• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Casio At1 Midi Kablo ile Fl Studio Yardım???

• Konbuyu başlatan caxaza
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 1
  • Görülen : 2K

caxaza

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
yok
Öncelikle merhaba arkadaşlar fl studio 10 u geçen hafta kullanmaya başladım ve bilgisayarın klavyesinden çalmak zor geliyor.Elimde casio at 1 var ve ben bu aleti midi kablosu ile fl studio 10 a bağlayarak kullanmam mümkün müdür.Ayrıca bir sorum daha olacak eğer bağlantıyı yapabilirsem seri olarak çalabilirmiyim? yani pc klavyesinden tuşlara bastığımda sesler biraz geç geliyor bu sorun orgu bağlayınca ortadan kalkar mı?Kalkmaz ise çözümleri varsa bildirirseniz sevinirim en azından boş yere midi kablosu almayayım...Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim...

Cevap: Casio At1 Midi Kablo ile Fl Studio Yardım???

midi kablosuyla bağlayabilmen için PC nin ses kartında midi giriş portu olması gerekir.öyle olsa bile müzik yapmaya uygun kaliteli bir ses kartın yoksa seslerde Latency(gecikme)sorunu olacaktır.bu her iki sorunu da çözmek istiyorsan en ucuzundan M Audıo marka bir ses kartı al....bütün ses kartları gecikme yapar...iyi bir ses kartı bunu en aza indirir,hissetmez rahat çalarsın...kolay gelsin....(yeni teknoloji klavyelerde USB bağlantısı var.fakat kalitesiz ses kartlarında büyük gecikme yapıyor...)...