çapkın, çapkınlığın olmadığını yani belirli oyunlar, kurallar, hileler, varyasyonlarla bir kadının baştan çıkarılamayacağını bilir. Piyasada satılan ucuz ve uyduruk mutluluk reçeteli kitaplarda anlatılan oyunları ve hileleri yutan kadın ya çok genç ve saftır ya da bunları yutar gibi görünecek kadar tecrübeli ve kaşardır.

Bir sürü erkek kedi ile çevrilmiş bir dişi kedinin yaptığı gibi seçen her zaman dişidir. Akıllı bir çapkın seçilen erkek olmaya çalışır. Seçme işlemini bunun ötesinde etkilemeyeceğini bilir.

Zaten bu işi zevk ve keyif haline getirmiş bir çapkın için amaç, kadını baştan çıkarmak değil baştan çıkarma sürecinin getirdiği keyif ve heyecandır. Bu açıdan gerçek ve nitelikli bir çapkınlık avcılık ya da amatör balıkçılığa benzer. Hiçbir avcı ya da olta balıkçısı avladıkları balık ya da kuşun etini yemek için avlanmaz. Avı çekici kılan sonunda elde edilen et değil, bizzatihi avlanma sürecinin kendisidir. Beklemek, pusuya yatmak, oltayı çekmek, kovalamak, sessiz kalmak, nişan almak, rüzgarı hesaplamak vs. bütün bu ayrıntı ve detaylar bolluğu avı çekici kılar. Bazı durumlarda evdeki gül gibi karısını neden bırakıp da o çirkin kadınla oldu diye başkasını ayıplayanlarla aynı fikirde değilim. Ve sanıldığının aksine hareminde 40 tane çok güzel kadını olan Padişah şanslı bir erkek değildir. O keyifsiz bir can sıkıntısı içindedir. Bir erkek olarak asla bir haremim olmasını istemem.

Analizimizi genişletirsek şunu görürüz; gerçek bir çapkın için nihai amaç kadını yatağa atmak, baştan çıkarmak ya da elde etmek değil bu sürecin getirdiği heyecan ve renktir. Amaç sadece seks olsaydı, düzenli bir birliktelik ve hatta evlilik bu açıdan çok daha akıllıca bir çözüm olurdu. Bazı ekstrem durumlarda, bir kadınla sevişmek bir çapkın için başarısının ispatı olarak görüldüğü için önem taşır. Tabi ki çapkınların hepsinin libidosu çok yüksektir ama gerçek bir çapkın gözünü yatağa dikmez çünkü kadınlar bunu hemen sezer ve kendilerini av ve yalın et olarak gördükleri anda kendilerini çekerler.


Çapkınlığın bir teorisi ve bir de pratiği vardır. Gerçek bir çapkın, sağlam bir teoriyi deneyimlerle zenginleştirilmiş bir pratik ile birleştirebilen erkektir. Tecrübe pratik ile gelen bir şeydir ama teori en az tecrübe kadar önemlidir. Teori, yani genel olarak insan psikolojisi ve özel olarak kadın psikolojisi inanılmaz geniş bir alandır ama kısaca konunun sadece çapkınlıkla ilgili kısmına biraz girelim.

Kadın erkek ilişkilerinin bir biyolojik temeli, bunun hemen üstünde toplumsal katman yer alır. Toplumsal katman ise bireysel katmanı taşır. Bu üç katman sürekli olarak birbirlerini etkiler ve değiştirirler. Sonuçta ortaya modellenemeyen karmaşık bir mekanizma çıkar. Bu mekanizmayı kimse çözemedi, başaramadı siz hiç uğraşmayın. Sadece şunlara dikkat edin yeter;

Çapkınlık yaparken kadın psikolojisine ait şu üç anahtar kelimeyi aklınızdan çıkarmayın, güç, güven ve ritüel. Şimdi bunları sırayla inceleyelim.

Güç:
Kadınları çok fazla ciddiye almak dışında her yönüyle mükemmel bir filozof olan Nietszche'nin dediği gibi "Kadına mı gidiyorsun? O halde kırbacını unutma". Bu aforizma, büyük filozofun diğer bir çok aforizması gibi yanlış anlaşılmıştır. Burada anlatılmak istenen kırbaçla kadını döv değildir.

Kadın erkekte gücü ister ve arar. Güçten kasıt döven ya da dayak atan yok edici ve ezici bir güç değildir. Bir kadının lügatında güç neye tekabül ediyorsa odur. Güç, kenar mahalle dilberi için adaleli bir vücut iken, üniversite mezunu entelektüel kadın için keskin bir zeka ya da geniş bir entelektüel birikimdir. Kimi kadın için güç, doğrudan para ve iktidardır. Gücü nasıl tanımlarsa tanımlasın, her halükarda kadın bu gücü erkekte görmek ister.

Kadınlardaki bu güç isteği sanıldığı gibi kadının güçsüzlüğünden ileri gelmez., milyonlarca yıllık evrimin bir sonucudur. Doğa kadına içgüdüsel olarak "taliplilerinin arasında en güçlüsünü seç" der. "Sen hamile iken ve sonrasında seni koruyabilecek güce sahip bir erkeği bul" ey kadın!. Taş devrinde bu güç kaba kuvvetti ama günümüz yaşamında gücün tanımı çok farklıdır.

Güven:
Güvenden kasıt, erkeğin yalancı, hilekar ya da güvenilmez biri olmaması değildir. Güven, kadının erkekte bulduğu gücün devamlılığına duyduğu güvendir. Kadın bu güveni duymak ister, daha da önemlisi bu gücün devamlı olacağına dair bir inancı korumak ister. Güvenin açılımı da oldukça basittir. Kadın üremenin getirdiği zayıflık içinde olduğunda bile kendisini terk etmeyecek güveni verecek erkeği arar. Bu tanım açıklamaya gerek bırakmayacak kadar açıktır.


Ritüel:
Kadınların giydikleri elbiselerden tutunda televizyonların üstüne serdikleri dantellere kadar her şeyde kendini gösteren bir ritüel eğilimi vardır. Çapkınlık yapmak istiyorsanız biz erkeklere anlaşılmaz ve hatta saçma gelen ritüel konusunda kendinizi ciddi bir şekilde eğitmeniz gerekir. Ve hatta bir adım ileri gidip sizde ritüeli sevmelisiniz. Kadın ritüel ile kendini, çevresini ve ilişkisini anlamlandırır. İster ilişki olsun ister elbise, kadın yaşadığı ya da sahip olduğu şeyi süsledikçe, ritüele boğdukça sahip çıkar. Erkek ise tam tersi, yeryüzünde var olan "şeylerin" işlevselliğine bakar.

Kadın, aile kavramını bu şekilde, ritüeli kullanarak yaratır. Tuhaf ama bu açıdan kadınlar ve askerler birbirlerine çok benzer. Bütün o marşlar, bayrak törenleri, yeminler vs. bir anlam ve inanç dünyası oluşturur. Bu bir anlamda gereklidir. Kadın da benzer bir şekilde ritüeli kullanır. Dünyayı bu şekilde kendinden kılar.

Dünyaya fonksiyonel bir bakış açısından bakan ve şeyler arasındaki ilişkiyi ritüele değil de fonksiyona göre temellendiren erkek için ritüel ve dantelli sehpa örtüleri gereksiz ve saçma ayrıntılar olarak gözükür. Kadın ve erkeğin birbirlerini anlama konusundaki en büyük zorluk buradan kaynaklanır.


İşin ahlaki yönüne gelince... Birkaç basit ve yalın kural bir çapkın için yeterlidir. "Asla evli bir kadınla olma" ya da "asla aynı işyerinden bir kadınla olma" vb.. Bu tür basit kuralların hem ahlaki hem de pratik sebepleri vardır. Aklıma gelen bir başka kural da "Asla tutamayacağın sözler verme". Kadınları kıran ya da üzen, baştan çıkarılmak değil, acemi çapkınların "amaç her tür amacı meşru kılar" ucuzluğu ile yaptıkları basit numaralardır. Bunların en başında fütursuzca verilen sözler ve vaatler gelir. Gerçek bir çapkın her zaman kendine ve karşısındaki kadına karşı dürüsttür. Ne kadar arzulasa da sırf bir kadını elde etmek için evlenme vaadinde bulunmaz. O kişiliğine, etkileyiciliğine ve aklına güvenir.

Pratik olarak belirli bir kural yoktur. Çok iyi giyinmek sanıldığı gibi erkeğe yakışmaz ama paspallığında alemi yok. İyi kokmak şarttır. Kaliteli bir parfüm az olmak kaydıyla kullanılmalıdır.

Çapkınlık yaptıkça kadınlara dair bazı şeyleri öğrenmeniz gerekir. Sanıldığının aksine çapkınlık yapmak için ağzı çok iyi laf yapmak yetmez. Aynı zamanda çok iyi bir dinleyici olmanız gerekir.

Bunun dışında kadınca bir sohbeti yapabilecek kadar az çok kadın dünyasını bilmeniz gerekir. Mesela burçlar konusunda az, çok bilginizin olması gerekir.

İyi bir çapkın boşboğaz değildir. Sağda solda vukuatlarını anlatmaz. Ketumluk bu işte çok önemlidir.
 
ÇAPKIN ARKADAŞLAR OKUYUN!! BURÇLARA GÖRE NASIL ÇAPKINLIK YAPILIR?


Boğa burcunu iyi bir restoran etkiler. Koç’u parfümler. İşte astrolog Claire Petulengro’ya göre, insanı burcuna göre aşık etme yolları...

Koç Burcu: Önce güzel kokup kokmadığınıza özen gösterin. Lüks ve pahalı kokuları severler. Ucuz giyinmeyin.

Boğa Burcu: Hayatları yemek, seks ve para üzerine kurulduğundan iyi bir restoran, gece kulübünden daha etkili olur.

İkizler Burcu: Onu yeni açılmış bir yere götürün. Çok zor elde edilen rolü de oynamaya kalkmayın.

Yengeç Burcu: Biraz uzak durun. Onlar sırlarını koruyanlardan hoşlanırlar. Size güvenmesi zaman alacaktır.

Aslan Burcu: Ne kadar para kazandığınızı, başarınızın göstergesi olarak algılayacağı için kazancınızı bilmek ister.

Başak: Detaya çok dikkat ettiklerinden giyiminize ve saçınıza özen gösterin.

Terazi: Gülmeyi pek severler. Komik fıkralar ve hikayeler anlatın. Ama şarkı söylediklerinde sakın gülmeyin. Müziğe karşı kabiliyetleri olduğunu sanırlar.

Akrep: Kendiniz olun. Farklı görünmeye çalışanlardan hoşlanmazlar.

Yay: Onlarlayken alışılmış ve denenmiş metotlar kullanmayın. Yenilik severler.

Oğlak: Onun için ne kadar kazandığınız, hangi ülkeleri gördüğünüz, kimleri tanıdığınız önemlidir. iltifatı sever.

Kova: Kendilerini beğenmiş gibi görünürler ama aslında değildirler. Aptal hiç değildir. Romantiktirler.

Balık: Denizle ilgili her şeyi severler. İnsanlar hakkındaki kararlarında genelde yanılmazlar.
 
Çapkınlık Önerileri

1.Farklı mekan grupları olmalı: Aynı anda çıktığınız kişilerle aynı mekanda karşılaşma riskinizi azaltır.

2.Eviniz çok özel olmalı, her ilişkinizi eve getirmeyin.

3.Mümkün olduğu kadar deplasmanda veya dış mekânlarda yaşayın.

4.Hediye kabul edin ancak kullanmayın.

5.Gömlek yakalarınızı sürekli kontrol edin. (Fondöten lekeleri en tehlikeli lekelerdir.)

6.Kıyafetlerinizdeki saç kalıntılarını denetleyin

7.Her zaman ikili buluşmalar yapmayın. Grup halinde takılmak çoğu kez can kurtarır.

8.Sırlarınızı paylaşabileceğiniz ve sıkıştığınızda sizi kurtaracak dostlar edinin.

9.İlişkiyi 3 aydan fazla sürdürmeyin.

10.Sadece yalnız kaldığınızda, sığınabileceğiniz bir veya birkaç liman oluşturun.

11.Zamanı not alın ancak kod isimler kullanın, sorulduğunda doğru cevaplar verebilmelisiniz.

12.Gittiğiniz her mekan için birlikte görüldüğünüz kişi hakkında senaryonuzu önceden hazırlayın

13.Suç üstü yakalandığınızda karşı soru sorun” sen burada ne arıyorsun, beni mi takip ediyorsun?”

14.Birkaç kanki karşı cins arkadaşınız olsun, çok işe yararlar.

15.Farklı stilde kıyafet ve hobi senaryoları oluşturun.

16.Spor ya da müzik aktivitelerine zaman zaman katılın. Kaçamak zamanları için bahane üretme olanağı olabilir.

17.Düzenli gidilen dernek toplantılarına üye olun, düzenli gitmeniz gerekmez, arada kaçamak yapabilirsiniz.

18.Fotoğraf çektirmeyin, mümkün olduğu kadar kendi aracınız yerine taksi kullanın.

19.Özel mesaj ya da mail kullanmayın. Aynı numaraları kendi telefonunuzdan aramayın.

20. Telefonunuza isimleri şifreli kaydedin. Numaraları kaydederken şirket isimleri kullanın.

21.Gps, araç takip vs gibi teknolojilerden uzak durun.

22.Güvenlik kamerası veya güvenlik kontrolü olan binalara girip çıkmayın.

23.Otel gibi genel mekanlarda odaya birlikte çıkmayın, otele partnerinizi kapıda bırakıp siz aracınızı otoparka götürün,

otel kapısından birlikte geçmeyin.

24.Otele kayıt yaptırırken, partnerinizi kaydettirmemenin yolunu bulun.

25.Cep telefonunuzu her çalışta açmayın, sizi arayanları sonradan geri arama yapmaya alıştırın.

 
ESKİ SEVGİLİDEN ARKADAŞ OLUR MU?
"Arkadaş kalalım..." sözü, her ayrılık konuşmasının bir numaralı süsüdür. Üstelik insanlar bunu yetişkin olmakla, olgun olmakla da özdeşleştirir oldu. Bana sorarsanız kazın ayağı öyle değil. Eski sevgilinizi hayatınızdan çıkarmadan normal bir yaşam sürdüremezsiniz. İki dakika delikanlı olmak lazım hayatta.

Her ne kadar herkesin, özellikle de "ayrılalım" diyenlerin ortak dileği olsa da, ayrılıklar genellikle pek eğlenceli şeyler değildir ve çoğu zaman kanlı geçer. Köprüler atılır, cephanelikler uçurulur, eşyalar kolilere doldurulur, mektuplar kuryeyle geri yollanır v.s. Elimizde genellikle bir kalp kıran, bir de kalbi kırılan vardır. Kalp kıran taraf, uzun zamandır ağzından çıkarmaya çalıştığı bakladan kurtulmanın sevinciyle alemlere tsunami (dev dalgalar) gibi akarken, kalbi kırılan ise haftalar, aylar boyunca acılara boğulur, arkadaşlarının beynini ütüler, ailesiyle yaşıyorsa aile fertlerinin sinir sistemlerini zedeler. Birlikte bir sürü güzel şey paylaştığınız biriyle ayrılmak çok zor iştir nitekim.

Bu arada ayrılık konuşmalarının hemen hemen tamamında "hayatından çıkmak istemiyorum", "arkadaş kalabilir miyiz", "sen mükemmel bir insansın, seni kaybetmek istemem" gibi dünya populasyonunun hemen hemen tamamı tarafından kullanılmaktan aşınmış laflar sarf edilir. Bunlar bazen karşındaki kendini iyi hissetsin diye başvurulan titrek iyi niyet sözleri, bazen son derece içten gelen birer dilek, bazen de terk edilen kişinin sağladığı her türlü avantajdan bir şekilde faydalanmaya devam etmek için sapılmış yan yollardır. Ama gerçekte insan eski sevgilisiyle arkadaş kalamaz. Tabii ki istisnalar vardır ama bunlar adı üzerinde birer istisnadır ve herkesin bildiği gibi istisnalar kaideleri bozmaz...

O SIZI HİÇ GEÇMEZ Kİ!

Dediğim gibi, "terk eden" kişi, daha önce de bahsettiğim gibi "sen bana fazlasın, seni hak etmiyorum ama hayatımdan çıkma, ne olur arkadaş kalalım gibisinden" şeyler söyler. Bu sayede sanki her "terk eden" bir bulunmaz Hint kumaşıdır da, terk ettiği sevgilinin hayatında kalmasına izin vererek sevap işlemektedir. O kadar da kötü değillerdir, hatta oldukça hoş insanlardır filan. Böylece artık hayatlarına gönül rahatlığı içinde devam edebilirler. Hem arada eski sevgiliyle içilen bir kahvenin tadına doyulmaz, hem belki içilen sadece kahve de olmaz. Ama gidenin, giderken koparttığı yerlerin yarası sızlamaya devam eder. Enkaz halinde bırakıp giden "terk eden"in ettiği iki telefonla, bir e-mail o kadar da nefis şeyler değildir.

BİRBİRİNİZİ ÇIPLAK GÖRMÜŞSÜNÜZDÜR.

İnsanlar arkadaşlarıyla sevişmez diye bir kural yok. Hatta erkek ve kadın dergileri “f**kmate” diye bir şey keşfedip, bir iki yıl önce zafer sarhoşluğuyla kendilerinden geçtiler bile. Ama kim ne derse desin, biriyle seks yapıp akabinde ölene kadar cool kalmak her babayiğidin harcı değildir. En az bunun kadar zor olan bir başka husus ise, derin ve yoğun bir ilişkiyi tekrar sıradan ve yüzeysel hale getirmektir. Kafanızın içinde karşınızda oturan insanın çırılçıplak hali varken ona bir zamanlar duyduğunuz susuzluğun tekrar ortaya çıkması kadar doğal bir şey olamaz. Onun yanınızdan kalkıp, kapıya doğru süzülüşü, sevişirken yüzünün zevkten aldığı şekil, onla sevişirken onun en zevk aldığı ve en dayanamadığı şeyi ona yaptığınızda vücudunun zevkten titreyişi, yaptığınız bir şeyden utandığı zaman yüzünün ne kadar tatlı kızardığı, kokusu, sesi, sizi asla terk etmez. Onun için de, bir zamanlar birlikte yaptığınız, ikinizin vücudunun birbirine kenetlendiği şeyin halı saha maçı değil de seks olduğunu kabul etmeli ve kaçınılmazdan kaçınmaya çalışmamalısınız.

ONLARA AÇILAMAZSINIZ.

Arkadaşlarınıza sırlarınızı anlatabilmeli, yaşadıklarınızı söyleyebilmeli, sıkıntılarınızı paylaşabilmelisiniz değil mi? Peki eski sevgilinize, geçen gece nasıl bir hatunla birlikte seviştiğinizi anlatabilir misiniz? Ya da önceki akşam sinemada gördüğünüz herifi ne kadar arzuladığınızı. Bunu yapsanız bile muhabbet olsun diye değil büyük ihtimalle canını acıtmak için yaparsınız. O zaman da bu iş arkadaşlıktan çıkar ve sidik yarışına döner.

Arkadaş kaldığınız eski sevgilinize anlatabileceğiniz şeyler tabii ki vardır ama, yeni biriyle karşılaşma durumu her zaman biraz kıllı haller yaratır. Bir de işin içinde karizmayı kollamak ve korumak var tabii. Geçen gece nasıl da ekildiğinizi ya da terk edildiğinizde içinizin nasıl da acıdığını anlatabilecek misiniz bakalım? Ben sizin yerinize cevap vereyim. "Hayır!"

Bu arkadaş kalma işi daha çok sevgilinizin bir şekilde yanınızda olmasını ve hayat sarpa sardığında sizi rahatlatabilecek bir güvenlik telefonunun cebinizde durduğundan emin olmanızı sağlayan bir şeydir aslında. Arada sırada arayıp nasıl olduğunu sorar ve nasıl olduğunuzu söylersiniz. Ama anlattığınız ve dinlediğiniz haller genellikle gerçek haller olmaz. Bu da bir arkadaşlığı, özellikle de sevgili olmuş biriyle paylaşılması gereken kadar yakın bir arkadaşlığı taşımayı iyice zorlaştırır.

BU NASIL ARKADAŞLIK

Ayrılıklar genellikle tek kişinin başının altından çıktığından, taraflardan biri terk edene gizli gizli kıl olur. Eski sevgili çok yakın arkadaşmış gibi davranıyor olsa da, genelde gerçekte o kadar da yakın arkadaşınız değildir ve olası herhangi bir yeni ilişkinizin sabotaja uğrama ihtimali çok yüksektir. Üstelik bu sadece benim bildiğim bir şey olmadığından herkes yeni sevgilisini eski sevgilisiyle görüştürmekten kaçar. E, bu nasıl arkadaşlık oluyor o zaman? Dahası, insan eski sevgilisini her zaman kıskanır. Birinden ayrılırken arkadaş kalmayı, hep birlikte olmayı, hayatlardan çıkmamayı filan konuşurken, sizden daha iyi görünen, daha akıllı, daha başarılı, daha zengin biriyle mutluluğun ufuklarına yelken açması durumunda midenizde oluşacak krampları düşünerek konuşun.
TUTKU ASLA BİTMEZ

Bana inanın. Çok yakından gözlemlediğim bir iki ilişkide olduğu gibi sevgililer düzenli olarak 15 dakikada bir kavga ediyor olsalar da tutku ya da aradaki cinsel çekim oldukça başarılı bir zamk olarak çalışıyor olabilir. Sevgililer ellerini birbirinin gırtlağından çektikleri anda sevişmeye başlıyor, birbirlerine küfretmeyi kestikleri anda aşk sözcükleri fısıldıyor olabilir. Eğer ayrılık sebebi artık birbirinizden hoşlanmamanız değilse, daha çok akli dengenizi ve hatta fiziksel sağlığınızı korumak için başka yol kalmadığından ayrıldıysanız, bir araya geldiğiniz her an, birbirinizin üzerine atlama ihtimaliniz yüksektir. İşte bu noktada da işler kötü kokulu maddelere sarar ki birbirinizden ayrılamadığınız gibi, şiddetle acı ve sıkıntı vermeye de devam edersiniz. Ve yaşadığınız her “son defa” seksi sizi başladığınız yere geri döndürür.

YENİ UFUKLAR

Yeni ufuklara yelken açmak zor iştir. Özellikle de eski hayatınız hala cep telefonunuzun hızlı arama listesinin iki numaralı tuşunda kayıtlıysa. Terk eden için daha kolay gibi görünse de, bir ayrılığın etkilerinden kurtulmak zor iştir. Sosyal ve duygusal anlamda burnunuzun üzerine her dikildiğinizde eski sevgilinizi ve alışkanlığın hissettirdiği huzuru ararsınız. Belki de insanlar bu yüzden durmadan geri döner ve her döndüklerinde de hayatlarını iyice düğüm ederler.

Eski sevgilinizin hayatınızın bir yerlerinde durmasına izin verirseniz hayatınıza devam etmeyi daha zor bir hale getirirsiniz. Yeni tanıştığınız insanlarla yaşadığınız her düş kırıklığı, açtığınız yeni sayfalarda sizi rahatsız eden her detay, nasıl olsa kaçacak yeriniz olduğu için kısırdöngüye girmenize sebep olabilir. İleri bakamazsınız çünkü arkanızda hayaletler vardır.

Bu arada eski sevgiliyle ilgili iyi şeyleri hatırlamak, yaşadığınız ve değer verdiğiniz bir ilişkiyle ilgili güzel detaylar saklamak iyi bir şeydir. Eski sevgiliyi hayatınızda tutmak hatırlanacak güzel şeylere ciddi bir katkı yapmayacağı gibi, zaten bitmiş bir ilişkiyi iyice balçığa saplamaktan başka işe yaramaz.

Bir ütopyanın parçaları olsaydık, eski sevgililer arkadaş kalabilir ve birlikte oldukları süre içinde çok yakınlaştıkları için çok iyi arkadaş da olabilirlerdi. Ama kıskançlık, acı, tutku filan gibi duyguların var olduğu ve insan doğasının yapmaktan çok yıkmaya yatkın olduğu düşünülecek olursa bunun pek mümkün olmadığı da anlaşılır diye düşünüyorum. Bu yüzden eğer ilişkiniz başlamadan önce çok iyi arkadaş değildiyseniz, tamamen anlaşarak ve birbirinizi kırmadan ayrılmadıysanız, başka insanlarla görüşmenizin ikiniz açısından da hiçbir sakıncası yoksa ve birlikte geçirdiğiniz ve geçireceğiniz zamanın tamamında birbirinize karşı dürüst olmayı başardınız ve başaracaksanız arkadaş kalın bakalım. Yazının başında dedim ya, istisnalar kaideleri bozmaz. Aksi halde arkadaşlığı unutup ileri bakın. Gidenin giderken kopardığı yer hep acır. İlk krizde de yara tekrar kanamaya başlar. Kanama dediğin de adamı dünya şampiyonluğundan eder. Aman diyeyim...
 
Bayanların Kalbini Kazanmak Zor Değil!..


Erkeklerin, kadınların kalbini çalmayı başarmaları için dürüstlüğü her şeyden önemli tutmaları gerekiyor. İşte dürüstlük ve diğer püf noktaları..

1- Dürüst Olun
Listeye doğruluk ve dürüstlükle başlayalımr30; Diğer 7 ipucunu okurken bu kuralı hep aklınızda tutun. Yalan sizi hiçbir yere götürmez. Hiç kimse size yüzde 100 güvenilir olun ya da konu ile ilgisi olmayan detayları açığa vurun demiyor ama yalan söylemek ya da doğruları çarpıtmak bütün ilişkiler için kötü bir işarettir.

2- Fikirlerini Yorumlayın
Erkekler genellikle, kadınların şakadan anlama yetenekleri, kişilik ve zekâları yerine vücutları ve yüzleriyle ilgili itifatlar yaparlar. Kadınlara elbette dış güzellikleriyle ilgili komplimanlar yapın. Ancak zeki bir kadının, sadece görünüşe önem vermediğini de unutmayın.

3- "Harika Görünüyorsun, Spor mu Yapıyorsun?"
Yine, yalan söylemeyin. Son zamanlarda kilo almış olabilir, kilosuyla ilgili şaka yapmaktan kaçının. Fakat kız arkadaşınız zayıflamak için çaba sarf ediyor, spor yapıyor, sağlıklı beslenmeye çalışıyor ve değişimini göstermeye hevesli ise ona iltifat etmeyi, iltifatta bulunmayı unutmayın. Çünkü olumlu bir destekten daha etkili hiçbir şey yoktur.

4- Onunla Seyahat Edin
Erkekler, kız arkadaşları değil erkek arkadaşlarıyla seyahat etmeyi tercih ederler ve kadınlar bundan rahatsız olurlar. Bunu ona, kelimeleri öyle dikkatli seçerek söyleyin ki kalbi kırılmasın söyleyin ki kalbi kırılmasın nacağınızı söylerseniz bu çok daha güzel...

5- Her Başarılı Erkeğin Arkasında Bir Bayan Vardır
Herkesin bildiği bu cümle aslında bir anahtardır. Birçok erkek, partnerinin kendi başarılarındaki ve mutluluklarındaki yeri bilmezler ya da görmezden gelirler. Siz eşinize bunun farkında olduğunuzu belli edin ve onu takdir ettiğinizi bilmesini sağlayın.

6- Sana Katılmıyorum
Sürekli olarak kendi fikirlerinizi empoze etmekten ya da kız arkadaşınızın her fikrini onaylamaktan kaçının. Kendi düşünceniz yokmuş gibi davranmayın ama onunkilere de ne kadar saygı duyduğunuzu gösterin.

7- Dinlemesini Bilin
Daha iyi erkek arkadaş, sevgili, koca ve baba olmak için daha dikkatli dinleyin.

8- Nelerden Hoşlandığınızı Söyleyin
Bencillik iyi bir şey olmayabilir ama isteklerinizi ifade etmek sizi mutlu edecektir. Sadece bir kere dünyaya geliyorsunuz, sizi gerçekten mutlu eden şeyleri sevdiğinize neden söylemeyesiniz ki?.. Tüm beklentilerinize karşılık vermez ama bu, ilişkinizin daha uzun süreli olmasını sağlayacaktır.
 
Çapkınlık, baştan çıkartmalar, aldatışlar!


İlişkiniz yeni bitti, kötü bir şekilde ayrıldınız. Fakat bir yandan da size geri döneceğini düşünüyorsunuz. Belki günler, belki aylar geçiyor ve sonunda hayırsız sevgiliniz kapınızı geç de olsa tekrar çalıyor. Ne yapacaksınız?

Ne olacak şimdi

Hepimiz insanız ve genelde birinin değerini o kişiyi kaybettiğimiz zaman anlarız. Erkek arkadaşınız için de öyle olmuş olacak ki, geri dönmek istiyor. Belki siz bu arada başka biri ile tanıştınız, belki de ona karşı olan tüm duygularınızı yitirdiniz. Peki şimdi ne olacak?

Siz de bir anda kötü günleri unutur ve geçmişteki iyi günleri hatırlamaya başlarsınız. Fakat onu tekrar kabul etmeniz doğru olacak mı? Ya aynı hatalar tekrar yaşanırsa... Aslında bu konuyu düşünmek için ilk önce neden ayrıldığınızı hatırlamanız gerekir. İlişkiniz neden bitmişti? Eğer sizi aldatmışsa, tekrar aldatacaktır, eğer size kaba davranmışsa bunu tekrar yapacaktır. Bunları düşünmeli ve öyle karar vermelisiniz. Eğer ayrılık sebebinizin tamiri mümkünse işler farklılaşır. Bu durumda ona bir şans daha vermenizde yarar var. Sorunları gözden geçirmelisiniz.

Yine incitirse

Bu ilişkinin yürümesi için iki defa şans verdiniz, fakat sıra üçüncüye geldiğinde arkanıza bile bakmadan yürümeli ve sıradaki insanları gözden geçirmelisiniz. Bir erkek sizi iki defa incitmeyi başarmışsa, bunu hep yapacak demektir. Başka insanlara şans vermeli ve bu ilişkiden kurtulduğunuz için kendinizi şanslı hissetmelisiniz.
 
İlk buluşmailişkilerin geleceği açısından çok önemlidir. Birbirinizden ne kadar hoşlanırsanız hoşlanın, ilk buluşma günü içinde bulunacağınız ortam bazı şeylerin başlamasına ya da bitişine neden olabilir. O nedenle herşeyi inceden inceye planlamalısınız. (Tabii ki abartmadan ve arkadaşınızla fikir birliği içinde!)

Sizin için \"kız/erkek arkadaş adayıyla\" ilk buluşmada gidilebilecek bazı mekanların listesini hazırladık...

1. Gideceğiniz mekan konusunda karar verirken dikkate alınacak en önemli nokta, arkadaşınızla aynı kararı paylaşması, seçilen mekan konusunda fikir birliğine varmanız. Ortak kararınız doğrultusunda sinemaya ya da hoş bir lokantada akşam yemeğine gidebilirsiniz.

2. Geçireceğiniz ilk ortak zamanı başbaşa geçirebilir, ya da sevdiğiniz arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

3. Planlamayı yapmadan önce gazete ve dergilerdeki bütün etkinlikleri araştırın.

İlk Buluşmanızda:

Fonda hoş bir müziğin eşlik ettiği sıcak bir akşam yemeğine,
Tiyatroya,
Sinemaya,
Pikniğe,
Bowling oynamaya,
En sevdiğiniz müzik grubunun konserine,
Müzelere,
Tenis oynamaya,
Hayvanat Bahçesine,
Pizza Partisine,
Golf oynamaya,
Parka,
Ortamını beğendiğiniz, en favori \"cafe\"nize,
gidebilirsiniz...
 
sevgiliniz icin 50 sey


. Her güne bir öpücük ve bir gülümsemeyle başlamak

2. Dürüst olmak

3. Haftada en az 1 kere buluşmak

4. Birbirinizden farklı yanlarınızı kabul etmek

5. Kibar olmak

6. Şefkatli olmak

7. Birbirine hediye vermek

8. Birlikte gülebilmek

9. Dokunmak

10. Birlikte hayal kurmak

11. Yalnız ikinize ait bir şarkı bulmak

12. Birbirine masaj yapmak

13. Birlikte yemek yapmak

14. Hiç neden yokken birbirine sevimli kartlar, mesajlar göndermek

15. Bir şeyi sizden istemeden yerine getirmek

16. Dinlemek

17. Cesaret vermek

18. Bir şeyi onun istediği gibi yapmak

19. Birbirinin ihtiyaçlarını bilmek

20. Kahvaltı hazırlamak

21. İltifat etmek

22. Gün içinde telefon etmek

23. İlişkiyi bazen ağırdan almak

24. Elele tutuşmak

25. Sarılmak

26. Birbirinin fikrini sormak

27. Saygınızı belli etmek

28. Kapıda karşılamak

29. Hayranlıkla bakmak

30. Birbirine göz kırpmak

31. Özel günleri unutulmaz kılmak

32. Özür dilemek

33. Affetmek

34. Haftasonunda birlikte bir yerlere kaçmak

35. \"Seni mutlu etmek için ne yapabilirim?\" diye sormak.

36. Olumlu ve yapıcı davranmak

37. Duyarlı olmak

38. Birlikte vakit geçirmeye istekli olmak

39. Sizden istediğini ciddiye almak

40. Aşkını sözlerle ifade etmek

41. Birlikte en güzel anlarınızdan bahsetmek

42. Birbirinin arkadaşlarına sıcak yaklaşmak.

43. Yıldönümlerini unutmamak

44. Hatalarınızı kabul etmek

45. Cinsel hayatınızda birbirine anlayışlı olmak

46. Birbiriniz için dua etmek

47. Birlikte güneşin batışını izlemek

48. \"Seni Seviyorum\" demek icin fırsat yaratmak

49. Yakınlarınıza birbirinizden hayranlıkla bahsetmek

50. Her günü bir kucaklaşmayla bitirmek
 
İşte bir 14 Şubat daha.."Sevgililer Günü geldi ve benim yine sevgilim yok\" diye üzülüyorsanız, yalnız değilsiniz... Sizinle aynı kaderi paylaşan çok insan var...

Peki yalnız başınıza evde oturup, sevgiliniz olmadığı için dertlenmeli misiniz? Bunun cevabı tabii ki hayır olmalı... Bir aşkınız yok diye hayata küsmeniz gerekmez. Sizin de 14 Şubat Sevgililer Günü\'nde yapabileceğiniz şeyler var... Dilerseniz hep birlikte yalnızlığınızın ilaçlarına göz atalım...

Dans edip eğlenin

* Bütün sevgilisiz kız arkadaşlarınızı toplayıp 14 Şubat gecesi parti verin. İçip, felekten bir gece çalıp, kahkahalar atın. Neşelenin...

* Kız arkadaşlarınızla sinemaya gidin ama korku filmi seçin. Filmin geriliminden aklınıza başka hiçbir şey gelmeyecektir.

* Bir çiçek alıp annenize gidin. \"Anneler günün kutlu olsun anneciğim\" deyin. Annenizin şaşırmasına aldırmayın.

* Evdeki bütün takvimlerden \"14 Şubat\" tarihli yaprağı kopartın ya da karalayın.

* Sevgilisizler için son 14 Şubat\'larda pek moda olup, barlarda düzenlenen bekarlar partisine katılın, dans edip coşun. Hatta yeni biriyle tanışmanız ihtimali bile olur.

* Geçen sene arkadaşınızın aldığı, kurutup sakladığınız gülü çöpe atın. Gidip kendinize yeni ve taze bir gül alın. \"Kimseden gül gelmesine ihtiyacım yok, ben kendimi çok seviyorum\" deyin.

Halinize şükredin

* Arkadaşınızın kocasını başka biriyle gördüğünüz günü hatırlayın. \"Ya ben de evli olsaydım da şimdi aldatılıyor olsaydım, iyi ki kocam mocam yok\" deyin.

* Yukarı kattaki evli çiftin kavgasına kulak verin ve \"Ya şimdi benim de sevgilim olsaydı ve evlenseydik ve böyle bağrışsaydık, iyi ki sevgilim yok, yaşasın\" deyin.

* 14 Şubat\'ın bayram tatiline denk gelmesini fırsat bilip, tek başınıza eğlenceli bir tura katılıp, tatile çıkın. İşte size birileriyle tanışmak için bir fırsat daha.

Kendinize hediye alın

* Sevgilisiyle yeni ayrılan arkadaşınızın ağlayan sesini küçük bir teybe kaydedin. 14 Şubat\'ta dinleyip mutlu olun.

* Sizi çok beğenen ama sizin hiç beğenmediğiniz birinin yemek teklifini sırf o akşam yalnız olmamak için sakın kabul etmeyin. Hiç olmaması, kötüsüyle olmaktan iyidir.

* Sevgiliniz olsaydı ona alacağınız hediyenin parasıyla, geçen gün vitrinde görüp beğendiğiniz kazağı kendinize hediye edin.

* Pijamalarınızı giyin, patlamış mısır ve kola alıp, televizyonda \"Ally McBeal\"i seyredin.

* Ve son olarak: Bir kağıda \"14 Şubat 2004 Sevgililer Günü\'nde harika sevgilimle başbaşa yemek yiyor olacağım\" diye yazın. Öyle biri bir yerlerde şu anda var ve sadece tanışmadınız henüz. Belki de aynı yollardan geçip duruyorsunuzdur.
 
O en sonunda karşınıza çıktı. Birlikteyken çok iyi zaman geçiriyorsunuz. Hissettiklerinizi nasıl dile getireceğinizi ise bilemiyorsunuz. İşte size ipuçları:


Erkek hoşlanıyorsa...

* Onunla konuştuğunuzda yüzü kıpkırmızı olur. Bu en önemli ipuçlarından biridir. Gözden kaçırmamak gerekir.

* Size bakar, onun size baktığı anlaşılınca bir anda ne yapacağını şaşırır ve kafasını başka yöne çevirir.

* Onun sizi izlediğini hissedersiniz fakat onu bir türlü size bakarken yakalayamazsınız.

* Size fiziksel olarak yakın olmaya çalışır, mesela arada bir yanlışlıkla da olsa saçınıza dokunur.

* Sizi çok dikkatli dinlediği halde bir türlü ne demek istediğinizi anlamaz.

* Herkesle arası çok iyidir, çok konuşkandır fakat siz geldiğinizde bir anda süt dökmüş kediye döner.

* Onunla her yerde tesadüfen karşılaşırsınız. \'Dünya küçük\' sözünü ağzından düşürmez.

* Sizi uzaktan gördüğü zaman gülümser fakat yanına gittiğinizde siz orada yokmuşsunuz gibi davranır.

Bu ipuçlarından da anlaşılacağı gibi eğer bir erkek sizden hoşlanıyor ve size açılamıyorsa bunun en büyük belirtisi hareketlerinin tamamen değiştiğidir. Tabii siz etraftayken...

Kadın hoşlanıyorsa...

* Gözlerinizin içine dikkatli ve uzun uzun bakar.

* Siz etraftayken yüzü hep kıpkırmızı dolaşır.

* Bacak bacak üstüne attığında siz daima karşısında olursunuz ve bacakları bir öne bir arkaya doğru sallanır. Bu stresli olduğunun bir göstergesidir.

* Dikkatinizi çekmek için daima yüksek sesle konuşur.

* Sürekli dudaklarını yer.

* Dik oturmaya çalışır böylece daha hoş görüneceğini düşünür.

* Tırnakları her zaman dişlerinin arasındadır.

* Elinize, kolunuza ya da omuzunuza yanlışlıkla dokunur.

* Kolyesi ya da bileği ya da yüzüğü yani üstüne ne tür bir takı varsa onunla oynar.

* Size bakarken saçları ile oynamayı da ihmal etmez.

* Kalabalık içindeyken o hep sizinle konuşur ve sanki sizden başkası yokmuş gibi davranır.
 
Çapkın eş, 3G ile de yakalanmayacak


Çapkın eşleri, görüntülü iletişime olanak tanıyan 3G’li telefonlarla da yakalamak mümkün olmayacak.
Turkcell’in çözüm ortağı, Teleses Yönetim Kurulu Başkanı Recep Uzelli’nin A.A muhabirine verdiği bilgiye göre, 3G’li telefonlar için geliştirilecek yazılımlar sayesinde çapkın eş veya sevgililerin yakayı ele vermeleri hayli güç.
Yazılımı destekleyen telefonlarda kullanılacak bu özellik sayesinde dikkatli eş ve sevgilinin gözünden her şeyi kaçırmak mümkün olacak.
Yapılabileceklerin en başında ise 3G’li telefonu kullanan kişinin arka fonu değiştirmesinin mümkün olması geliyor. Böylece, kişi olduğunu söylediği yerde görünecek. Ancak, kendisi bambaşka bir yerde bulunabilecek. Yine bir iş yemeğinde veya toplantıda olduğunu söyleyen ancak bir eylence yerinde bulunan eş veya sevgili ortamda bulunan gürültü veya istenmeyen sesleri de söz konusu yazılım sayesinde engelleyebileceği gibi karşı tarafa duyulmasını istediği sesin iletilmesini de sağlayabilecek.
Yazılım sayesinde ortamda bulunmayan bazı görüntü veya kişiler de oradaymış gibi görüntüye dahil edilebilecek.
 
Terk edilenler ne yapmalı ?

Sevgilisi tarafından terk edilmeyen insan yoktur herhalde. Sevgilinizin gidişiyle alt üst olan hayatınızı tekrar yoluna koymak için aşağıdaki tüyolara ihtiyacınız olabilir.

-Olanları kabul edin ve sakın eski sevgilinizle, karınızla, kocanızla tekrar birleşmek için bir şey yapmayın.

-Düşünmek için kendinize biraz zaman tanıyın.

-Eski sevgilinizle hiçbir şekilde iletişim kurmaya çalışmayın.

-Onu hatırlatan her şeyden kurtulun.

-O gelmek istese bile eski sevgilinizin evinize girmesine izin vermeyin.

-Ortak arkadaşınız varsa onunla da görüşmemeyi göze almanız gerekiyor.

-İyi arkadaşlar böyle bir durumda en güzel sığınaktır. Onlarla buluşun, konuşun, içinizden geçenleri anlatın. Bu arada onların fikirlerini dinleyin.

-Öz güveninizi yeniden kazanmak için elinizden gelen her şeyi yapın.

-Bu ayrılık için sakın kendinizi suçlamayın. Eğer sizi terk ettiyse bu onun kararı.

-Ayrılma sebebiniz başka bir erkek/kadınsa onu o insana iten şeyin sizin bir eksikliğiniz olduğunu düşünmeyin. Bunun nedeni onun kendisine saygı duymayan biri oluşu.

-Ondan intikam almaya kalkmayın. Bu sizi onun seviyesine düşürecek bir davranış olur.

-Biten bir ilişki insana kendiye ilgili çok şey öğretir. Artık bir ilişkide olmasını istemediğiniz şeylerin neler olduğunu anlarsınız.

-Terkedilmek acıtır. O yüzden ‘sakın üzülme’ diyenlere kulak asmayın. Ama yas tutmak için çok da zaman harcamayın.

-Sevgilinizden ayrılır ayrılmaz birine yönelmeyin. Bu ruh haliyle onu üzebilir ya da tam tersi herhangi bir olumsuzlukta siz üzülebilir ve yaralarınızı yeniden hatırlayabilirsiniz.

-Pozitif olmaya çalışın, zamanınız ve durumunun uygunsa bir tatile çıkın. Orada yeni insanlarla tanışın, kafanızı dağıtın.

-Alışverişe çıkın ve kendinize yeni kıyafetler alın. Aynı gün bir de kuaföre uğrayın ve saçlarınızın şeklini değiştirin.

-Böyle bir dönemde hayatınızla ilgili radikal kararlar vermeyin.
 
Bir kadın nasıl etkilenir?
[LinkLeri GöreBilmek için Üye Olmalı Yada Giriş Yapmalısınız. KayıT için Tıklayınız]


Rüyalarınızdaki kadını en nihayetinde bulduğunuzu düşünüyorsunuz. Ancak onun sizden hoşlanıp hoşlanmadığından emin değilsiniz. Şimdi en zor olan, hayatınızın kadınının kalbini kazanmak! İşte size birkaç ipucu...

Masallar
Kadınların bir çoğu çocukluklarında masal okumaktan büyük zevk almışlardır. Ayrıca kadınların romantik filmlere dayanamadıkları da bir gerçektir. Yapmanız gereken tek şey, sevdiğiniz kadına bir masal yazın. Nasıl etkilendiğini göreceksiniz!

Aşk şarkıları
Emin olun, hiçbir kadın kendisi için yazılmış bir aşk şarkısına 'hayır' diyemez. Dikkat etmeniz gereken tek unsur doğru ortamı beklemeniz!

CD'ler, kasetler
Sesine güvenmeyen erkekler endişelenmesin. Belki şarkı söyleyemiyorsunuz, ama sevdiğiniz kadına aşk şarkılarından oluşan bir albüm hediye edebilirsiniz. Hatta farklı parçalardan derlediğiniz bir albüm daha da iyi olur. Böylece emek verdiğiniz anlaşılır.

Balonlar
Sevdiğiniz kadının işe giderken hangi yollardan geçtiğini biliyor musunuz? Eğer biliyorsanız işiniz çok basit. Yol boyunca bütün ağaçlara, sokak lambalarına kalpli balonlar asın. Ayrıca balonların üstüne sadece ikiniz için anlamı olan birşeyler yazın. Etki mükemmel olacak.

Telesekreter
Biraz cesaretli olun! Sevdiğiniz kadının hangi parçayı sevdiğini biliyorsanız, telesekreterine bu parçayı kaydedin. Tabii birkaç tatlı söz söylemeyi de unutmayın.

Haftasonu gezileri
Maddi açıdan durumunuzda bir sorun yoksa, sevdiğiniz insanla birlikte haftasonu gezilerine katılın. Değişik mekanlar sizin yakınlaşmanızı sağlayacaktır. Ayrıca böylece birbirinize ne kadar uyduğunuzu da anlayabilirsiniz.
 
Erkekler de güzel yemek yapabilirKelebek koleksiyonunun yerini “Sana makarna pişireyim” aldı
Kendilerine “Gastroseksüel” denmesinden hoşlanmasalar da erkekler artık salata soslarından, organik gıdalardan ve yemek kitaplarından bahsediyor. Kadınlar da bundan şikayetçi değil. Onlar da artık “Sana kelebek koleksiyonumu göstereyim mi?” yerine “Sana yemek pişireyim mi?” ile kandırılmayı tercih ediyor.

Yemek kurslarına giden, mutfak araç gereci için alışverişe çıkan, TV’de yemek programı izleyen ve markette saatlerce zaman geçiren erkeklerin sayısı artıyor. Eskiden bu tür erkekler parmakla sayılabilecek kadar azdı ama artık yeni bir trendden söz edilebilecek şekilde çoğalmış durumdalar.

Gusto dergisi Genel Yayın Yönetmeni ve Milliyet Pazar yazarı Mehmet Yalçın bu tür erkekleri “gastroseksüel” olarak tanımlıyor ve kimlerin gastroseksüel sayılabileceği konusuna da açıklık getiriyor. Gastroseksüeller, 25-30 yaş üstü, iyi eğitim almış, yabancı dil bilen, yemek yemekten keyif aldıkları kadar yemek yapmaya da meraklı olan, bol seyahat eden ve seyahatleri sırasında gittikleri yerin yemeklerini mutlaka tadan, yemek kurslarına ve yazılarına meraklı, yemek kanallarını seyreden erkekler.

“Bir gastroseksüel yumurta kırmasını iyi bilmeli”
Kavramı Türkiye’de ortaya atan Mehmet Yalçın: “Sırf daha iyi omletler yapmak için ithal bakır tavalar alıyorum”

Gastroseksüellik kavramı nereden çıktı?
Bu kavramı Türkiye’de ben ortaya attım. Fakat sonradan öğrendim ki ürünleri İngiltere’de satılan bir Asya yiyecekleri markası olan Purasia temmuz ayında bu isimde bir web sitesi açmış. İngiltere’de de bu kelime tartışılmış, konuşulmuş.

Kadınlar gastroseksüel erkekleri çekici buluyor mu?
Yemek pişiren erkek, hamur açmamak, dolma, börek gibi domestik anne yemekleri yapmamak kaydıyla baştan çıkarıcı. Gastroseksüel erkekler de daha çok kısa sürede yapılan tava yemeklerine meraklıdır.

Son zamanlarda filmlerdeki pek çok seksi erkek figüründe erkeğin kadına makarna pişirdiğini, mum ışıklı sofra kurduğunu görüyoruz. Bir zamanlar erkeğin “Gel sana kelebek koleksiyonumu göstereyim” veya “Beni bir kahve içmeye davet etmeyecek misin?” yaklaşımlarının yerini, kadınların “Bana bir makarna yapar mısın?” sözleri alıyor.

Sizce bir gastroseksüelin kesinlikle iyi yapması gereken beş yemek nedir?
Bence yumurta kırmasını bilmeli! Şaka gibi görünüyor ama iyi omlet yapmak hem çok basit hem çok zordur. İyi omlet yapmalı. Yine iyi pilav pişirmeli. İyi biftek pişirmeli, eti kurutmadan, dışı nar gibi içi sulu pişirebilmeli. Kendine özgü bir deniz ürünü spesiyalitesi ve makarna sosu olmalı.

Siz bir gastroseksüel misiniz?
Böyle bir yorumu kendim yapmam doğru olmaz. Ama doğrusu mutfak aletleri satılan Esse gibi mağazalarda kendimden geçtiğimi, sırf daha güzel omletler yapmak için Fransa’dan ithal bakır tavalar ve daha güzel yahniler hazırlamak için yine Fransız döküm demir tencereleri, döküm demir ızgara tavaları aldığımı itiraf etmeliyim.

“Maço erkek gastroseksüellik akımından yara alıyor”
“Maço erkek” kavramı gastroseksüellikten nasıl etkilenecek?
Maço erkek gastroseksüellik akımından yara alıyor. Zira maço erkek mutfağa girmez, “Yumurta bile kırmayı bilmem!” diye övünür, çok çok piknikte mangal yapar. Gastroseksüel ise bazen eşinden önce kalkıp pazar kahvaltısını hazırlar ve eşinin yatağına götürür. O hastayken ona çorba hazırlar ve misafirler gelince yüksünmeden ya da “Kılıbık mıyım?” gibi komplekslere kapılmadan mutfağa girer. Bence kadınlar bu nedenle bu tiplere bayılıyor.

Gastroseksüel bir erkeğin sevgilisi veya karısı ne hisseder?
Eşleri rahatsız değil, tam tersine mutlu. Çünkü mutfaklara kaliteli malzemeler satın alınıyor, gastroseksüel büyük para harcayıp Gaggenau’ya lüks mutfak yaptırıyor veya özel bir fırın ısmarlıyor. Bir arkadaşımın eşi “Ne kadar iyi oluyor. Eşim mutfağa meraklı olduğu için yeni tencere aldırabilmek için didişmeme gerek kalmıyor, zaten en iyi mutfak gereçlerini kendi hobisi olarak alıyor” diyordu.

“Fransız tencere yemeklerinde oldukça başarılıyım”
 
Aşkınızı Uzatmak İçin Bu Uyarıları Dikkate Alın.Sık sık seni seviyorum ve sana ihtiyacım var demeyi unutmayın.
2. Aşk şiiri yazın.
3. Yağmurda el ele yürüyün.
4. Radyodan onun için şarkı isteyin.
5. Ruj ya da traş kremi ile aynaya "seni seviyorum" yazın.
6. Çantasına, cüzdanına ya da yastığının altına küçük aşk notları saklayın.
7. Kahvaltıda kalp şekilli tostlar yapın.
8. Gazetenin kişisel bölümüne aşk notları yazın.
9. Şehir içinde fayton gezintisine çıkın.
10. Süpriz haftasonu tatili hazırlayın.
11. Sevgilinizin ufak tefek gündelik ev işlerini yapın.
12. Ajandasındaki uzak tarihlere ikiniz için randevular yazın.
13. En sevdiği restorana reservasyon yaptırın.
14. Gidilecek filmi seçmesine izin verin.
15. Ona ayak masajı yapın.
16. Kalp şeklinde bir kitap ayıracı yapın ve okuduğu kitabın arasına koyun.
17. Romantik müzik CD'si koyun ve dans edin.
18. Sadece ikiniz için sürpriz parti düzenleyin.
19. Sevgilinize pofuduk oyuncaklar alın.
20. Birbirinizin falını okuyun.
21. Birbirinizde en çok sevdiğiniz 10 özelliğin listesini yapın.
22. Bu listeyi göze görünecek bir yere koyun.
23. Onun adını vücudunuza dövme ile yazdırın.
24. İkiniz için bir fotoğraf albümü hazırlayın.
25. Birlikte kampa gidin ve sadece bir uyku tulumu alın.
26. Bir şişede, balonda ya da sandwichte aşk notu gönderin.
27. Sevdiğini bildiğiniz bir çizgi film karakterini taklit edin.
28. Birlikte duş alın.
29. Işıkları loşlaştırıp kanepede tv izleyin.
30. "Özür dilerim" deyip, öpüp barışan taraf olun.
31. Birbirinize masaj yapın.
32. Gün boyunca her saat başı öpüşün.
33. Bir sepet dolusu şirin hediyeler gönderin.
34. Banyo aynasındaki buhara "Senin için deliriyorum" yazın.
35. Kocaman bir kurdele ile yatağınızı paketleyin.
36. Onun benzin deposunu doldurun.
37. 18 yaşında gibi davranın hatta piercing yapın.
38. Sebepsiz yere bir buket çiçekle çıkın karşısına.
39. Birlikte scrabble oynayın, kullanabildiğiniz kadar aşk kelimesi kullanın.
40. Ona köpük banyosu hazırlayın, etrafına mumlar yakın.
41. Parkta piknik yapın.
42. El ele tutuşun.
43. Evde mum ışığında romantik bir yemeğe giden yolu gül yaprakları ile donatın.
44. Bir hayır kurumuna sevgiliniz adına bağış yapın.
45. Onun kıyafetlerini yerden kaldırın ve ona bu konuda hiç birşey söylemeyin.
46. Eski siyah beyaz filmlerden seyredip patlamış mısır yiyin.
47. İlk randevunuzu yeniden yaşayın.
48. Bir oyun ya da maç bileti alarak ona sürpriz yapın.
49. Beklenmedik bir anda onu kucaklayın.
50. Üzerinde hiç düşünmeden, ani bir hediye alın.
51. Sadece "Seni düşünüyorum" demek için mail gönderin.
52. Eve kocaman bir balon buketi getirin.
53. Kahvaltısını yatağa götürün.
54. Yılbaşı ağacı için ikinizin resmi olan bir süs hazırlayın.
55. Elim sende oynayın.
56. Arabasını yıkayın ve konsoluna aşk notu bırakın.
57. Birlikte bir çiçek dikin.
58. Telesekreterine sevimli bir mesaj bırakın.
59. Bir geceliğine otelde kalın.
60. Karın üzerine melek resimleri çizin.
61. Her "merhaba" ve "hoşçakal" ı kucaklayarak ya da öperek mühürleyin.
62. Şehir dışına doğru kısa bir araba gezintisine çıkın.
63. Geceyi yıldızları seyrederek geçirin ve birlikte dilek tutun.
64. Yer ya da mekan umursamadan ara sıra ona göz kırpın.
65. Birlikte komik hayvan isimleri düşünün.
66. Birbirinize şiir okuyun.
67. Doğumgünlerinizi birlikte kutlayın.
68. İkinizin güzel bir resmini cüzdanınıza koyun.
69. En sevdiği kitabı ya da CD'yi sebepsiz yere ona hediye edin.
70. İş yerine şeker, yiyecek, resim ve aşk notları ile dolu bir moral paketi gönderin.
71. Bir gece dışarı çıktığınızda insanlara balayında olduğunuzu söyleyin.
72. Kırda yürüyüşe çıkıp birbirinizin baş harflerini ağaca kazıyın.
73. Sizin için yaptığı ve sizin sıradan kabul ettiğiniz herşey için küçük teşekkür notları yazın.
74. Şömineyi yakın ve şeker pişirin.
75. En sevdiğiniz TV şovunu kaydedin ve geceyi konuşarak geçirin.
76. Bulaşıkları birlikte yıkayın, sonra birbirinizin ellerine krem sürün.
77. Ona bir aşk mektubu yazın, sonra da onu yap boz parçaları gibi kesin.
78. Gizli işaretler belirleyin ve kalabalık içindeyken bunları kullanın.
79. Takviminize sadece ikiniz için hafta ortasırandevusunu düzenli olarak işleyin.
80. Çamaşırları birlikte yıkayın.
81. Romantik Tiyatro: Haftasonu birbirinizin en sevdiği romantik sahneleri canlandırın. Cumartesi sizin, Pazar onun günü olsun.
82. Onu işyerinden arayın ve randevu isteyin.
83. Sanki birbirinizi bir aydır görmüyormuş gibi davranın.
84. Özel birşeyler yapmak için yazılı davetiye gönderin.
85. Birbirinize kitap okuyun.
86. Penceresinin önünde durun ve romantik bir şarkı söyleyin.
87. En sevdiği şekeri montunun cebine saklayın.
88. Sesinizi kaydettiğiniz bir kaseti arabasındaki teybe yerleştirip açık bırakın ki arabayı çalıştırdığı anda çalmaya başlasın.
89. Açık hava sinemasına gidin.
90. İkiniz de yatağa girdikten sonra açık kalan ışığı söndürün.
91. Fırtına çıktığında birbirinize sıkı sıkı sarılın.
92. Ölümsüz aşkınızı telgraf ile açıklayın.
93. Romantik bir yemek hazırlayın ve en iyi porselenlerinizde servis yapın.
94. Boynuna kocaman bir öpücük kondurarak onu şaşırtın.
95. Beklenmedik iltifatlar yapın.
96. Bir külah dondurmayı paylaşın.
97. Salonun ortasında piknik yapın.
98. İkinizin aptal bir fotoğrafını çekin ve çerçeveletin.
99. Okuduğu derginin içine aşk kartları saklayın.
 
BAYANLARIN KALBİNİ KAZANMAK ZOR DEĞİL!..

Erkeklerin, kadınların kalbini çalmayı başarmaları için dürüstlüğü her şeyden önemli tutmaları gerekiyor. İşte dürüstlük ve diğer püf noktaları.. 1- DÜRÜST OLUN
Listeye doğruluk ve dürüstlükle başlayalım... Diğer 7 ipucunu okurken bu kuralı hep aklınızda tutun. Yalan sizi hiçbir yere götürmez. Hiç kimse size yüzde 100 güvenilir olun ya da konu ile ilgisi olmayan detayları açığa vurun demiyor ama yalan söylemek ya da doğruları çarpıtmak bütün ilişkiler için kötü bir işarettir.
2- FİKİRLERİNİ YORUMLAYIN
Erkekler genellikle, kadınların şakadan anlama yetenekleri, kişilik ve zekaları yerine vücutları ve yüzleriyle ilgili itifatlar yaparlar. Kadınlara elbette dış güzellikleriyle ilgili komplimanlar yapın. Ancak zeki bir kadının, sadece görünüşe önem vermediğini de unutmayın.

3- " HARİKA GÖRÜNÜYORSUN, SPOR MU YAPIYORSUN ? "
Yine, yalan söylemeyin. Son zamanlarda kilo almış olabilir, kilosuyla ilgili şaka yapmaktan kaçının. Fakat kız arkadaşınız zayıflamak için çaba sarf ediyor, spor yapıyor, sağlıklı beslenmeye çalışıyor ve değişimini göstermeye hevesli ise ona iltifat etmeyi, iltifatta bulunmayı unutmayın. Çünkü olumlu bir destekten daha etkili hiçbir şey yoktur.

4- ONUNLA SEYAHAT EDİN
Erkekler, kız arkadaşları değil erkek arkadaşlarıyla seyahat etmeyi tercih ederler ve kadınlar bundan rahatsız olurlar. Bunu ona, kelimeleri öyle dikkatli seçerek söyleyin ki kalbi kırılmasın söyleyin ki kalbi kırılmasın nacağınızı söylerseniz bu çok daha güzel...

5- HER BAŞARILI ERKEĞİN ARKASINDA BİR BAYAN VARDIR
Herkesin bildiği bu cümle aslında bir anahtardır. Birçok erkek, partnerinin kendi başarılarındaki ve mutluluklarındaki yeri bilmezler ya da görmezden gelirler. Siz eşinize bunun farkında olduğunuzu belli edin ve onu takdir ettiğinizi bilmesini sağlayın.

6- SANA KATILMIYORUM
Sürekli olarak kendi fikirlerinizi empoze etmekten ya da kız arkadaşınızın her fikrini onaylamaktan kaçının. Kendi düşünceniz yokmuş gibi davranmayın ama onunkilere de ne kadar saygı duyduğunuzu gösterin.

7- DİNLEMESİNİ BİLİN
Daha iyi erkek arkadaş, sevgili, koca ve baba olmak için daha dikkatli dinleyin.

8- NELERDEN HOŞLANDIĞINIZI SÖYLEYİN
Bencillik iyi bir şey olmayabilir ama isteklerinizi ifade etmek sizi mutlu edecektir. Sadece bir kere dünyaya geliyorsunuz, sizi gerçekten mutlu eden şeyleri sevdiğinize neden söylemeyesiniz ki?.. Tüm beklentilerinize karşılık vermez ama bu, ilişkinizin daha uzun süreli olmasını sağlayacaktır.
 
-paylaşım için teşekkürler ustad,hadi bekarlara gün doğdu yine ;)
 
Cevap: Capkinlik Dersleri Nejat Levent

sayfa yenileniyor
 
Geri
Üst